Импорт в Украину растет, но только в гривне

28.10.2020 09:24 | Укррудпром

09:20 28 октября 2020 года

В сентябре 2020 года налогооблагаемый импорт в Украину составил 121,6 миллиарда гривень и вырос на 4,4% по сравнению с сентябрем прошлого года. Об этом говорится в данных Государственной таможенной службы, сообщает Центр анализа публичных финансов и публичного управления Киевской школы экономики.

Отмечается, что сентябрь — это второй месяц, в котором показатели импорта выросли по сравнению с соответствующим периодом прошлого года. В августе 2020 года по сравнению с августом 2019 года импорт оказался больше на 1,5%.

Аналитики говорят, что ключевой фактор роста — обесценивание гривни.

В августе 2020 года среднемесячный курс составил 27,52 грн за долл (в августе 2019 года — 25,25 грн за долл), в сентябре 2020 года — 27,98 грн за долл (в сентябре 2019 года — 24,77 грн за долл) .

Соответственно, в сентябре 2020 года налогооблагаемый импорт в валюте составил 4,3 млрд долларов, и это на 0,4 млрд долларов меньше, чем в сентябре прошлого года. Аналогичная ситуация и с поступлениями от импорта — за этот период они на 50,6 млрд долларов меньше, чем в прошлом году.

В целом, за январь-сентябрь налогооблагаемый импорт составил 34,7 млрд долларов, а в январе-сентябре прошлого года — 39,1 млрд долларов. Значит, нынешние показатели еще не дотягивают до прошлого года на 11,1%, или на 4,35 млрд долларов.

В гривневом выражении за январь-сентябрь импорт составил 922 млрд грн, это на 106,9 млрд грн (на 10%) меньше январь-сентябрь прошлого года.

При этом самым большим остается падение импортируемых нефтепродуктов (на 10 млрд грн — 37%); удобрений (0,96 млрд грн — 88%), изделий из черных металлов (0,44 млрд грн — 17%).

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

12:42 - Дніпропетровщина: за підсумками першого кварталу надходження єдиного податку від ФОПів перевищили 1,5 млрд гривень
12:40 - Деклараційна кампанія 2026: Скільки треба заплатити податків при отриманні спадщини
12:39 - У Дніпрі податківці вийшли на автомайданчики, щоб нагадати бізнесу про чеки та податки
12:36 - Податківці Дніпропетровщини посилюють обізнаність надрокористувачів: у центрі уваги – рентна плата
12:35 - Деклараційна кампанія 2026: Скільки треба заплатити податків при отриманні спадщини
12:34 - Податкова пільга для осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю: як скористатися
12:32 - Електронні ключі від ДПС: понад 238 тис. сертифікатів видали у першому кварталі
12:30 - ДПС: ризико-орієнтований контроль та аналітика посилюють прозорість паливно-енергетичного ринку
12:29 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
11:29 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
11:27 - Тренінг з платниками Синельниківщини стосовно Деклараційної кампанії 2026
11:26 - Спрощена система оподаткування: юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 224,9 млн грн єдиного податку
11:25 - Рентна плата: до місцевих бюджетів за використання лісових ресурсів платники спрямували майже 144,0 тис. гривень
11:24 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
11:21 - Податок на нерухомість: внесок платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини – майже 275,8 млн гривень
11:19 - Інтерв’ю щодо декларування доходів громадян за 2025 рік
11:18 - Зустріч податківців з Павлоградською філією Дніпропетровського ОЦЗ щодо створення комплексної системи супроводу для учасників грантової програми «Власна справа»
11:16 - Зручно і швидко подати заяву та отримати довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток можна через Електронний кабінет
11:15 - Задекларована праця – це внесок у стабільність країни, підтримка економіки та соціальний захист працівників
11:14 - Дніпропетровщина: збір за місця для паркування транспортних засобів поповнив місцеві бюджети на понад 11,3 млн гривень
11:13 - Деклараційна кампанія: строки подання декларації про доходи
11:11 - Бюджет отримав майже 160,7 млрд грн ПДФО за І квартал 2026 року
11:10 - Брифінг в Павлоградській ДПІ щодо декларування доходів
11:10 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика
11:09 - Безбар’єрність: комфорт і доступність сервісу для платників – у фокусі уваги податкової служби
11:07 - Акцизний податок: з вироблених товарів до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини сплатили понад 68,1млн гривень
10:59 - Доповнення до Плану-графіку Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
10:15 - Презентація Порталу AKIS – єдиної платформи знань для українського агросектору
10:11 - У шести областях нові знеструмлення внаслідок ворожих атак на енергетику
09:52 - В Україні цьогоріч ФОПів відкрилось більше, ніж закрилось: популярні сфери


Більше новин