Ярослав Демченков наголосив на важливості дотримання політики, яка окреслена в Європейському зеленому курсі

26.11.2020 21:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова обрано заступником Голови комітету зі сталої енергетики Європейської Енергетичної Комісії ООН. Виступаючи на сесії Комітету, Ярослав Демченков, новообраний заступник голови Комітету зазначив про важливість продовжувати дотримуватися політики, яка окреслена в Європейському зеленому курсі. Економіки європейських країн в середньо- та довгостроковій перспективі орієнтуються на перехід до моделі низьковуглецевого розвитку та кліматичної нейтральності.
Україна прагне стати повноправним членом європейської родини та робить суттєві кроки для зменшення обсягу викидів парникових газів, поступової відмови від викопного палива, здійснює модернізацію генерації, сприяє розвитку відновлюваних джерел енергії. Заступник Міністра підкреслив, що важливим є забезпечення сталого розвитку енергетичної системи із забезпеченням її балансової надійності в умовах суттєвого зростання частки ВДЕ. «Ми розуміємо: не здійснюючи зелений перехід, наша економіка у найближчій перспективі втратить конкурентоспроможність.
Важливо, щоб цей перехід був ретельно підготовлений та був керованим», - наголосив Ярослав Демченков. При цьому він навів приклад вугільної галузі, яка досі займає значне місце у структурі генерації електроенергії та тепла в Україні та під час зеленого переходу має бути кардинально реформована. «Здійснюючи зелений перехід, ми маємо створити нові робочі місця та нові перспективи для шахтарських міст.  Ми маємо захистити від техногенних небезпек, які нависли над окремими шахтарськими територіями, та використовувати нові прогресивні технології для запобігання негативного впливу на навколишнє середовище і робити все, щоб ці технології ставали доступнішими», - наголосив заступник Міністра. При цьому він зауважив, що силами лише бюджету України здійснити ефективну трансформацію вугільних регіонів неможливо, тому висловив сподівання на підтримку міжнародних партнерів у цьому процесі. Під час засідання було зазначено, що на місце викопним видам палива має прийти відновлювана енергетика, енергія сонця, вітру, біоенергетика й воднева енергетика, які мають значний потенціал для зростання у енергетичному балансі. «Я бачу значний потенціал для інтенсифікації співпраці, передусім, розвитку кооперації у сфері водневої енергетики.
Наразі ми працюємо над створенням внутрішнього водневого ринку.
Він має у майбутньому інтегруватися з європейський водневим ринком.
Важливо, що створення водневого ринку та використання водню на транспорті та промисловості перетворює його у дієвий інструмент «зеленого» відновлення», - наголосив Ярослав Демченков. Довідково Активна участь України у комітетах ЄЕК ООН надає такі можливості: ·залучення політичної підтримки міжнародних організацій та європейських інституцій до зміцнення та посилення енергетичної стабільності України, яка є надзвичайно важливою; ·сприятиме позитивним змінам у процесі трансформації енергетичної галузі України, зокрема здійснення ефективних реформ, що спрямовані на підвищення рівня енергетичної безпеки, розвиток конкуренції, захист прав споживачів та євроінтеграцію в частині зобов’язань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; ·у контексті реалізації євроінтеграційних намірів співробітництво з ЄЕК ООН зазначена співпраця сприятиме інтеграції до європейського економічного простору. ·таке співробітництво зробить свій внесок у глобальний діалог з питань сталої енергетики, стане інструментом сприяння розуміння сталої енергетики та досягнення цілей сталого розвитку ООН у майбутньому.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red candlesticks fall,
A symphony of losses,
Fear grips the market.

- Fin.Org.UA

Новини

12:09 - Порядок зберігання установами/підприємствами щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в електронній формі
12:07 - Уточнення показників податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: заповнення рядка 2
12:06 - Рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці: за якою датою складається розпорядчий документ (наказ) підприємства?
12:04 - Чи має право підприємство у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати уточнюючий розрахунок за період у якому він був платником ПДВ?
12:02 - Особливості заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів за певних обставин
11:59 - Який порядок виправлення помилки в реквізиті акцизної накладної «Особа - отримувач пального» або «Особа - отримувач спирту етилового»?
11:58 - Несплата або сплата не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку платниками першої та другої груп: за якою формою надсилається ППР?
11:56 - Країни БРІКС знову обговорюють створення аналогу SWIFT
11:55 - Щодо застосування нормативної грошової оцінки земельної ділянки ФОПом – платником єдиного податку (другої або третьої групи), якщо протягом податкового року затверджено нову НГО
11:53 - Місцеві бюджети отримали на 16% більше податків і зборів
11:52 - До уваги платників податків!
11:49 - Податкова служба активно розширює безбар’єрні можливості: взаємодія з платниками у зручному та доступному форматі – пріоритет
11:44 - Офіс податкових консультантів – якісна фахова податкова допомога платникам
11:34 - Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 515,3 млн гривень
11:32 - Роздрібна торгівля алкогольними напоями: платники Дніпропетровщини спрямували до місцевих бюджетів понад 347,1 млн грн акцизного податку
11:31 - Дніпропетровщина: до загального фонду держбюджету надійшло понад 3,6 млрд грн податку на прибуток підприємств
11:30 - Гайд від податківців Дніпропетровщини: особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності ФОП - платниками єдиного податку третьої групи
11:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 11 серпня
11:28 - Під час засідання галузевого комітету Громадської ради – про повернення помилково або надміру сплачені кошти через Електронний кабінет та внесення змін в облікові дані суб’єктів господарювання
11:26 - «Податок на Google»: понад 11,3 млрд грн надійшло до бюджету у 2026 році
11:24 - Форс-мажор і знищення товарів: коли не нараховуються зобов'язання з ПДВ
11:22 - 1,7 млрд грн можливих втрат бюджету: ДПС викриває схеми штучного дроблення бізнесу
11:20 - Допомога по вагітності та пологах для ФОП не оподатковується
11:03 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:01 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
10:36 - московія планує "найближчими тижнями" масовано атакувати енергетику Києва – ISW
10:25 - Нафта відреагувала на нові вимоги Трампа від Ірану
10:03 - Китай невдало запустив ракету-носій "Чанчжен-7А"
09:27 - Meta має відповісти на тисячі позовів у США щодо залежності від соціальних мереж
09:00 - У російських Комсомольську-на-Амурі та Орську горять НПЗ


Більше новин