Голова НАДС закликала представників ОТГ працевлаштовувати в громади професійних держслужбовців, які вивільняться після ліквідації адміністрацій

26.11.2020 19:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Наталія Алюшина взяла участь у онлайн-форумі нового місцевого самоврядування, який відбувся 26 листопада, за ініціативи Асоціації ОТГ.
Зустріч була присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Голова Агентства зазначила, що в НАДС дуже занепокоєні долею державних службовців, які будуть вивільнені у зв’язку із змінами адміністративно-територіального устрою.
І закликала представників ОТГ посилити свої громади професійними кадрами. «Доля кожного державного службовця важлива для НАДС.
Ми знаємо, як складно зараз знайти кваліфікованих і професійних спеціалістів.
І ми не можемо допустити даремного витрачання державних ресурсів, оскільки на добір та навчання таких людей було докладено чимало зусиль.
Тож зверніть увагу на людей, які ось-ось будуть вивільнені.
А це майже 15 тисяч державних службовців! Заберіть собі за можливістю професіоналів, які зможуть посилити ваші територіальні громади», - зазначила Наталія Алюшина.  Крім того, Голова НАДС наголосила на важливості доопрацювання законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Вона зазначила, що служба в органах місцевого самоврядування потребує реформування на однакових підходах з державною службою.
В 2015 році проект закону «Про державну службу» разом із законопроектом про службу в органах місцевого самоврядування було подано до ВРУ.
Однак прийнятий був, на жаль, лише Закон «Про державну службу».
Але Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» є не менш важливим, адже він передбачає врахування Європейських принципів належного врядування.
А саме: призначення громадян на посади на основі відкритого конкурсу та чітких вимог до посади (освіта, досвід); деполітизація служби в ОМС; можливість кар’єрного просування та переведення з держслужби в ОМС і навпаки; підвищення соціальної захищеності, гарантування державою мінімального рівня посадового окладу та забезпечення достатнього рівня заробітної плати. Тож необхідно повернутися до питання прийняття нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на основі напрацьованого НАДС разом з асоціаціями законопроекту.
НАДС готове до співпраці з асоціаціями для підготовки такої ініціативи разом з профільним комітетом та Урядом. Наразі ж НАДС постійно проводить зустрічі та перемовини з представниками ОТГ, асоціаціями, Державною службою зайнятості, Міністерством регіонального розвитку.
На основі спільних напрацювань НАДС пропонує наступні заходи, щодо оптимальнішого впровадження реформи органах місцевого самоврядування: - навчання за тими програмами, що є затребуваними в працівників, які можуть змінити місце роботи; - формування реєстру таких осіб для швидкого інформування про вакансії та можливість переведення; - підготовка офіційних роз’яснень НАДС з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; - об’єднання зусиль територіальних органів НАДС та їх співпраця з місцевими Центрами зайнятості – робота з людьми на місцях. Довідково До Форуму нового місцевого самоврядування долучилися більше 300 осіб.
Це представники Верховної ради та Кабінету Міністрів України, профільних підкомітетів, НАДС, асоціацій міських і селищних рад, Шведської асоціації місцевих влад і регіонів SALAR та швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – затишок для грошей, як дім – для наших душ.

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна
15:45 - У московії другу добу горить нафтовий термінал після атаки українських дронів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.04.2026
15:15 - Регулятор планує підвищити ціни на електрику для бізнесу
15:03 - Фонд держмайна знову виставить на продаж одну з найбільших хімічних компаній
15:00 - Держава готує нові інструменти підтримки аграріїв у прифронтових регіонах
14:50 - На українському ринку обвалились ціни на огірки: скільки вони коштують
14:21 - Державне "Центренерго" заявило про рекордні прибутки, попри масштабні обстріли
14:00 - Національна система торгівлі квотами на викиди парникових газів: у Мінекономіки обговорили подальші кроки запровадження 


Більше новин