Ольга Стефанішина: Відкриємо 100 нових притулків для постраждалих від домашнього насильства

25.11.2020 19:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, в міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина разом із Першою Леді Оленою Зеленською відкрили виставку «Річ у тім…» у рамках щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства».
Ця виставка про історії людей, які постраждали від домашнього насильства і звернулися до Національної поліції за допомогою. “Річ у тім, що проблема домашнього насильства з’явилася не у 2020.
А пандемія коронавірусу ще й підкреслила цю проблему та вивела її у трійку “лідерів” після світової економічної кризи та боротьби із вірусом в Україні.
Домашнє насильство досі замовчується, але ми об"єднали свої зусилля на найвищому рівні, щоб усі постраждалі від нього, знайшли захист і отримали всю необхідну допомогу.
У рамках реалізації державної політики запобігання та протидії домашньому насильству і завдань, визначених в Указі Президента щодо питань боротьби із домашнім насильством, який був нещодавно підписаний, ми будемо нарощувати ці зусилля, щоб наші громадяни були впевнені: у разі необхідності кожен і кожна отримають всю необхідну допомогу та захист”, - сказала Ольга Стефанішина. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що цьогоріч питання боротьби з домашнім насильством знаходиться на найвищому порядку денному у країні завдяки окремій увазі Президента України Володимира Зеленського, Першої Леді Олени Зеленської, а також Кабінету Міністрів України та, зокрема Міністерства внутрішніх справ: “Кожен громадянин України має право на захист, безпеку, дотримання своїх прав.
Ми нарощуємо спільні зусилля, щоб запобігати проявам насильства, як неприпустимого і ганебного явища.
Але наша першочергова увага спрямована на допомогу тим, хто страждає від домашнього насильства або є його свідком. Ольга Стефанішина також зазначила, що держава приділяє додаткову увагу будівництву нових та модернізації вже існуючих центрів допомоги постраждалим від домашнього насильства.
Зокрема, наразі Уряд запланував створення 450 додаткових служб підтримки для постраждалих осіб. “Притулки в Україні повинні бути європейського зразка та стандарту.
Щоб людина, яка постраждала від кривдника вдома, могла одразу у притулку отримати якісну кваліфіковану допомогу.
Для цього ми розробляємо єдині стандарти для спеціалізованих закладів, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства відповідно до кращих європейських практик”, - зазначила Віце-прем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Під час відкриття виставки виступили: Перша леді Олена Зеленська, Віце-прем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза, Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україна Фредерік Куне. Довідково Виставка відбувається за ініціативи МВС під патронатом Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки міжнародних партнерів: Посольств Великої Британії, Канади, UNOPS, Представництва ООН Жінки в Україні, Фонду народонаселення ООН та Представництва ЄС в Україні.
Виставка складається з 16 порівняно невеликих предметів, які пов’язані з реальними історіями домашнього насильства, згідно з інформацією, наданою Національною поліцією України (принцип конфіденційності потерпілих збережено зміною імен та персональних даних). Почути реальні історії постраждалих чи свідків домашнього насильства можна, відвідавши виставку онлайн, відсканувавши QR-коди, що розміщені поруч з експонатами.
Виставка буде доступна до ознайомлення на площі впродовж 16 днів з 25 листопада до 10 грудня 2020 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина
11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"
10:20 - АЕС знизили потужність генерації після масованого російського удару
10:07 - На Київщині після атаки московія горять склади "Рошен"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.02.2026
23:59 - Гойдалки Рекордів: Тиждень Тріумфу та Напруги на Світових Ринках
23:45 - Weekly Exchange Market Summary (Feb 2-6, 2026)
23:24 - Різкі коливання ціни срібла: критичний історичний аналіз та перспективи відновлення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:38 - 173 тонни енергетичного обладнання від партнерів скерували сьогодні на потреби енергокомпаній, – Денис Шмигаль
21:33 - Різкі коливання ціни біткойна: історичний аналіз та перспективи на 2026 рік
21:00 - Новини 6 лютого: максимум міжнародних резервів, прогноз про повернення біженців в Україну
20:40 - Свириденко розповіла про компанії, які першими подалися на страхування від воєнних ризиків
20:13 - В "Енергоатомі" пояснили, чому неможливо використовувати Запорізьку АЕС спільно з московія
20:00 - Денис Шмигаль провів онлайн-зустріч із Міністром енергетики США Крісом Райтом
19:40 - Заморожені активи московія: Україна, Світовий банк, Японія та Канада підписали угоду на $691 мільйон
19:11 - В Україні 7 лютого графіки відключення світла діятимуть цілодобово
18:55 - В Україні поменшало пропозицій на ринку оренди житла: що з цінами
18:30 - Координація, фінансування, локалізація: Мінекономіки та GICHD обговорили пріоритети роботи у сфері гуманітарного розмінування
18:25 - В Україні ціни на новобудови та вторинку зростають, проте не стрімко
18:24 - МАГАТЕ про посилення стійкості АЕС України: необхідні масштабні ремонти
17:50 - Ворог вчетверте за лютий атакував Херсонську ТЕЦ
17:44 - Енергетика, фінанси, торгівля: Фон дер Ляєн презентувала 20-й пакет санкцій ЄС проти московія
17:30 - Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо продажу АРМА землі Льовочкіну
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 9 лютого
17:15 - "Укрзалізниця" запустила новий потяг Харків – Суми: який графік руху


Більше новин