Еко-трансформація, декарбонізація, підвищення енергоефективності - складові шляху до енергонезалежності, економічного розвитку, збереження екології, - Костянтин Гура

21.11.2020 13:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Т.в.о.
Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та його заступник Юрій Шафаренко стали «ЕКО-лідерами-2020» та отримали відповідні відзнаки.
Нагородження відбулося у рамках Форуму стейкхолдерів зелених змін «ЕКО-трансформація», організованого Професійною асоціацією екологів України. Під час церемонії нагородження Костянтин Гура наголосив: «Еко-трансформація, декарбонізація, підвищення енергоефективності, – усе це складові одного шляху до енергонезалежності, сталого економічного розвитку, збереження екології та процвітання країни.
Важливо, що усі ми разом розбудовуємо цей напрям.
Кожен стейкхолдер робить свій внесок: законодавчі зміни, програми, фінансові інструменти, численні реальні проекти тощо». Так, Держенергоефективності разом із Міненерго продовжує працювати над законодавством для посилення крос-секторального розвитку сфери енергоефективності.
Серед важливих ініціатив варто окреслити наступні: - розроблено концепцію нової 5-річної програми з енергоефективності, яка передбачає державну підтримку для різних секторів економіки; - підготовлено законопроекти для відновлення енергосервісу у бюджетній сфері, а також його розширення на об’єкти комунальної сфери та енергетики; - взято безпосередню участь в розробці законопроекту для створення Фонду декарбонізації; - підготовлено законодавчу базу для ринку зелених облігацій в Україні - забезпечено роботу Фінсько-українського трастового фонду, що підтримує розробку якісних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики; - створено Фонд гарантування позик підприємствам на енергоефективні заходи.
 Над його запуском працювали UNIDO та Укргазбанк за підтримки Агентства.
 Підприємства зможуть брати кредити без застави на впровадження систем енергоменеджменту або модернізацію. У свою чергу заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко запевнив: "Україна має всі ресурси для того, щоб бути енергонезалежною, сильною та економічно розвиненою країною! І Держенергоефективності активно працює в цьому напрямку! За останні 5 років вже майже 7 млрд м3 дорогого імпортованого газу  скорочено та заміщено місцевими видами палива.
Як наслідок, Україна щороку заощаджує 1,5 млрд доларів". Крім того, Юрій Шафаренко додав, що потенціал біоенергетики дозволяє повністю замістити імпорт газу, за який Україна у 2019 році сплатила 3 млрд доларів. Для розвитку сфери біоенергетики Держенергоефективності разом із Міненерго, БАУ та іншими стейкхолдерами вже підготовлено цілий пакет законопроектів, прийняття яких дозволить бути енергонезалежними,  заощаджувати значні кошти на імпорті енергоресурсів, створювати нові робочі місця, сприяти економічному розвитку регіонів та України в цілому.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports in
Investors scrutinize gains
Profit, or sell off

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 8 травня: Україна атакувала НПЗ московія, у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
20:55 - OnlyFans продав 16% бізнесу після смерті власника
20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:46 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за 2025 рік
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:03 - Міжвідомча робоча група з підготовки публічних інвестиційних проектів
17:00 - Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників
16:37 - Постраждалому від війни бізнесу частково спишуть борги
16:30 - Україна та Туреччина погодили збільшення квот на міжнародні перевезення
16:15 - Перезавантажувати "Ліси України" буде ексзаступник міністра економіки
16:04 - Стратегічна інвестиційна рада
16:00 - Агропродукція формує 56% експорту України: держава відкриватиме нові ринки для виробників
16:00 - NBU April 2026 Inflation Update
16:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у квітні 2026 року
15:50 - Журналісти проаналізували, які комплектуючі для військової техніки московія постачає Білорусь
15:31 - Кабмін ліквідував Коордцентр трансформації вугільних регіонів: що від нього очікували
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.05.2026
15:30 - Для фермерів Херсонщини стартує програма підтримки в ДАР
15:25 - Денис Шмигаль розповів студентам Університету Метрополії у Фінляндії про досвід України у забезпеченні стійкості енергосистеми


Більше новин