Сергій Солодченко: Запуск БЕБ може стати панацеєю від багатьох «хвороб» взаємовідносин держави з бізнесом, але лише за умов створення нової правоохоронної культури

20.11.2020 23:12 | Державна фіскальна служба України

На цьому сьогодні під час Податкового форуму Tax&Business Talks наголосив виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України в ході обговорення питань доцільності створення нового єдиного органу з протидії економічним злочинам.
«За останні десятиліття податкова міліція накопичила значну кількість негативу, пов’язаного з підходами у роботі з бізнесом. Тому ідея створення Бюро економічної безпеки виглядає достатньо логічною та такою, на яку очікує суспільство. Але, виходячи із запропонованого та прийнятого у першому читанні у Парламенті проєкту закону про створення Бюро економічної безпеки, повноцінний запуск цієї реформи потребуватиме необхідності додаткового врахування значної кількості практичних аспектів, – зауважив Сергій Солодченко. – У випадку прийняття цього закону питання ліквідації ДФС розіб’ється на 2 окремих блоки. Перший – це звільнення працівників податкової міліції – воно не потребуватиме багатьох зусиль. А от для юридичної ліквідації Служби знадобиться значно більший проміжок часу. Це пов’язано з існуванням таких моментів, як необхідність передачі або новому правоохоронному органу або, наприклад, прокуратурі, кримінальних проваджень, залишок яких сьогодні складає близько 2 тисяч справ, питання правонаступництва правоохоронної функції на сході країни, яку на сьогодні виконує спецпідрозділ ДФС «Фантом», питання приміщень, озброєння, автівок та багатьох інших аспектів». 
За його словами, наразі податкова міліція будує нову філософію взаємовідносин з бізнесом – це невтручання в роботу білого бізнесу та протидія тіньовикам. Для того, щоб бути ефективним, новий орган з протидії економічним злочинам має враховувати позитивні напрацювання податкової міліції, а його діяльність має здійснюватися за умов побудови в державі нової правоохоронної культури.
Під час заходу, ініційованому Асоціацією адвокатів України, Сергій Солодченко розповів про наявний стан справ та результати роботи підрозділів податкової міліції, а також про низку запроваджених в ДФС заходів, покликаних мінімізувати можливі зловживання слідчих податкової міліції в ході службових взаємовідносин з бізнесом.
«Це і заборона на фізичне вилучення продукції, жорстких дисків, комп’ютерів, іншого майна, що може зупинити діяльність підприємства, стосовно якого ведеться слідство. Пішла в небуття практика одночасного виклику на допит більшості працівників одного підприємства, яка могла зупинити його роботу. Зараз кожна слідча дія планується, щоб мінімізувати вплив на бізнес. Є й інші обмеження, які стали запобіжником здійснення тиску на бізнес та мінімізації корупційних проявів», – розповів керівник ДФС.
Він також нагадав про важливість зворотного зв’язку з адвокатським середовищем, зокрема, навів приклад дієвості та закликав до використання однієї з власних ініціатив – телефонного проекту ПЛІД, який отримав схвальні відгуки саме від адвокатів.
Загалом, в ході програми Форуму піднімались та виносились на широке обговорення питання обґрунтованості створення Бюро економічної безпеки, а також питання амністії капіталів й доцільності запровадження в Україні нульової декларації.

Додати коментар

Користувач:
email:





African Development Bank
Empowering the continent
Development finance

- Fin.Org.UA

Новини

16:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:25 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.06.2026
14:42 - На Миколаївщині відновили систему водопостачання
14:40 - Уряд перепризначив Корікова головою Держатомрегулювання
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:00 - NBU Leaves Its Key Policy Rate Unchanged at 15%
14:00 - Сюрпризу не сталось: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15%
14:00 - Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15%
13:50 - У Криму після ударів по інфраструктурі зупинено рух низки поїздів
13:23 - "Укрпошта" продала майже увесь "радянський автохлам": скільки заробила
13:20 - московія може підняти військові витрати на 40% попри діру в бюджеті
13:10 - Дрони паралізували Москву: в аеропортах зірвалися понад 500 рейсів
13:00 - В Карпатах ростуть Kryla: хто і навіщо будує discovery village біля Буковеля
12:50 - Саудівці провели через Ормуз найбільшу за тижні партію нафти
12:44 - Уряд дав оцінку готовності Києва до опалювального сезону
12:40 - "Київміськбуд" просить у Кличка ще три мільярди
12:35 - Саудівська Аравія хоче тримати більше нафти за кордоном після блокади Ормузу
12:30 - Як бізнесу платити ПДВ
12:18 - Київ позичить 2,5 мільярда гривень на посилення енегостійкості
12:00 - Press Briefing on Monetary Policy Decisions
12:00 - Пресбрифінг щодо рішень Правління Національного банку з монетарної політики
11:00 - Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet
10:49 - За податком (збором) наявна переплата: чи сплачувати суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або отриманого ППР?
10:47 - Яким чином юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат?
10:47 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:46 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:45 - Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН?
10:45 - Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)


Більше новин