Екологічний звіт ОГТСУ за три квартали 2020 р.: викиди СО2 зменшені на 61%

25.11.2020 11:18 | Оператор ГТС України

25 листопада 2020 року, м. Київ – За три квартали Оператор ГТС України (ОГТСУ) скоротив викиди діоксиду вуглецю (СО2) в атмосферу на 61%, забруднюючих речовин (NOx та CO) – на 13%,  знизив споживання води на 17%, утворення відходів – на 55% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.   Значні екологічні результати стали можливими завдяки комплексу  реалізованих заходів, спрямованих на зменшення впливу компанії на навколишнє середовище, та скороченню обсягів транзиту газу.

«Оператор ГТС України постійно працює над підвищенням екологічних стандартів відповідно до провідних міжнародних практик. Це невід’ємна частина стратегії розвитку компанії. Ми послідовно замінюємо застаріле обладнання на більш сучасне і  екологічне, впроваджуємо нові методики діагностування витоків газу та енергозберігаючі технології, тим самим зменшуючи вплив на довкілля. Наша мета – створити засади для подальшої інтеграції ОГТСУ в європейські енергетичні ринки з урахуванням екологічних вимог», – підкреслив Павел Станчак, заступник генерального директора з розвитку та трансформації ОГТСУ.

Охорона атмосферного повітря 

За три квартали 2020 року роботи ОГТСУ скоротив викиди вуглецю (СО2) в атмосферу на 61% до 1015 тис. тон завдяки технічній модернізації інфраструктури та через скорочення транзитних обсягів. За цей же період компанія знизила загальний обсяг викидів забруднюючих речовин (NOx та CO) в атмосферу на понад 13% – до 24 тис. т.

Також за 9 місяців ОГТСУ заощадив 1,8 млн куб. м метану (CH4) за рахунок виявлення і усунення джерел витоків на інфраструктурних об’єктах. Спеціалізовані мобільні лабораторії обстежили 147 тис. потенційних джерел витоків. В результаті їх інтенсивність була зменшена майже в два рази. Для підвищення ефективності роботи мобільних лабораторій та персоналу структурних підрозділів щодо зменшення джерел витоків ОГТСУ закупив ще 17 комплектів сучасного обладнання.

Охорона та використання води

За три квартали 2020 року ОГТСУ зменшив споживання води своїми структурними підрозділами на 17% – до 196 тис. куб. З них 59% використано для господарсько-побутових потреб та 41% – для виробничих потреб, таких  як гідравлічні випробовування, поливи території, мийні заходи.

Поводження з відходами

Компанія скоротила промислові відходи на 55% – до 116,6 тон.  Вони будуть передані на утилізацію або видалення спеціалізованим компаніям, які перемогли у відповідних тендерах на Prozorro  і уклали з ОГТСУ договори на послуги у сфері поводження з відходами (1, 2, 3, 4). Побутові відходи були зменшені на 25% (421 т) та передані комунальним службам.

Наразі компанія розробляє внутрішній нормативний документ про поводження з відходами. Він враховує сучасні вимоги та напрямки регулювання у цій сфері згідно з європейськими підходами. Новий стандарт встановить порядок операцій поводження з відходами, утворюваними на усіх стадіях життєвого циклу виконання робіт та надання послуг.

Екологічні податки та дозволи

За три квартали 2020 року нарахування екологічних податків ОГТСУ склали 20,4 млн грн.

За цей період компанія отримала та переоформила 103 дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря і отримала 6 дозволів на спецводокористування.

Система екологічного менеджменту

У звітному періоді ОГТСУ затвердив  Екологічну та Енергетичну політики, спрямовані на збереження стану довкілля та постійне підвищення енергоефективності при наданні послуг з транспортування природного газу українським та європейським замовникам. Також ОГТСУ продовжує впровадження систем екологічного та енергетичного менеджменту – ISO 14001:2015 та ISO 50001:2018 – як важливих засад  для подальшого сталого розвитку компанії.  В III кварталі екологи компанії пройшли навчання як внутрішні аудитори систем екологічного та енергетичного менеджментута отримали відповідні сертифікати за напрямками.

Хімічна термінологія:

NOx – оксид азоту;

CO – оксид вуглецю (чадний газ);

CH4 – метан, або природний газ;

CO2 – діоксид вуглецю.

Запис Екологічний звіт ОГТСУ за три квартали 2020 р.: викиди СО2 зменшені на 61% спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Trading algorithms
Artificial intelligence
Modern finance game

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 27 січня: атаки московія на об'єкти ДТЕК і "Нафтогаз", імпорт електроенергії в Україну на максимумі
20:45 - Іспанія врятувала санкційний танкер "тіньового флоту" московія – і не затримала його
20:40 - Вантажівки 2025: які нові та вживані моделі були найпопулярнішими в Україні
20:20 - 28 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
20:05 - На Миколаївщині через обледеніння фіксують аварійні відключення світла
19:50 - Російська нафта застрягла в морі на танкерах через рішення Індії
19:25 - Київ скоро повернеться до графіків відключення світла, вони будуть жорсткі – КМВА
18:55 - В ДТЕК пояснили, чому в Києві складна ситуація зі світлом
18:42 - Кацуба офіційно став співвласником "Надра-Геоінвест": чим відома компанія
18:40 - Boeing повідомив про найвищу квартальну виручку з 2018 року
18:15 - В Україні дорожчає морква: які на неї ціни
18:00 - Постачання продуктів для військових: держава посилила механізми реагування на порушення
18:00 - Мережа "Ябко" увійшла до реєстру великих платників податків
17:52 - Пенсійний фонд назвав середню зарплату для обчислення пенсій у 2025 році
17:50 - Імпорт електроенергії в Україну наразі здійснюється на максимумі потужностей – Yasno
17:40 - Валюта за кордон у 2026 році: що насправді дозволив НБУ
17:27 - Євро вшосте за січень встановить історичний рекорд щодо гривні
17:20 - Армія московія атакувала потяг "Барвінкове - Львів - Чоп" на Харківщині
17:10 - Денис Шмигаль: Фінляндія передала Україні 70 гуманітарних вантажів для відновлення енергетичної інфраструктури
17:00 - Україна та європейські партнери впроваджують систему моніторингу довкілля і роботу Реєстру збитків
16:58 - Мільйонні збитки та квартира в Ірпені: в Україні викрили оборудку на "єВідновленні"
16:56 - БЕБ викрив гральні заклади, які нелегально заробили 14 мільйонів гривень
16:30 - ДП «Ліси України»: про результати офіційно
16:20 - Надходження військового збору зросли в понад три рази: які регіони сплатили найбільше
16:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:03 - У Києві обмежили гарячу воду, щоб повернути в домівки тепло
16:02 - Місто на Сумщині за 255 мільйонів замовило котельні на наступну зиму
16:00 - Україна робить ставку на несировинний експорт і розвиток продукції з високою доданою вартістю, — Олексій Соболев на ExportCreditForum
15:45 - Оператори ГТС України та Польщі домовилися збільшити потужності для імпорту газу
15:42 - Держаудитори Харківщини підсумували результати державного фінансового контролю за 2025 рік


Більше новин