Михайло Федоров: З грудня українці зможуть здійснювати касові операції в банках з е-паспортом в Дії

26.11.2020 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Українці зможуть здійснювати касові операції у банках із цифровими паспортом у Дії з 1 грудня.
Таку можливість затвердив Національний банк у роз"яснювальному листі на своєму сайті. «Банківські послуги стають ще зручнішими.
Національний банк опублікував роз"яснювальний лист на сайті, що з 1 грудня завдяки електронним паспортам у Дії можна верифікувати та ідентифікувати свою особу для здійснення касових операцій у банку», — прокоментував Віце-прем"єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Команда Мінцифри однією з перших у світі запустила послугу шерингу цифрових документів.
Відтепер клієнтам банків, які мають електронний паспорт у застосунку Дія, більше не потрібні паперові документи для підтвердження своєї особистості в банківському відділенні.
Мінцифри навчає банки оптимізувати процеси з допомогою шерингу документів, а не паперових носіїв, як раніше (паспортів, копій документів тощо). Тепер громадянам будуть доступні верифікація та ідентифікація особи з електронним паспортом для здійснення касових операцій у банку.
Для цього можна використовувати як ID-картку, так і закордонний біометричний паспорт громадянина у мобільному застосунку Дія.
Це значно спростить проведення касових операцій банками під час обслуговування клієнтів. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 23 листопада 2020 року № 148 "Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні", що набирає чинності з 1 грудня 2020 року. Мінцифри спільно із Нацбанком активно цифровізує банківську сферу.
З жовтня у всіх відділеннях ПриватБанку та А-Банку можна скористатися шерингом документів.
А в Монобанку можна відкрити рахунок повністю онлайн із документами в Дії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Держава і гроші,
Ринок кришталевий замок
Вільна історія

- Fin.Org.UA

Новини

18:42 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до ТОВ "СВІФТ ГАРАНТ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:35 - Після ударів по НПЗ московія змушена завозити бензин з Азії
18:06 - Типи конденсаторів та їх роль у сучасній електротехніці
18:05 - Через атаки БпЛА у низці регіонів московії заборонили польоти малої авіації
18:02 - Верховний Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "УКмосковіяІНСТАНДАРТ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:00 - Інтер’єр і комфорт: прості способи зробити дім функціональним
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 18 червня
17:20 - московіяни атакували автівку "Укрпошти" у Нікополі, водія поранено
16:45 - Шахрай продав курортну землю на Львівщині у 27 разів дешевше ринку – прокуратура
16:30 - Криза добрив спонукає фермерів переосмислювати технології
16:15 - Дефіцит бензину у 53 регіонах московії намагаються закрити "екстренним штабом"
16:00 - Чинна модель ПСО спотворює ринок електроенергії – Energy Community
15:45 - московія відстала від плану нафтовидобутку на 10% після атак України – МЕА
15:42 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.06.2026
15:15 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
14:55 - Інтерв’ю Андрія Пишного для Reuters про адаптацію фінансового сектору України до стандартів ЄС
14:40 - Уряд запускає довгострокові контракти на ринку електроенергії
14:25 - Стартували переговори з ЄС: ключові виклики та пріоритети щодо агросектору
14:15 - САП вимагає конфіскувати активи міністра розвитку громад Кулеби: яка причина
14:00 - Уряд збирається частково компенсувати аграріям вартість добрив
13:50 - Частка ChatGPT на ринку ШІ вперше просіла нижче 50%
13:35 - московіяни знищили всі АЗС у Тростянці на Сумщині: що зробить влада
13:26 - FORREST Trinity Resort: чому Буковель — це не просто відпочинок, а актив, який працює
13:26 - московіяни пошкодили сортувальний хаб "Нової пошти" у Сумах
13:05 - Стартові матчі США, Канади і Мексики на ЧС-2026 зібрали рекордні телерейтинги
13:00 - 20 років стійкості: рік за роком в історії української економіки та "Метінвесту"
12:50 - Звіт про стан реалізації Плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів за 2025 рік
12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?


Більше новин