Уряд затвердив Порядок проведення звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок

25.11.2020 15:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок.
Порядок розроблено з метою захисту прав власників земельних ділянок та задля уникнення можливих рейдерських захоплень.
Про це повідомив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець. За його словами, зміни, внесені Законом України від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у сферах земельних відносин та державної реєстрації, передбачають ефективні механізми взаємодії інформаційних систем Державного реєстру прав та Держземкадастру, що дозволяють державним реєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органам, що здійснюютъ ведення Державного земельного кадастру – відповідно інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження. «Разом з цим, у попередній період мали місце випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі.
Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права тa задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», – зазначив Євгеній Горовець. Так, затвердженим Порядком визначається процедура організації та проведення Мін"юстом та Держгеокадастром одноразової звірки відповідності відомостей Державного реєстру прав щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок, а також оприлюднення на офіційному веб-сайті Мін"юсту результатів такої звірки в частині земельних ділянок, щодо яких виявлено відсутність відомостей про їх державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі. «Проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру – це додатковий механізм захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень.
До того ж, цей механізм дозволить виключити можливість помилки державного реєстратора під час державної реєстрації речових прав на земельні ділянки», – додав Євгеній Горовець.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансова свобода - це наша мета
Збільшуємо бюджет, але виключаємо дірки
Поєднуючи основи і ризики
Успішність гарантованою не буде, але її шанс тут є

- Fin.Org.UA

Новини

16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні
16:00 - Гонконг став "тихою гаванню" для підсанкційних товарів – ЗМІ
14:57 - Українські інженери визначили на станціях у ЄС обладнання для України
13:38 - Концесія в порту Чорноморськ: претенденти проходять безпекову перевірку
12:40 - Іран атакував нафтосховища у порту ОАЕ
12:02 - У Броварах росіяни пошкодили склади українських брендів одягу
11:16 - Після російської атаки низка поїздів затримується
10:58 - Нові інвестори TikTok заплатять адміністрації Трампа "комісійні" за укладену угоду
10:00 - Частина споживачів У Києві та кількох областях України – без світла
09:30 - У Києві через обстріл на низці ділянок призупинено рух електротранспорту
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 березня: остаточна перемога "Нафтогазу" над "Газпромом" та досудові вимоги клієнтки monobank Гороховському
20:45 - ЄС рухається до заборони генерувати ШІ-зображень сексуального насильства над дітьми
20:40 - Після атаки рф на Дністровську ГЕС Україна та Молдова скоординували дії для захисту Дністра
20:30 - Міжнародні партнери надіслали Одесі ще сім генераторів
20:10 - НБУ пояснив, чому немає дефіциту готівкової валюти на ринку
19:45 - У Чернівцях будують ще один торговельний центр
19:25 - Збиток німецької залізниці Deutsche Bahn зріс до 2,3 мільярдів євро – Reuters
19:07 - Уряд скасував пільгову ціну на газ для виробників електроенергії
18:55 - Держава покриватиме до 80% вартості відновлення індустріальних парків після ворожих атак
18:38 - Відключення світла 14 березня триватимуть тільки ввечері
18:28 - НАЗК не повірило, що дружина депутата купила BMW за 10 тисяч гривень
18:25 - Пункт пропуску "Тиса" на кордоні з Угорщиною призупинив роботу
17:55 - Україна збільшила імпорт дизелю: найбільші постачальники
17:45 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
17:42 - ДБР викрило оборудку з постачанням тепла до колоній
17:34 - "Київстар" заробив більше чверті мільярда доларів у 2025 році
17:12 - Цього маркетингового року Україна на 14% зменшить експорт олії – прогноз


Більше новин