Наталія Калєніченко: Основним пріоритетом нашої роботи є цифровізація, легкість та простота

01.12.2020 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Цифровізація органів ДПС, розвиток електронних сервісів, надання електронних довірчих послуг – це, перш за все, легкість сплати податків і одночасне якісне виконання своїх обов’язків органами ДПС.
Про це під час засідання колегії ДПС повідомила заступник Голови ДПС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Наталія Калєніченко. За її словами, платники активно користуються сервісами податкової.
Так, зокрема, на сьогодні кількість користувачів Електронного кабінету вже сягнула 2,4 млн.
З них 550 тис.
– юридичні особи,  1,3 млн – фізичні особи-підприємці та 620 тис.
– громадяни. «Незважаючи на досить високу кількість користувачів, ми прагнемо досягти 100-відсоткового використання електронних сервісів платниками.
Необхідність реалізації цього задуму підтверджується і результатами проведеного опитування в Телеграм-каналі.
62 % наших платників бажають спілкуватися з органами Державної податкової служби саме в онлайн-режимі», – розповіла Наталія Калєніченко. В Електронному кабінеті реалізовано такі сервіси для платників – Е-реєстри, Е-системи, Е-послуги та Е-розрахунки.
Найбільш популярні – Е-реєстри, пошук фіскального чека, пошук марки акцизного податку, Е- послуги і податкова звітність. Найактивнішими користувачами податкових електронних послуг є платники, до сфери діяльності яких належать  комп’ютерне програмування, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, надання в оренду й експлуатацію  власного чи орендованого нерухомого майна, інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах тощо. При зростанні кількості користувачів електронних сервісів водночас фіксується зменшення відвідування платниками Центрів обслуговування платників.
Порівняно з минулим роком кількість наданих адміністративних послуг ЦОПами скоротилася на 500 тис.
Загалом ДПС надає 126 видів адміністративних послуг, що є найбільшим показником серед органів виконавчої влади. Важливим проектом, який наразі реалізується ДПС, є програмні реєстратори розрахункових операцій. «Програмні РРО – це досить велика задача, яка на сьогодні стоїть перед податковими органами.
У цього проекту дуже велике майбутнє, адже саме з допомогою ПРРО можна реалізувати досить великі цікаві кейси як для громадян, так і для платників податків.
На сьогодні 3 тис.
платників зареєстрували практично 50 тис.
ПРРО.
При цьому кількість фіскальних чеків уже сягнула більше 75 млн», – сказала Наталія Калєніченко. Важливими кейсами, за її словами, також є Е-повернення та Е-рахунок.
Так, зокрема, сервіс Е-повернення надає можливість платникам дистанційно подати (через Е-кабінет) заяви на повернення коштів.
Ним скористалися вже 249 тис.
платників. Е-рахунок має запрацювати з 1 січня 2021 року, за яким платники зможуть сплачувати податки, збори та ЄСВ на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі. «Ми не зупиняємося.
В планах у нас впровадження Е-акцизу, Е-рахунку, Е-адміністративних послуг.
Тобто цифровізована  податкова служба  з максимальною кількістю електронних послуг – наш пріоритет», – зазначила Наталія Калєніченко.

Додати коментар

Користувач:
email:





Шалений ритм бірж,
Серце б'ється із напруги
Хто на мільйоні

- Fin.Org.UA

Новини

10:22 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:10 - Військовий збір на три роки після війни: Зеленський підписав законопроєкт
09:53 - У Бучі викрито велику квартирну аферу: постраждали ветерани та ВПО
09:52 - Деякі регіони відстають від графіку підготовки до зими – Зеленський
09:47 - ДПС масштабує онлайн-пункти Офісів податкових консультантів
09:38 - ЗАЕС втратила зовнішнє енергоживлення – МАГАТЕ
09:09 - ДПС масштабує онлайн-пункти Офісів податкових консультантів
09:00 - Ціна на нафту знову впала нижче 100 доларів на тлі надії на мир в Ірані
08:30 - Як держоргану під час війни придбати нові автомобілі: інструкція від АРМА
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.04.2026
05:00 - Повний на третину: боротися з економічними злочинами нікому і ні на що
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
18:00 - 64 тисяч українських держслужбовців декларують "бездомність" – ЗМІ
17:50 - Україна, Швеція та ПРООН продовжують спільну роботу з оцінки екологічної шкоди
17:28 - Несплачені 6,7 мільйона податків: судитимуть директора столичної компанії
17:07 - Оновлено порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури в Україні
17:05 - У Раді зареєстрували законопроєкт, який має здешевити іпотечні кредити
17:00 - Як зміни клімату за 10 років вплинули на показники агросектору України
16:40 - Незаконна приватизація комунальної нерухомості: посадовцю КМДА вручили підозру
16:15 - Дрони атакували хімзавод у московії
16:05 - Уряд затвердив порядок надання субвенції на освітні простори
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
15:45 - Боротьба з тіньовими перевезеннями: Мінрозвитку оприлюднило законопроєкт
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.04.2026
15:20 - У Німеччині пілоти Lufthansa розпочали страйк: чимало рейсів скасовано
15:02 - У Геніческу відібрали власність у лояльного до окупаційної влади бізнесу
14:30 - У Києві судитимуть шахраїв, які заволоділи квартирами вартістю 25 мільйонів гривень
14:00 - У 2025 році Vodafone збільшив доходи на 14%, а інвестиції – на 41%
13:38 - У березні в Україні стало на дві небанківські фінустанови менше – НБУ


Більше новин