Експерти ЄС продовжують проводити оцінювання пунктів пропуску через державний кордон України

01.12.2020 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

23-27 листопада 2020 р.
європейські експерти спільно з експертами Державної прикордонної служби України (ДПСУ) та Державної митної служби України (Держмитслужби) провели чергову місію з оцінювання пунктів пропуску через українсько-білоруський та українсько-молдовський державний кордон.
Ця місія стала другим заходом з аналізу процесів і процедур прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску в межах проекту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом. Оцінювання охопило пункти пропуску для автомобільного («Нові Яриловичі»), повітряного («Бориспіль»), залізничного («Кучурган») та морського сполучення («Морський порт «Південний», «Одеський морський торговельний порт») і стала черговим кроком на шляху до вдосконалення процесів і процедур прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску. «Найкращий спосіб побачити, як насправді відбуваються ті чи інші процеси, окрім проведення оцінювання тут, у Києві, – це візити безпосередньо у пункти пропуску та імітація перетину кордону для товарів та осіб.
Покрокове проходження кордону із фіксацією часу очікування може допомогти виявити прогалини та створити новий оптимізований процес, що сприятиме вдосконаленню процедур контролю в пунктах пропуску, тим самим роблячи перевірки більш ефективними, швидкими та безпечними», – зазначив Арунас Адоменас, керівник проекту EU4IBM. Під час візитів у пункти пропуску команда з оцінки, що включала європейських експертів та співробітників ДПСУ і Держмитслужби, провела детальний аналіз процедур прикордонного та митного контролю, від моменту в’їзду на митну територію України до моменту виїзду з пункту пропуску.
Оцінювання включало аналіз процесів оформлення пасажирів і товарів у пунктах пропуску для автомобільного, залізничного, морського та повітряного сполучення, а також аналіз поточної ситуації у відповідних пунктах пропуску.
Основним завданням є визначення прогалин та розробка рекомендацій і модельних рішень, що дозволять скоротити затрати часу та ресурсів на відповідні процеси у пунктах пропуску, забезпечуючи швидкий та безпечний перетин кордону для осіб і товарів. У найближчі місяці експерти проекту на основі висновків місії та зібраних даних працюватимуть над детальними рекомендаціями та планами дій щодо їх реалізації паралельно з розробкою концепцій зразкових пунктів пропуску. «Відкриті, але добре керовані, контрольовані та безпечні кордони є однією з основних цілей Стратегії інтегрованого управління кордонами України.
ЄС, будучи довготривалим партнером України, поділяє цю мету та надає постійну та всебічну підтримку у цьому напрямі», – прокоментував Ксав"є Камю, керівник секції «Ефективне врядування та демократизація» Представництва ЄС в Україні. Після розробки та схвалення відповідних концепцій ДПСУ та Держмитслужбою EU4IBM надаватиме підтримку у їх впровадженні, щоб забезпечити якісне надання послуг громадянам, сприяти регіональному співробітництву, розвитку транскордонної торгівлі та людським контактам, дозволити громадянам і суб’єктам господарювання отримувати вигоду від збільшення мобільності та інтеграції у світові економічні потоки – все це у поєднанні із вищим рівнем безпеки кордонів та попередженням транскордонної злочинності. Проект «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом та втілюється Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD), спрямований на підтримку впровадження реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики Європейського Союзу в рамках Стратегії інтегрованого управління кордонами України.
Проект впроваджується з грудня 2019 р.
до червня 2022 р.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is strange
Like an ocean's ebb and flow
Ride the waves with care

- Fin.Org.UA

Новини

06:00 - Поранення, гранти і джерки: історія ветеранського бренду Jerkon
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 20 березня: кешбек на пальне, податковий законопроєкт
20:45 - Російська нафта може знову стати головною в імпорті Індії
20:20 - Деякі газові танкери готуються пройти через Ормузьку протоку
20:10 - Енергетики розповіли, скільки будуть застосовувати графіки відключень у суботу 21 березня
19:50 - Війна з Іраном стала найбільшою загрозою для енергетики в історії – МЕА
19:15 - московія вночі вдарила дронами по об’єктах "Нафтогазу" на Полтавщині та Сумщині
19:02 - Уряд профінансує обладнання багатоповерхівок Києва резервним живленням
18:45 - Військові отримали знижки на мільярд гривень через програму "Плюси"
18:40 - Війна з Іраном може принести московії до 250 мільярдів доларів
18:10 - Суд оштрафував податківця, який не задекларував майно за 1,5 мільйона гривень
18:00 - БЕБ викрило найбільшу підпільну тютюнову фабрику: 10 тисяч цигарок за хвилину
17:54 - Як війни змінюють міжнародну торгівлю
17:50 - Адвокати Жеваго прокоментували вручення йому підозри
17:30 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 23 березня
17:16 - На вершині Високого Верху збудують перший в Україні Mountain Centre
17:10 - Подолання енергетичної кризи: IЕА радить водіям сповільнитися
17:00 - Україна та Молдова спільно відібрали проби води з Дністра
16:50 - В Україні з’явився новий найбільший насіннєвий центр
16:49 - Київ представив план стійкості: потрібно додатково знайти 51 мільярд
16:30 - Revised Balance of Payments Data for 2022–2025
16:30 - Уточнено дані платіжного балансу за 2022–2025 роки
16:27 - У Києві прокуратура виявила переплату за електроенергію закладам освіти
16:07 - Свириденко повідомила, як уряд пришвидшить виконання планів стійкості регіонів
16:05 - ВАКС почав розгляд об’єднаної справи Насірова та Глімбовського
15:43 - ОТП БАНК і АМІКС-КОМПЛЕКС домовились про співпрацю у сфері енергоефективності
15:34 - Протягом якого періоду юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю?
15:32 - У низці країн ЄС обмежують ціни на пальне – ЗМІ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.03.2026


Більше новин