Прем’єр-міністр: Рівність прав і можливостей є запорукою успішного розвитку суспільства

25.11.2020 11:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рівність є основою демократичного суспільства, запорукою його успішного розвитку та забезпечення верховенства права.
Україна успішно рухається цим шляхом.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття IV Українського жіночого конгресу 25 листопада. Як зауважив очільник Уряду, 2020 рік став визначальним для забезпечення рівного права чоловіків та жінок у публічній політиці.
Для досягнення балансу рівності в рамках виборчого процесу у Виборчому кодексі України була запроваджена, за його словами, найкраща світова практика. «Вперше на місцевих виборах партії повинні були дотримуватись квоти: у кожному списку має бути не менше 40% представників однієї статі.
І результат не змусив себе чекати.
Перш за все, десятки жінок вирішили спробувати себе у політиці та проявили себе», — сказав Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр відзначив, що за попередніми даними громадських активістів, найбільше жінок було обрано у маленьких громадах із кількістю виборців до 10 тисяч — майже 42%.
У районних радах 33,7% обраних депутатів є жінками, у радах громад із кількістю виборців понад 10 тисяч — майже 33%, в облрадах — 28%. «Радий, що цей процес починається саме з громад.
Це і є суспільна трансформація.
Впевнений: у поєднанні з реформою децентралізації це дасть новий поштовх для сталого розвитку регіонів», — підкреслив Глава Уряду. Під час свого виступу Прем’єр-міністр також порушив питання рівних можливостей на ринку праці.
За його словами, якщо рівність прав та обов’язків  жінок та чоловіків юридично є  однаковими, то  рівність можливостей — все ще потребує серйозної роботи. «На жаль, у нашому суспільстві все ще є дискримінаційне ставлення роботодавців до працівників-жінок.
Міністерство соціальної політики зазначає, що тільки в питанні заробітної плати це призводить до розриву у розмірі до 25%.
Чверть зарплати жінки недоотримують через упередженість, через чоловічі і жіночі професії, через декрет, через вік, зовнішність і навіть характер», — зазначив Денис Шмигаль. Очільник Уряду наголосив: розширення прав і можливостей та досягнення рівності прав справляє суттєвий позитивний вплив у всіх сферах і сприяє економічному зростанню країни загалом, що доведено багатьма європейськими країнами. «Політична участь у державотворчих процесах, економічна участь, можливості професіональної реалізації або інші сфери життєдіяльності суспільства — всюди мають бути захищені права всіх, незалежно від статі, віросповідання, соціального статусу та расової приналежності, віку.
Рівні умови – це рівний доступ до можливостей заради зростання та реалізації власного потенціалу», — підкреслив Прем’єр-міністр. Крім того, Денис Шмигаль нагадав, що цього року Президентом України Володимиром Зеленським був підписаний указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі. «Це важлива частина державної політики у цьому напрямку.
Спільно з Першою леді Оленою Зеленською ми проводили з цієї тематики круглі столи та засідання.
Мова йде про розвиток механізмів державно-суспільного партнерства у роботі щодо запобіганню та протидії насильству», — зазначив Глава Уряду. За словами Прем’єр-міністра, саме спільна робота держави і громадських організацій є запорукою успіху для розв’язання тієї несправедливості та проблем, які зараз в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulation rules
SEC monitoring closely
Preventing frauds

- Fin.Org.UA

Новини

08:30 - Які податки платять біженці
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.05.2026
06:00 - Американці прощаються з українським "життям": MetLife продали польській PZU
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 4 травня: дрони московія вдарили біля ЗАЕС, поляки купують лідера страхового ринку України
20:45 - Іранська атака дронами підпалила велику нафтову зону ОАЕ
20:25 - Дрони московія вдарили по олійному терміналу "Кернел" у Чорноморську
19:58 - Нафтовий шок не допоміг московії: дрони і санкції з'їдають вигоду Кремля
19:29 - Війна з Іраном роздула ціну нафти московія до максимуму за 12 років
19:26 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 184 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2026, and over UAH 2,211 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:26 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 184 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – більше ніж 2 211 млрд грн
19:10 - Україна і Австрія посилюють співпрацю в енергосекторі
18:58 - Необґрунтовані активи: суд наклав арешт на дороге авто одеського поліціянта
18:40 - Оскарження відмов у наданні містобудівних умов онлайн: Мінрозвитку розробляє сервіс
18:30 - Міжнародні вагони для УЗ пішли тріщинами: трьом посадовцям оголосили підозру
18:10 - У московії націоналізовують один із найбільших агрохолдингів країни
18:05 - У Львові суд відмовився заборонити експлуатацію самовільних МАФів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 травня
17:25 - Україна з початку року отримала 2600 одиниць енергообладнання
17:10 - Голова Держфінмоніторингу був в офісі лише 27 днів за три місяці – ЗМІ
17:00 - Україна та Молдова зміцнюють економічне партнерство: фокус на торгівлі, продовольчій безпеці та водних ресурсах
17:00 - Румунія почала будувати газопровід у проєкті, що вдвічі збільшить її видобуток
16:50 - Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ очолила Юлія Требух
16:42 - У Євросоюзі почали діяти оновлені правила маркування автошин
16:40 - Частину пов’язаних з ексміністром Сольським активів забирають кредитори – ЗМІ
16:30 - Чи спричинить енергокризу збій у газовидобутку
16:10 - До 70% користувачів Polymarket і Kalshi втрачають гроші на ставках – WSJ
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
16:00 - Схвалено методологію стрес-тестування банків у межах оцінки стійкості 2026 року
15:56 - Стало відомо, яку суму уряд спрямував до держбюджету з прибутку "Енергоатому" за 2025 рік


Більше новин