Держгеокадастр та Асоціація міст України презентували Посібник з передачі земель громадам

01.12.2020 10:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

30 листопада в Українському кризовому медіацентрі відбулася презентація «Практичного посібника з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність».
У заході взяли участь Анатолій Мірошниченко, перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Олександр Слобожан, виконавчий директор «Асоціації міст України», Ярослав Рабошук, директор Аналітичного Центру «Асоціації міст України». У межах Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПЛЮС), над розробкою посібника впродовж тривалого часу працювали аналітики АМУ у співпраці з фахівцями Держгеокадастру. «Завдяки ініціативі Держгеокадастру наші громади отримують безцінне джерело для своєї спроможності — землю.
Відповідно, сьогоднішня презентація викликана тим, що після прийняття указу Президента України і відповідно, на його виконання, постанови Кабінету Міністрів, які були підготовані фахівцями Держгеокадастру, розпочався процес передачі земель в громади.
До нас почали звертатися багато громад з певними запитаннями, тому виникла ідея підготувати спільно з фахівцями Держгеокадастру такий посібник, у якому крок за кроком буде розписаний алгоритм для місцевої влади та її працівників, муніципальних службовців тощо, що треба зробити, аби юридично грамотно отримати землю у користування», — пояснив Олександр Слобожан. Він зауважив, що у Верховній Раді планується до розгляду важливий для усього місцевого самоврядування проект, усієї системи у сфері земельних ресурсі та Держгеокадастру зокрема, № 2194, що є «земельною революцією» та початком глобальної передачі земель.
У такий спосіб до кінця 2020 року – початку 2021 року, увесь механізм передачі має бути повністю реалізований. Отже, серед питань, які обговорювалися під час заходу стали алгоритми передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність, особливості окремих етапів алгоритму передачі, зразки необхідних документів, витяги з нормативно-правових актів, що стосуються процесу передачі земель з державної до комунальної власності та інвентаризації земель, тощо. «Крім передачі земель у комунальну власність, закон № 2194 має багато інших дуже важливих новел: в частині децентралізації органам місцевого самоврядування надаються додаткові повноваження, зокрема, у сфері здійснення контролю за використанням земель, відбувається радикальна дерегуляція земельних відносин, зокрема, шляхом скасування правил про деякі повноваження Держгеокадастру — він позбувається тих повноважень, які на сьогодні є неефективними.
Ми підтримуємо цей процес, адже дерегуляція є важливим пріоритетом сучасного Держгеокадастру.
На Законі №2194 процес децентралізації, процес повернення держави обличчям до громад не закінчується, адже є потреба у низці інших законопроектів та законодавчих ініціатив.
Тому ми розраховуємо на співпрацю із громадськістю, профільними асоціаціями, і звичайно ж «Асоціацією міст України», — підсумував Анатолій Мірошниченко. Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/39B665z

Додати коментар

Користувач:
email:





The market's impact
Reverberates through the world
A global dance floor

- Fin.Org.UA

Новини

11:47 - Мінекономіки розповіло про допомогу підприємтвам у Броварах, які зруйнувала московія
11:25 - Мінфін опублікував законопроєкт з ключовими податковими вимогами, які увійшли до меморандуму з МВФ
11:07 - У лютому видатки держбюджету збільшилися – Мінфін
10:47 - Кабмін виділив кошти на житло у Білій Церкві для ВПО з Маріуполя: якими будуть квартири
10:45 - Комісія продовжує інформувати інвесторів: оновлено перелік SCAM-проєктів
10:15 - У чотирьох областях нові знеструмлення внаслідок обстрілів енергетики
09:55 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:40 - Ціни на нафту відреагували на зусилля США та їх союзників розблокувати Ормузьку протоку
09:15 - В Україні запрацював "кешбек на пальне"
09:00 - На Одещині російські дрони вдарили по двох суднах з зерном
08:30 - Як підтримка команди стає конкурентною перевагою бізнесу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 20.03.2026
06:00 - Ставки зроблено: уряд пропонує підняти податки з 2027 року
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:10 - Новини 19 березня: Жеваго у Парижі вручили підозру, Іран спричинив "газовий апокаліпсис"
21:04 - Жеваго у Франції вручили підозру
20:27 - Uber інвестує до 1,25 мільярда доларів у виробника електромобілів Rivian
19:55 - 20 березня відключення світла знову діятимуть по всій країні
19:45 - Від початку року відремонтовано понад мільйон квадратних метрів доріг – Кулеба
19:30 - Наказ Мінекономіки від 19 березня 2026 року № 4227 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
19:30 - "Нова пошта" відкриється в Китаї та Канаді цього року
19:10 - АМКУ оштрафував на 226 тисяч гривень ТОВ "Нафтогаз Трейдінг"
18:45 - Уряд розширив програму страхування воєнних ризиків
18:30 - Уряд розширив можливості програми страхування воєнних ризиків
18:20 - Уряд виділив понад 7 мільярдів гривень на житло для ВПО з окупованих територій
18:00 - Зеленський просить ЄС якнайшвидше дати 5 мільярдів євро на енергетику
17:50 - московія планує почати супроводжувати кораблі "тіньового флоту" військовими суднами
17:46 - Повідомлення про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 р. № 573»
17:42 - Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 р. № 573»
17:38 - Більшість робіт із захисту енергетики на Сумщині майже завершені – Кулеба


Більше новин