Підвищення контрольованості роздрібного товарообігу сприяло детінізації ринку побутової техніки та електроніки, - ДПС

30.10.2020 20:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державна податкова служба України відмічає ефективність комплексних заходів контролю за здійсненням господарських операцій на прикладі роздрібного ринку побутової техніки та електроніки.
Після початку системного впровадження з 2016 року технічного обліку розрахункових операцій за допомогою РРО лише за рік відбулося значне (у 2,3 раза) зростання сум ПДВ, сплачених при реалізації побутової техніки та електроніки у кінцевих точках продажу – з 3,3 млрд грн у 2016 році до 7,4 млрд грн у 2017 році.
Для порівняння бралися обсяги продажу кінцевому споживачу - не платникам ПДВ побутової техніки та електроніки по відповідних роках і суми ПДВ, нараховані на ці обсяги. У подальшому сума сплаченого до бюджету податку зростала відповідно у 2018 році – до 9,6 млрд грн, у 2019 році – до 9,8 млрд грн.
Таким чином, у період 2017-2019 років збільшення сум ПДВ, сплачених при реалізації побутової техніки та електроніки, склало 297%, водночас приріст сплати податку в цілому по усіх галузях склав майже вдвічі менше - 162%. За підсумками 2020 року прогнозні платежі ПДВ з роздрібного ринку побутової техніки та електроніки сягнуть рекордних 11,8-12,5 млрд грн.
Зазначене є прямою демонстрацією ефекту детінізації, коли обсяг тіньових операцій скорочується, а детінізовану частину ринку займає легальний бізнес, що сплачує податки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen,
A game of risk and profit,
Traders in between.

- Fin.Org.UA

Новини

12:13 - Контроль за обігом рідин, що використовуються в електронних сигаретах: результати роботи податківців Дніпропетровщини
12:12 - В Офісі податкових консультантів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області презентували новий сервіс
12:10 - Відкритий діалог: податківці допомагають ветеранам стартувати і розвивати бізнес
12:07 - Власники елітних авто сплатили 34,6 млн грн транспортного податку: найбільше – у Києві
12:06 - Леся Карнаух провела діалог із бізнесом Вінниччини про перевірки і блокування накладних та презентувала сервіс підтримки грантоотримувачів
11:45 - В Одесі повернули світло для понад 30 тисяч родин після обстрілів
11:38 - "Укртранснафта" прокоментувала наслідки удару московія по нафтопроводу "Дружба"
11:10 - Нафта готується до першого зростання за три тижні
10:48 - Леся Карнаух провела діалог із бізнесом Вінниччини про перевірки і блокування накладних та презентувала сервіс підтримки грантоотримувачів
10:45 - В п'яти областях є знеструмлення через бойові дії та ворожі обстріли енергосистеми
10:22 - московіяни дронами атакували газову інфраструктуру на Полтавщині
10:15 - Внаслідок ворожої атаки 8 тисяч споживачів у Запоріжжі лишаються без електрики
09:48 - Незламність, що має свою ціну: історія "Аптеки 9-1-1" у час повномасштабної війни
09:40 - Нові автівки: де в Україні їх купують найчастіше та їхні бестселери
09:23 - У МВФ найближчими днями розглянуть нову кредитну угоду для України
09:20 - Денис Шмигаль на полях Міністерської зустрічі МЕА провів низку двосторонніх зустрічей
09:00 - У Києві на 40 хвилин перекриють один з виходів метро "Хрещатик"
08:30 - Що не так з механізмом блокування активів
08:00 - Бажаю здоров’я. Як влаштований ринок первинної медицини в приватних клініках
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 19 лютого: НБУ закрив два банки, нові хакерські атаки
20:56 - Голова фінрозвідки на тлі "Мідаса" й інших скандалів проводив час у закордонних відрядженнях – ЗМІ
20:26 - У справі ексголови Фонду держмайна нові підозрювані: допомогли відмити 300 мільйонів
19:50 - 20 лютого графіки вимкнення світла діятимуть цілодобово в більшості регіонів
19:21 - НБУ визнав неплатоспроможним націоналізований банк, яким цікавилась "Укрпошта"
18:55 - На Івано-Франківщині ліквідували нелегальну АЗС з фальсифікованим пальним
18:50 - Франція надасть Україні 71 млн євро грантової фінансової підтримки, – Денис Шмигаль
18:41 - Кредити бізнесу та населенню: які особливості їх зростання в Україні у кінці 2025 року
18:15 - "Мотор-Банк" Богуслаєва НБУ визнав неплатоспроможним
17:59 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 20 лютого


Більше новин