До Програми медичних гарантій увійшли найважливіші послуги - вони є безоплатними для пацієнта, - НСЗУ

22.10.2020 13:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Програмі медичних гарантій для пацієнта на кожному етапі його життя передбачено страховий фінансовий пакет.
Кошти виділяють з державного бюджету - тобто це гроші платників податків.
За народження дитини НСЗУ платить пологовому 8 136 грн.
Якщо малюк народився доношеним, але з ускладненнями, його лікуватимуть за пріоритетним пакетом неонатальної допомоги.
На це держава виділила 29 678 грн.
При народженні недоношеної дитини є потреба у додатковому лікуванні.
За це НСЗУ заплатить закладу 98 533 грн. Провідником у медичній системі і менеджером здоров’я для дитини та буде її сімейний лікар чи педіатр.
З ним батьки  можуть підписати декларацію одразу після народження дитини.
До речі, завдяки новому сервісу єМалятко перший медичний висновок формує лікар у пологовому будинку.
Це - електронний документ, який містить інформацію про малюка та є підтвердженням його народження. Коли батьки обиратимуть педіатра для дитини, її дані вже будуть в електронній системі – це пришвидшує підписання декларації.
Лікар буде одразу в курсі про стан здоров’я дитини.
За послуги фахівця первинної ланки від народження дитини до повноліття держава заплатить понад 16 тис.
грн. Щодо сум, які отримає медичний заклад, за надання медичних послуг при захворюваннях у дітей.
Зокрема, при запаленні легень НСЗУ оплатить закладу 4 787 грн.
За видалення апендициту у Програмі медичних гарантій на одного маленького пацієнта передбачено 7 831 грн, на лікування переломів - 8 тисяч грн, на операції на кістково-м’язовій системі - 7 356  грн. НСЗУ вкотре наголошує, якщо у медзакладі вимагають благодійні внески, подяки, оплату за ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тощо - це неправомірно.
Виникає подвійна оплата - пацієнт двічі платить за те, що вже оплачено з податків. Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, безпідставно відмовляють у наданні послуги чи вимагають гроші, можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “громадянам” або зателефонувати у контакт-центр за номером 16-77.
НСЗУ опрацьовує звернення, при порушенні прав пацієнтів на медичне обслуговування проводить перевірку та вимагає поновити право на безоплатне лікування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money in motion
Fluctuations everywhere
Tread cautiously now

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин