Коливання радіаційного фону у зоні відчуження виникли через проведення щорічної планової метрологічної повірки автоматизованої системи контролю радіаційного стану

26.11.2020 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук під час онлайн-брифінгу проінформував представників ЗМІ та громадськості про метрологічну повірку датчиків потужності еквівалентної дози АСКРС на території зони відчуження, яку проводять регулярно щороку. З 17 листопада 2020 року ДСП «Екоцентр» спільно з ДП «Київоблстандартметрологія», що підпорядковується Міністерству економічного розвитку та торгівлі, проводять планову метрологічну повірку датчиків потужності еквівалентної дози для того, щоб забезпечити достовірність роботи АСКРС.
Для перевірки її робочого стану еталонні джерела випромінювання підносять до датчика, що спричиняє короткочасні коливання радіаційного фону (еталонні джерела, що підносяться до датчиків, на різні відстані фіксують різні значення).
Сьогодні на перевірці одночасно знаходяться близько 11 датчиків.
Термін перевірки одного датчика становить близько 1 години. Також спікер наголосив, що наразі ніяких надзвичайних ситуацій у зоні відчуження не відбувається, а радіаційний фон знаходиться в межах звичайних для зони відчуження рівнів. Інформація, поширена на Фейсбук-сторінці ГО «Save Dnipro», була згенерована ботом, який автоматично використовує офіційні та відкриті дані, що в автоматичному режимі оновлюються і розміщуються на інтернет-мапі ДСП «Екоцентр».
Без фахового пояснення ця інформація викликала занепокоєння у суспільстві. У ДАЗВ запевнили, що повірка датчиків буде продовжуватися з 7 до 11 грудня у зоні відчуження і спричинить короткочасні підвищення індикації радіаційного фону лише датчиках, які будуть перевірятися.
Це буде зафіксовано автоматизованою системою контролю радіаційного стану та показано відповідно на інтернет-мапі. На брифінгу було вирішено заздалегідь розміщувати графіки проведення робіт, які можуть викликати штучне підвищення радіаційного фону. Також заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук закликав відповідально ставитись до поширення чутливої інформації. Довідково Радіаційний фон у зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр». АСКРС – це система радіаційної безпеки, яка створюється навколо радіаційно небезпечних об’єктів та радіаційно небезпечних територій.
АСКРС виконує цілодобовий збір, обробку інформації про радіаційний стан на території зони відчуження для своєчасного виявлення перевищень встановлених контрольних рівнів та підготовки проекту оперативного управлінського рішення. Основний елемент системи – автономний датчик виміру потужності еквівалентної дози (ПЕД) гамма-випромінення GammaTracer. До складу АСКРС входять 39 регламентних та 18 позарегламентних датчиків виміру ПЕД «Gamma TRACER», які розташовані на території всієї зони відчуження, проммайданчика ЧАЕС та у м.
Славутич.
Інформація з датчиків надходить до оперативно-диспетчерського центру (ОДЦ), який розташований у м.
Чорнобиль, по радіоканалу та автоматично обробляється за допомогою ПЗ «DataEXРERT».
Спостереження за постами виміру ПЕД ведеться цілодобово 1 раз на годину, а у випадку перевищення контрольного рівня система автоматично переходить в аварійний режим і інформація з датчиків передається 1 раз у 2-5 хвилин.
Також є можливість спостерігати онлайн інформацію про ПЕД з постів контролю на інтернет-порталі (www.srp.ecocentre.kiev.ua).
Вся ця інформація є відкритою для громадськості. Починаючи з 17.11.2020 фахівцями ДП «Київоблстандартметрологія» для датчиків виміру ПЕД «Gamma TRACER» у ближній зоні була проведена метрологічна повірка. Відповідно до методики метрологічної повірки зазначені датчики опромінювалися стандартним джерелом високої потужності.
Проведення цих робіт призвело до підвищення ПЕД на 1,5-2 години точково на тих датчиках, що перевіряються. Починаючи з 19.11.2020, датчики виміру ПЕД «Gamma TRACER», які раніше були зняті, працюють у звичайному режимі.
Друга частина датчиків буде проходити повірку з 7 до 11 грудня.

Додати коментар

Користувач:
email:





Нафта дешевшає,
Гроші падають з небес,
Лишаючи слід за собою

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 10 червня: збільшення оборонних видатків та долар по 45 гривень
20:40 - Зелена відбудова, клімат і євроінтеграція: підсумки міжнародного екологічного форуму
20:40 - московія засекретила інформацію щодо нарощення боргу
20:37 - На дорогах Волині планують встановити антидронові сітки
20:10 - Uber подає позов проти Нью-Йорка через закон про захист водіїв
19:40 - московіяни атакували два судна, що йшли українським морським коридором
19:30 - Паливна криза: на тимчасово окупованій частині Херсонщини скорочують кількість автобусних рейсів
19:11 - У Києві готують 6,5 тисяч місць для зарядки електромобілів
18:42 - московіяни атакували "Шахедом" вокзал у Сумах: уламки впали на потяг
18:25 - "Укрпошта" планує встановити додатково 600 комірок швидкої видачі
17:55 - Правоохоронці викрили масштабне розкрадання військового майна: яка схема
17:53 - В московії арештовуватимуть власність росіян-емігрантів за образи Путіна
17:30 - Підтримка людей, бізнесів та громад: стартував прийом заявок на другий рік програми BLOOM
17:27 - Кожна друга гривня – повз бюджет: БЕБ викрило "світлофорну" схему у Одесі
17:21 - До ломбарду застосовано захід впливу
17:03 - Повідомлення про керуючу компанію індустріального парку «БРІЛ ПАРК»
17:02 - Фігуранти "плівок Міндіча" обговорювали, як через Кучеренка зберегти "Шлагбаум" на "Енергоатомі" — "Схеми"
16:58 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства екології та природних ресурсів України»
16:56 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства екології та природних ресурсів України»
16:10 - У пункті "Шегині – Медика" на півтора року обмежили проїзд для автобусів
15:58 - До переліку лауреатів премії "УП 100. Бізнес" увійшов Владислав Бельбас
15:55 - "Схеми" знайшли зв'язки ексголови комісії ВР із підозрюваними у справі "Мідас"
15:43 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про зменшення впливу пластикової продукції на довкілля»
15:40 - До держбюджету надійшло 236 мільйонів євро від Світового банку
15:38 - Проєкт Закону України «Про зменшення впливу пластикової продукції на довкілля»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.06.2026
14:57 - Прокуратура визнала недійсним інвестдоговір про забудову землі НАН України
14:43 - Фактична ціна реалізації природного газу на травень 2026
14:30 - Підприємцям Миколаївщини презентували програми відновлення після ворожих атак
14:30 - На безпеку ЧАЕС виділять додатково 600 мільйонів гривень


Більше новин