Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Нарахування, сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

26.10.2020 11:49 | Fin.Org.Ua

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»  начальника відділу адміністрування місцевих податків і зборів, податку на майно та місцевих зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  Наталії Садики на тему
«Нарахування, сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»
Питання 1: Добрий день! Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості    (їх частки), що тимчасово не використовуються у господарській діяльності суб’єкта господарювання у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо?
 Відповідь: Добрий день! Податковий кодекс України не містить норм щодо припинення виконання податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нерухомості, що перебувають у власності суб’єкта господарювання, але тимчасово не використовуються у його діяльності у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо, тому за такі будівлі податок сплачується на загальних підставах.
 Питання 2. Вітаю. Суб’єкт господарювання має у власності недобудовану будівлю торговельного комплексу (готовність 90%). Чи нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), на об`єкт незавершеного будівництва ?
 Відповідь: Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.
  Об’єктом оподаткування Податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.1.1 п. 266.1, пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ).
  Права власності підлягають державній реєстрації (п. 1 ст. 4 Закону України від 01 липня 2004 року № 1952 IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, далі - Закон).
  Для об’єктів незавершеного будівництва передбачена окрема процедура державної реєстрації прав (ст. 4, ст. 27 1 Закону).
  У разі проведення державної реєстрації права власності на новостворений об’єкт нерухомого майна, щодо якого в Державному реєстрі прав відкрито розділ як на об'єкт незавершеного будівництва, відповідний розділ та реєстраційна справа щодо об'єкта незавершеного будівництва закриваються, реєстраційний номер такого об’єкта скасовується. Для новоствореного об’єкта нерухомого майна відкривається новий розділ у Державному реєстрі прав та формується нова реєстраційна справа, присвоюється новий реєстраційний номер такому об’єкту.
  Записи про речові права та їх обтяження щодо об’єкта незавершеного будівництва переносяться до розділу Державного реєстру прав, відкритого для новоствореного об'єкта (п. 4 ст. 14 Закону).
  Отже, в розумінні Закону об’єкт незавершеного будівництва не вважається об'єктом нерухомого майна.
   Таким чином якщо у Реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право власності на об'єкт незавершеного будівництва з відкриттям розділу як на об'єкт незавершеного будівництва, то таке майно не є об'єктом оподаткування Податком.
 Питання 3: Доброго дня! Промислове підприємство частину будівель надає в оренду іншим суб’єктам господарювання. Що є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок) у разі надання в оренду частки об'єкта нерухомості.
 Відповідь: Доброго дня! Змінами, внесеними Законом України від                  16 січня 2020 року N 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон), до п. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з об'єктів оподаткування податком виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
  Якщо підприємство та приналежне йому нерухоме майно відповідає умовам, визначеним п. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ, то у разі надання ним приміщень, як частини будівлі, в оренду обов'язок по нарахуванню податкових зобов'язань з Податку виникає тільки в частині наданої в оренду площі.
 Питання 4: Суб’єкт господарювання згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є власником об'єкта нерухомості «фотогальванічна електростанція» складові якого відповідно до Декларації про готовність до експлуатації об'єкта (далі - Декларація) належить до підкласу 2302.4 «Електростанції на нетрадиційних джерелах енергії» класу 2302 «Споруди підприємств електроенергетики» розділу 2 «Інженерні споруди» Державного класифікатора будівель та споруд . Чи виникають у нього податкові зобов’язання  з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок)  на об'єкти нерухомості - складові частини фотогальванічної електростанції.
Відповідь:  До об’єктів оподаткування Податком належать, зокрема, об'єкти нежитлової нерухомості (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)) - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду (пп. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ) та є земельними поліпшенням, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення майна, тварин, рослин, збереження інших матеріальних цінностей, провадження економічної діяльності (пп. 14.1.15 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
  Таким чином, на об’єкти нерухомості, які не мають ознак будівель в значенні пп. 14.1.15 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та класифікуються у розділі 2 «Інженерні споруди» Класифікатора, не поширюється визначення об'єкта оподаткування Податком.
  Однак оскільки відповідно до Декларації до складу фотогальванічної електростанції також входять об'єкти нерухомості, які мають ознаки будівель в значенні пп. 14.1.15 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то саме такі об'єкти нерухомості мають враховуватись при складанні податкової звітності з Податку.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The market's impact
Reverberates through the world
A global dance floor

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.07.2026
15:15 - Мінфін показав, скільки грошей та на що витратили з загального фонду бюджету за пів року
14:55 - PlayCity пришвидшив блокування незаконних сайтів: які показники
14:32 - У Києві виявили чергову самовільну забудову біля Дніпра – цього разу на Оболоні
14:00 - П'ять трендів, які визначають жіноче підприємництво
14:00 - Президент зустрівся з новим прем’єром: які питання обговорили
13:50 - Новий міністр агрополітики Висоцький окреслив ключові пріоритети відомства
13:02 - На кордоні тестують пріоритетний проїзд для вантажівок: які правила
13:00 - ТРЦ Respublika Park інвестує 45 млн грн у транспортну інфраструктуру
13:00 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
12:36 - На Чернігівщині росіяни вдарили по підприємствам та АЗС
12:17 - Заява за формою № 20-ОПП: де в Електронному кабінеті можна переглянути відомості про об’єкти оподаткування?
12:17 - Щодо перерахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за певних умов
12:16 - Одиниці обліку пального та спирту етилового, які використовуються в CЕАРП та СЕ
12:15 - Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку
12:15 - 250-та атака на Нафтогаз з початку року: московія з самого ранку б'є по об’єкту на Харківщині
12:04 - Чи можуть іноземці або особи без громадянства (їх представники), які отримали КЕП подати заяву за ф. № 5ДР через Електронний кабінет?
12:02 - Щодо терміну сплати МПЗ юридичною особою – платником єдиного податку четвертої групи
11:58 - Чи втрачає ФОП право перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо перерахував благодійну фінансову допомогу на потреби ЗСУ зі свого підприємницького рахунку?
11:57 - Які платники ПДВ не можуть застосувати до операцій з експорту окремих видів товарів нульову ставку?
11:56 - Винятки, до яких режим експортного забезпечення не застосовується
11:54 - До уваги платників: діють нові довідники пільг!
11:52 - Податковий календар на 20 липня 2026 року
11:47 - До уваги платників!
11:46 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування залізних руд сплатили до місцевих бюджетів майже 935,8 млн гривень
11:45 - За видобування газового конденсату до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надходження рентної плати зросли на 71,5%
11:44 - Плата за землю: понад 4,2 млрд грн - внесок платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
11:42 - Консультаційний центр: ефективна взаємодія спрямована на підвищення результативності
11:41 - Податкова служба Дніпропетровщини продовжує відкритий діалог із бізнесом у рамках регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу»
11:37 - За перше півріччя 2026 року платники сплатили 94,2 млрд грн військового збору


Більше новин