Держенергонагляд узагальнив характерні зауваження до проектів інвестпрограм операторів системи розподілу

01.12.2020 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Наприкінці листопада цього року до Держенергонагляду надійшло 27 проектів інвестиційних програм на 2021 рік, складених операторами системи розподілу (ОСР) відповідно до методики стимулюючого тарифоутворення.
У відповідь на зазначені проекти Держенергонаглядом було надано 23 висновки із зауваженнями. В ході опрацювання Програм, ОСР було усунуто всі зауваження та надіслано до інспекції для повторного опрацювання.
За результатами розгляду Програм Держенергонаглядом було надано 23 позитивних висновки.
Ще 4 Програми знаходяться на розгляді та одну направлено на доопрацювання. Крім того, відомством розглянуто 16 проектів інвестиційних програм на 2021 рік, складених ОСР відповідно до методики «Витрати +».
З них надано 6 висновків із зауваженнями, які ОСР було усунуто та повторно надіслано до Держенергонагляду.
У ході розгляду документів відомством надано 6 позитивних висновків.
Ще одна Програма знаходиться на розгляді.
Наразі 9 ОСР не усунули надані зауваження.  Під час аналізу  документів, Держенергонаглядом виокремлено  найпоширеніші зауваження, що притаманні  ОСР в ході опрацювання Програм  відповідно до методики стимулюючого  тарифоутворення, а саме: -         відсутні висновки стосовно експертного обстеження технічного стану силових трансформаторів напругою 35-150 кВ, що заплановані до заміни; -         внесення заходів з реконструкції об’єктів електромереж, технічний стан яких погіршився через незадовільне технічне обслуговування; -         не було надано проектну документацію стосовно реконструкції, модернізації (технічного переоснащення) та будівництва об’єктів електричних мереж; -         внесення об’єктів коефіцієнт дефектності яких становить менше 25%,  а обсяг робіт на цих об’єктах повинен виконуватись під час капітальних ремонтів; -         внесення до  Програм робіт зі встановлення  розвантажувальних ТП або збільшення  потужності трансформаторів в  існуючих ТП, фактичний рівень  завантаження яких менше гранично  допустимого. Характерні недоліки, що було виявлено Держенергонаглядом під час розгляду Програм відповідно до методики «Витрати +», такі: -         включення  заходів щодо заміни вводів  до будинків споживачів на  ізольовані без зазначення диспетчерських  найменувань ТП та ПЛ; -         не внесення до проектів інвестиційних програм робіт на об’єктах, які згідно зі статистичною звітністю 56-енерго потребують повної заміни або реконструкції внаслідок їх непридатного або незадовільного технічного стану; -         відсутні дефектні  акти, листки огляду, протоколи вимірювань  та випробувань, висновки спеціалізованих  організацій тощо; -         внесення об’єктів, які відсутні у Планах розвитку  розподільчих електричних мереж. Для прикладу,  Управлінням Держенергонагляду у Чернігівській області розглянуто корегований проект інвестиційної програми АТ «Чернігівобленерго» на 2021 рік у частині обґрунтованості внесення заходів до розділу 5.1 «Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж і обладнання». В ході розгляду Програми окрему увагу було приділено усуненню зауважень, зазначених у листі Держенергонагляду.
Певною мірою ОСР було усунуто зауваження, зокрема: -     внесено зміни та уточнення до проектно-кошторисної документації; -     внесено уточнення до технічних паспортів електричних мереж стосовно проведених вимірювань та випробувань; -     надано висновки щодо доцільності технічного переоснащення ПС 35/10 кВ; -     виключено заходи по ПС 110/35/10 кВ «Плиски», ПС 110/10 кВ «Лісковиця», ПС 35/10 кВ «Осняки» та ПС 110/35/10 кВ «Бахмач-2». Крім того, на виконання рекомендацій Держенергонагляду, ОСР додатково до Програми включено наступні заходи: - початок будівництва  трансформаторної ПС 110/20/10 кВ «Масани» в м.
Чернігів, передбаченої Планом перспективного розвитку 2021-2025 років; - технічне переоснащення  ПЛ 10 кВ «Ріпки-Голубичі»; - реконструкція ПЛ та  КЛ 0,4 кВ; - технічне переоснащення 53 ТП 10/04 кВ із заміною силових  трансформаторів та розподільчих  шаф; - проектні роботи з технічного переоснащення ПЛ 10 кВ – загальною протяжністю 266,56 км; - проектні роботи з реконструкції ПЛ 0,4 кВ – загальною протяжністю 61,57 км; - проектні роботи з реконструкції та будівництва КЛ 10 кВ – загальною протяжністю 17,69 км.  За результатами розгляду Програми Держенергонаглядом направлено лист до Міністерства енергетики України щодо відсутності зауважень до проекту інвестиційної програми АТ «Чернігівобленерго» на 2021 рік.  Довідково Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, подають проекти інвестиційних програм з розподілу електричної енергії на наступний рік та зміни до проектів інвестпрограм на поточний рік. Повідомляємо, що Програми оформлюються та надсилаються на розгляд відповідно до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 04.09.2018 № 955 (зі змінами).

Додати коментар

Користувач:
email:





Capital market trends
Influence the economy
And the society

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Важка ноша. Чи потягне "Гулівер" на дно державні банки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку
19:45 - Уряд оновив правила малої приватизації: орендоване майно з поліпшеннями продаватимуть через прозорі аукціони
19:23 - московія продасть найбільші нафтові порти щоб закрити "діру" в бюджеті – ЗМІ
18:55 - "Київтеплоенерго" замовило котельні: підрядник фігурує у кримінальному провадженні
18:40 - Сизранський НПЗ в московії зупинився після атак України і може стояти ще місяць
18:20 - За ініціативи НБУ найбільші банки підписали меморандум щодо розширення доступу підприємств ОПК до кредитування
18:15 - Уряд "зруйнував схему", змінивши правила малої приватизації
18:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
17:55 - Долар не росте: Нацбанк оприлюднив курс валют на 26 травня
17:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:50 - Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:42 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:25 - У квітні сума на банківських рахунках українців зросла на 40 мільярдів гривень
17:24 - Моніторинг викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED
17:22 - (ROM) Monitoring of Emissions to Air and Water from IED Installations
17:16 - Чорна металургія
17:11 - (FMP) Ferrous Metals Processing Industry
17:07 - Студенти можуть заробити влітку до 45 тисяч гривень на місяць – OLX Робота
17:00 - Шахрай з сумнівною ліцензією: Комісія попереджає про «інвестора» Войтенка
17:00 - REACH і CLP: Україна вперше взяла участь у засіданні Європейського хімічного агентства
17:00 - Ти вже в чужій звітності
16:30 - Енергетична автономність для бізнесу: ефективні рішення від ОТП БАНК та СОЛАРБУД СЕРВІС
16:20 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»


Більше новин