Нацфонд досліджень презентує перші підсумки: обрано 216 проектів, яким надано 255,3 млн грн фінансування

25.11.2020 01:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 24 листопада 2020 року, відбувся онлайн-брифінг щодо результатів перших конкурсів, проведених Національним фондом досліджень України за участю голови Фонду Леоніда Яценка, виконавчого директора Фонду Ольги Полоцької та голови Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України Олексія Колежука. «Фонд – інструмент, який має надавати фінансову підтримку на конкурсній основі найкращим вченим країни.
У майбутньому фінансування наукових розробок Фондом має становити 20-30% усіх бюджетних видатків.
Фонд був створений у липні 2018 року та розпочав 2020 рік уже як чинна державна бюджетна установа, з правом оголошувати конкурси проектів з виконання наукових досліджень і розробок та забезпечити фінансування проектів-переможців», – зазначив Леонід Яценко. За його словами, на 2020 рік бюджетом передбачено 526 млн грн на підтримку Фонду та грантову допомогу.
15 травня цього року було оголошено 1-й конкурс «Наука для безпеки людини та суспільства» та 21 травня – 2-й конкурс «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». Зокрема, основною умовою першого конкурсу була відповідність тематиці щодо безпекової діяльності держави, другий конкурс мав необмежені напрями. «Найважливішим етапом була експертна оцінка.
Так, для кожного конкурсу було створено окрему наукову раду із залученням близько 15% іноземців.
У цілому 1152 фахівці, які надали на безоплатній основі 2 662 експертних висновки.
Використання експертної оцінки дало змогу відкрито та чесно провести конкурсний відбір та визначити переможців», – зауважив Леонід Яценко. Виконавчий директор Фонду Ольга Полоцька повідомила про статистику та висновки за проектами щодо COVID-19 і подолання наслідків пандемії.
Зокрема, переможцями конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка провідних та молодих учених» обрано 216 грантоотримувачів, яким надано 255,3 млн грн грантового фінансування для проведення наукових досліджень. «Рішенням Наукової ради фінансування першого конкурсу щодо безпекової діяльності держави було збільшено на 21,3 млн грн за рахунок економії витрат Фонду.
Серед 76 робіт – переможців конкурсу “Наука для безпеки людини та суспільства” – обрано 40 проектів на тему боротьби з пандемією COVID-19.
Такі проекти не виконуються в межах лише медичної або біологічної галузі досліджень, значна їх кількість має міждисциплінарний характер.
Загальний обсяг фінансування таких досліджень, як багаторічних, становить близько 200 млн грн, і лише на 2020 рік їх бюджет передбачений близько 60 млн грн», – повідомила Ольга Полоцька. За конкурсом «Наука для безпеки людини та суспільства» із 421 відібраних заявок перемогли 76 проектів загальним бюджетом 118 млн грн.
Наукові дослідження за галузями: природничі, технічні й математичні – 28 переможців; біологія, медицина й аграрні науки – 26 переможців; соціальні й гуманітарні науки – 22 переможці. У конкурсі «Підтримка провідних та молодих учених» із 316 відібраних заявок перемогли 140 проектів загальним бюджетом 137 млн грн.
Наукові дослідження за галузями: природничі, технічні й математичні – 99 переможців; біологія, медицина й аграрні науки – 27 переможців; соціальні й гуманітарні науки – 14 переможців. «Науковий комітет Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України виконує функцію наглядової ради Фонду.
Ми не маємо впливу та не втручаємось у роботу Фонду.
Після проведених конкурсів займаємось аналізом організації та проведення конкурсного відбору досліджень.
Перші результати показують, що перемогу в конкурсах отримали цілком достойні проекти-переможці конкурсів», – зазначив Олексій Колежук. Також він поінформував, що Фонд продовжуватиме роботу над удосконаленням системи проведення експертної оцінки наукових досліджень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Час довіряти
Тільки собі та досвіду,
А не прогнозам

- Fin.Org.UA

Новини

15:50 - Денис Шмигаль провів зустрічі з міністром оборони та міністеркою клімату Фінляндії
15:45 - Ввезення авто під виглядом "гуманітарки": у ДМС розповіли про масштаби схеми
15:44 - Інфляція в Україні прискорилася до 8,6%: найвищий рівень цього року
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2026
15:20 - Гетманцев просить м'якшення: депутат пропонує не так жорстко перевіряти топчиновників
15:16 - Рівненського посадовця за харар засуджено до 9 років позбавлення волі
15:09 - ОККО планує побудувати вітроелектростанцію на Львівщині: тривають обговорення
15:07 - Денис Шмигаль обговорив із фінським бізнесом підготовку української енергосистеми до зими
14:55 - На Хмельниччині та Одещині з'являться нові індустріальні парки
14:42 - У Міненерго розповіли про квітневі надходження на підтримку енергетики
14:38 - Державна податкова служба запустила новий інтерактивний дашборд Аналітика РРО/ПРРО в Україні
14:22 - У московії кожен п'ятий банк став збитковим: максимальний показник з 2022 року
14:07 - Екскерівник "Харківзеленбуду" приховав майно на 4,3 мільйона гривень
14:00 - Для виплат аварійним бригадам виділили з резервного фонду держбюджету понад 263 мільйони
13:54 - Самостійне виявлення платником заниження суми податкового зобов’язання: нарахування пені
13:53 - Користувач втратив (пошкодив) особистий ключ КЕП чи печатки або забув пароль до нього: які дії?
13:52 - Одноразові електронні сигарети підлягають маркуванню МАП
13:50 - З якої дати починається перебіг 1095-денного строку давності, після спливу якого податковий борг може бути визнаний безнадійним?
13:48 - Чи відновлено перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи?
13:47 - Порядок та терміни продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки
13:45 - Чи мають право ФОПи отримувати кошти від своєї підприємницької діяльності на рахунки відкриті в іноземних банках?
13:44 - Про термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР
13:43 - Яким чином проводяться розрахунки на АЗС у разі виходу з ладу спеціалізованого РРО для АЗС або відключення електроенергії?
13:41 - Фінансова звітність за міжнародними стандартами: які форми платники податку на прибуток подають за квартал, півріччя, три квартали, рік?
13:40 - До уваги ФОПів – платників єдиного податку першої та другої груп!
13:38 - Про терміни зберігання контролюючими органами поданої податкової звітності в облікових справах платника
13:37 - Єдиний рахунок: коли та за якою формою платником визначається напрям використання сплачених коштів
13:36 - Організація роботи щодо надання послуг платникам податків в ЦОПах Дніпропетровщини
13:36 - У Вінниці запрацював новий завод фарбувальних камер: має амбітні плани
13:35 - Трансфертне ціноутворення: результати діяльності податківців Дніпропетровщини


Більше новин