НСЗУ пропонує збільшити до 194 тисяч грн тариф за виходжування немовлят з масою тіла до 1500 г

26.10.2020 13:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, дитячої інвалідизації та розвиток хронічних захворювань.
Безоплатна медична допомога з перших хвилин життя передчасно народженого малюка істотно знижує фінансове навантаження на родину. В Україні щороку передчасно народжується близько 20 тисяч немовлят, тобто кожен 15-й новонароджений.
На ліки для підтримки перших місяців життя, виходжування та реабілітацію цих немовлят необхідно дуже багато коштів.
До впровадження Програми медичних гарантій, практично усі фінансові витрати - а це до 100 тисяч гривень - лягали на родини.
Тому цього року у Програмі медичних гарантій, Національна служба здоров’я визначила надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках пріоритетною послугою.
Вона є безоплатною для родини.
А за порятунок такого немовляти медичний заклад отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом. За пів року, за Програмою медичних гарантій, безоплатну допомогу отримали близько 19 500 передчасно народжених малюків.
У квітні - понад 2 500, у травні - понад 2 800, у червні - понад 3 400, у серпні - понад 3 900, а у вересні - понад з 3 600. НСЗУ законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим.
Цього року тариф на надання неонатальної допомоги у Програмі медичних гарантій становить від 26 тис.
грн до 98 500 тис.
грн.
На загальну суму - 1,3 млрд грн.
На сьогодні ці заклади отримали вже понад 716 млн грн. Медична допомога у складних неонатальних випадках залишиться пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році.
У наступному році НСЗУ пропонує збільшити середньозважений тариф на надання такої допомоги до 42 тисяч грн, при цьому тариф за виходжування новонароджених з масою тіла до 1500 г сягатиме 194 тисяч грн.
Але це напряму залежить від того чи відбудеться збільшення бюджету Програми медичних гарантій на 2021 рік, зокрема, до 5 % від ВВП. Передчасно народжені немовлята безоплатно отримують медичні послуги на всіх етапах лікування, медикаментозну терапію та хірургічні втручання, догляд за передчасно з або без переведення до відділення інтенсивної терапії, проведення неінвазивної та інвазивної штучної вентиляції легень, виходжування після перебування у відділенні/палаті інтенсивної терапії, цілодобове повне або часткове парентеральне харчування, цілодобове лабораторне, рентгенологічне та ультразвукове обстеження, а також аудіологічний, офтальмологічний та метаболічний скринінги дітей.
Дороговартісні препарати для передчасно народжених діток, зокрема, легеневі сурфактанти, перинатальні центри отримують додатково централізовано за держзакупівлями. За потреби, такі немовлята отримують і медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я оплачує за окремим пакетом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Dollar, yen, euro
Currencies flow like the tide
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

11:45 - На Одещині після негоди повернули світло для 300 тисяч родин
10:55 - "Укрзалізниця" повідомила, як курсують поїзди в регіонах з підвищеним ризиком
10:00 - У Києві ще тисяча багатоповерхівок без тепла – Кличко
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.02.2026
18:40 - Київ відновлює системи життєзабезпечення – Кличко
17:40 - Київщина повертається до графіків відключень, Київ – ні
17:12 - Одещина: до графіків відключень повернулася поки лише частина області
16:45 - Десять відділень "Нової пошти" в Києві працюватимуть 24/7
16:15 - Дніпропетровщина: екстрені відключення скасовано
15:25 - Харківський метрополітен повністю відновив роботу
14:50 - Київський метрополітен відновив роботу на всіх лініях
14:46 - У Кривому Розі через великий блекаут проблеми з теплом, водою та електротранспортом
14:20 - У Києві та двох областях заживили критичну інфраструктуру – Шмигаль
14:10 - На Донеччині в результаті обстрілу пошкоджено магістральний газопровід
14:01 - Енергосистема відновлюється: в "Укренерго" розповіли, в яких регіонах діють екстрені відключення
13:55 - Через системну аварію Чернігівщина повністю знеструмлена
13:37 - Аварія в енергосистемі не спричинена кібератакою – Мінцифри
13:28 - Кордон із Молдовою зупинено для транспорту через збій баз даних
13:11 - У Молдові – частковий блекаут через ситуацію в енергосистемі України
13:03 - Харківський метрополітен частково зупинено через великий блекаут
13:00 - MG в Україні робить авто доступнішими: нові програми кредиту та лізингу
12:53 - На тлі масштабного блекауту затримки залізниці мінімальні – УЗ
12:21 - В Міненерго прогнозують, що світло повернеться "протягом найближчих 2-3 годин"
12:01 - В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ БЛЕКАУТ
11:59 - У Києві зникли вода і тепло
11:41 - В регіонах України застосовані екстрені відключення світла
11:17 - У Києві зупинилося метро
11:01 - Мінекономіки назвало автомобілі, які підпадають під "податок на розкіш" цьогоріч
10:00 - Yasno у сильні морози радить спецдизель до "- 40": звичайний може забити генератори
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 31.01.2026


Більше новин