Мінветеранів працюватиме над запровадженням дієвої системи реінтеграції жінок-ветеранок із військового до цивільного життя

30.10.2020 20:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні на онлайн -засіданні, присвяченому 20-й річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки.
Мир.
Безпека», було піднято питання реінтеграції жінок ветеранок. У нараді, яка відбулася під головуванням Віце-прем"єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, взяли участь представники міністерств та відомств на рівні заступників міністрів, також представниці громадянського суспільства, «Жіночого ветеранського руху» та Українського жіночого фонду. На сьогодні в Україні кількість ветеранок складає близько 16 тисяч, і ця цифра продовжує зростати, оскільки війна на сході триває.
Серед основних проблем, з якими стикаються демобілізовані жінки — це упереджене ставлення працівників центрів зайнятості, медичних установ та соціальних служб, недостатня обізнаність щодо наявних послуг (оформлення статусу, отримання пільг), недосконалість механізму надання реабілітаційної допомоги та відсутність комплексного підходу до оцінки потреб жінок.
Це ставить нові завдання перед державою та суспільством. За словами заступника з питань європейської інтеграції Олексія Ілляшенка, відтепер Мінветеранів відіграватиме координуючу роль у формуванні державної політики з соціального захисту та реінтеграції жінок-ветеранок, зокрема у вирішенні проблем медичного та матеріально-технічного забезпечення та налагодженні процесу інтеграції ветеранок з військового у цивільне життя. «Сьогодні склалася така ситуація, що після звільнення з військової служби жінки-ветеранки самостійно займаються пошуком себе в цивільному житті та чітко прописаного механізму реінтеграції в суспільство наразі немає», - зазначив заступник Міністра. Одним з інструментів реалізації зазначеного залишається розробка нормативно-правових змін не лише в контексті професійної адаптації, але й медичної та соціальної.
Також важливим питанням залишається створення алгоритму запобігання та протидії домашньому насильству стосовно ветеранок в регіонах. Олексій Ілляшенко підкреслив, що Мінветеранів приділяє особливу увагу вдовам, які самостійно виховують дітей після загибелі чоловіка та одиноким матерям-ветеранкам. «Ми дуже вдячні, що питання жінок-ветеранок піднято на такому високому рівні.
Надзвичайно важливо, що Міноборони, Мінсоцполітики та МОЗ також долучилися до вирішення проблем з реінтеграції ветеранок», - зазначив Олексій Ілляшенко. Свідченням того, що Міністерство підтримує ініціативи, що стосуються гендерної рівності та гендерночутливих потреб, є залучення до складу Міністерства національної консультантки з гендерних питань ООН Жінки Андріани Арехти. Мінветеранів спільно з UN Woman відстоюють впровадження гендерного компонента в державну політику щодо ветеранів та ветеранок і дотримання рівних прав та можливостей.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say
But in the market, it roars
Capital's lion's den.

- Fin.Org.UA

Новини

17:25 - Сирія відмовляється від нафти московія заради поступок США
16:52 - Мільйонні оборудки на тендері для МВС: давню справу направлено до суду
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 серпня
16:03 - На Запорізькій АЕС зафіксували черговий блекаут
15:44 - Тепер кожен телефон "називатиме" себе на кордоні – Цивінський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.08.2026
15:18 - Держстат фіксує зростання ВВП України у другому кварталі
15:03 - На Буковині викрили контрабанду: 105 тисяч пачок сигарет везли у автоцистерні
14:42 - Єдиний московитський виробник телевізорів збанкрутував
14:15 - За місяць оборонний спецрахунок НБУ поповнився на мільярд гривень
14:00 - Чим відповісти на обстріли енергетики?
13:50 - У липні Україна стала нетто-експортером електроенергії вперше за 10 місяців
13:35 - На Чернігівщині росіяни поцілили у бензовози та цистерни
13:32 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податків та зборів
13:30 - Передача в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: з якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку?
13:24 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
13:24 - В який строк та яким чином суб’єкт господарювання отримує інформацію щодо припинення дії ліцензії?
13:23 - Які документи та в які строки подаються фізособою до контролюючого органу для отримання пільги щодо сплати земельного податку?
13:16 - Місцева рада не прийняла нове рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: чи сплачувати податок?
13:15 - Суб’єкт господарювання, починаючи з 01 січня, та протягом того ж року переходить зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування: порядок сплати податку на прибуток у поточному році
13:13 - Заява за ф. № 5ДР: внесення змін до облікової картки фізичної особи – платника податків іноземцями (представниками іноземців)
13:12 - Чи може фізична особа, яка раніше була зареєстрована в ДРФО за РНОКПП, відмовитися від РНОКПП?
13:10 - московія розширила "тіньовий" флот газовозів: скільки там суден тепер
13:02 - Суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на відповідні види діяльності: що у звітах за формами № 1-ВП та № 1-ОП?
13:00 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за липень 2026 року перераховано майже 4 млрд грн
12:55 - Від початку року антидроновими сітками захистили 1184 кілометрів доріг
12:55 - Оренда будинків на Київщині за чотири роки подорожчала майже у 4 рази – OLX
12:35 - "Забуті" податки: кондитерське підприємство змусили повернути бюджету 27 мільйонів
12:32 - За яким ідентифікатором форми в Електронному кабінеті нерезиденти подають заяву за ф. № 1-ОПH щодо відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку?
12:31 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: яким чином ведеться облік товарних запасів?


Більше новин