МЗС: Ситуація у тимчасово окупованому Криму у фокусі уваги ЮНЕСКО

29.10.2020 21:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

29 жовтня відбулася 11-та Інформаційна зустріч, присвячена ситуації у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сферах компетенції ЮНЕСКО, в якій взяла участь перший заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова. У зв’язку з обмежувальними епідеміологічними заходами зустріч проводилась у режимі онлайн за участі заступника Генерального директора ЮНЕСКО Фірміна Едуарда Матоко, представників Верховного Комісара ООН з прав людини, ОБСЄ, ІКОМОС та “Amnesty International”, держав-членів Організації. Еміне Джапарова повідомила про подальше суттєве погіршення ситуації на окупованому півострові у всіх сферах компетенції Організації та навела конкретні факти триваючих порушень прав людини та утисків національних меншин свободи віросповідання (зокрема фактичне блокування діяльності української православної церкви), свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою, інших порушень окупаційною владою міжнародного права, зокрема Женевських конвенцій. Вона окремо наголосила, що під приводом боротьби з тероризмом окупаційна влада кидає за грати невинних людей, серед яких більшість кримські татари. Перший заступник Міністра звернулася до ЮНЕСКО та її партнерів із закликом до продовження ефективного моніторингу ситуації в окупованій АРК, де права і свободи, культурна спадщина, інші цінності ЮНЕСКО знаходяться під загрозою внаслідок дій окупаційної влади.
Відзначалося, що Україна і надалі робитиме все можливе для захисту культурної спадщини в окупованому Криму. Еміне Джапарова поінформувала про ініціативу щодо створення Кримської платформи – нового формату консолідації міжнародних зусиль у відповідь на погіршення ситуації на окупованому півострові.
Відзначена важливість залучення ЮНЕСКО до реалізації заходів в рамках Платформи, спрямованих на захист культурної спадщини, етнічного різноманіття, а також до заходів в інших сферах компетенції Організації. В рамках зустрічі була виголошена Спільна заява країн-членів ЮНЕСКО з наголосом на важливості повного виконання рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО щодо моніторингу Організацією ситуації в тимчасово окупованому Криму, в тому числі в контексті вже здійснених місій в Україну для вивчення стану справ у сфері науки, комунікації та інформації.
У заяві також наголошується, що при здійсненні моніторингу ЮНЕСКО має продовжувати керуватися положеннями резолюції ГА ООН A/RES/28/262 від 27 березня 2014 р.
«Територіальна цілісність України».

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

11:10 - Діра в бюджеті московії перевищить прогнози на один трильйон рублів – ЗМІ
10:55 - США ракетами атакували танкер, що прямував до нафтового хабу Ірану
10:20 - Удари московія спричинили нові знеструмлення у шести областях
09:58 - Дрони СБУ уразили два танкери тіньового флоту московія у Чорному морі
09:35 - Нафта відреагувала на нові удари США по Ірану
09:05 - У Києві тимчасово перекрили рух одним із проспектів
08:30 - Чотириденний робочий тиждень?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.07.2026
06:00 - Заплатять усі: Укрзалізниця підвищує вантажні тарифи для бізнесу
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - NBU Expands the List of Benchmark Domestic Government Debt Securities that Banks Can Use to Meet Reserve Requirements
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:27 - Енергетичні підприємства Харківщини отримали від Польщі обладнання та матеріали на понад 33 тисячі євро
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання


Більше новин