Світлана Фоменко: Потрібно зміцнювати культурні зв’язки в рамках Східного партнерства

27.11.2020 16:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

27 листопада 2020 року заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко взяла участь у засіданні платформи 4 "Мобільність та контакти між людьми" ініціативи ЄС "Східне партнерство". У своєму виступі під час панельної сесії, присвяченої обговоренню бачення майбутнього ініціативи та пріоритетних напрямів діяльності після 2020 року, Світлана Фоменко зазначила: "Говорячи про майбутнє Східного партнерства і його роль у побудові спільного простору демократії, спільних цінностей, стабільності та процвітання в країнах-учасниках, важливо належну увагу приділити ролі культури в зміцненні взаєморозуміння та її впливу на інші сфери.
Враховуючи, що культурні діячі є одними з найактивніших агентів просування європейських цінностей і європейського порядку денного, ми би пропонували більше уваги приділити заходам, спрямованим на зміцнення культурних зв"язків, посилення культурних і професійних обмінів та підтримку проектів співпраці”. Заступник Міністра також підкреслила, що з огляду на гібридні загрози (дезінформація та дії, націлені на фрагментацію суспільства з використанням внутрішніх розбіжностей) варто подумати над спеціальними заходами, спрямованими на консолідацію суспільства та запобігання конфліктам, викликаним різними ідеологічними позиціями (конфліктам наративів), розбудові культури діалогу всередині суспільства. “Україна вітає запровадження справді чудової програми EU4Resilient Regions в цьому році і вважає, що аналогічна програма для цілого суспільства (наприклад, EU4Integrity або EU4Inclusive Society) могла б суттєво вплинути на зміцнення стійкості та посилення стабільності в країнах Східного партнерства”, - додала вона. У свою чергу представник Європейської Комісії підтвердив важливість культури для економічного розвитку, соціальної згуртованості та промоції європейських цінностей.
Він запевнив, що ЄК наразі фіналізує пропозицію щодо нової фази програми Культура Східного партнерства та висловив побажання щодо проведення в січні 2021 року окремої двосторонньої зустрічі з метою обговорення практичних кроків з реалізації висловлених українською стороною пропозицій щодо нових напрямів співпраці.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear market?
It's hard to predict for sure
But risk brings reward

- Fin.Org.UA

Новини

17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро у перший день травня
17:39 - Уряд виділить 3 мільярди на закупівлю модульних котелень
17:27 - Іран хоче запровадити у Ормузькій протоці новий режим зборів – ЗМІ
17:05 - В Україні заблокували 100 тисяч спам-номерів: як поскаржитись на надокучливі дзвінки
17:00 - Нові можливості для ринків капіталу України: НКЦПФР та Euronext узгодили пріоритети
16:58 - На Буковині БЕБ знайшло мережу на дробленні бізнесу: завдані збитки відшкодували
16:52 - Оборудки на будівництві укриття у лікарні у Херсоні: судитимуть підрядника
16:40 - Мережа мультибрендових магазинів взуття SuperStep йде з України
16:22 - "Міндічгейт": Пишний прокоментував записи, де згадується його ім’я
16:11 - В Україні планують збільшити ціни за зберігання газу в сховищах
15:45 - В Україні ціни на цибулю зросли вперше за два місяці: скільки вона коштує
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.05.2026
15:30 - Більше звітності, новації в навчанні водіїв та нові дороги: що зміниться в травні
15:26 - Уряд спростив механізм отримання статусу захищеного споживача для підприємств тепло та водопостачання
15:23 - НКЦПФР та ESMA обговорили поглиблення співпраці та інтеграцію до ринків ЄС
15:23 - Нацбанк погіршив прогноз щодо міжнародних резервів
15:13 - Держава стягне з топ-посадовця Нацполіції 8,3 мільйона гривень
15:00 - Як захистити бізнес від рейдерських атак: поради від юристів
14:46 - Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2025 року № 1695 «Про реалізацію експериментального проекту щодо декларування права на промислове рибальство та дослідний вилов в електронній формі»
14:45 - На рівні вартості будинків біля Лондона чи Парижа: скільки коштує житло під Києвом
14:38 - Нацбанк погіршив прогноз щодо інфляції та ВВП
14:37 - "Ковальська" запустила на Львівщині новий завод
14:30 - Мінекономіки посилює заходи для забезпечення водного балансу придунайських озер на Одещині
14:18 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - 150 тисяч заяв почнуть розглядати: ВР ратифікувала угоду про Компенсаційну комісію
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:00 - NBU Leaves Its Key Policy Rate Unchanged at 15%
14:00 - Роз’яснення щодо подання експертного звіту при поданні заяви на отримання гранту
14:00 - НБУ не змінив облікової ставки


Більше новин