Харків отримав перший з 49-ти тролейбусів по кредиту ЄІБ

22.10.2020 11:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Харків отримав перший низькопідлоговий, односекційний тролейбус з 49-ти комфортабельних тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку.
Це стало можливим завдяки участі Харкова у проекті «Міський громадський транспорт України» (UUPTP), що є рамковим кредитом від ЄІБ.
В межах проекту місто отримало 10 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку. «Спільно з Європейським інвестиційним банком та активною міською владою ми продовжуємо реалізацію проекту “Міський громадський транспорт України І”, завдяки якому по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний.
Харків став одним з 11-ти міст-учасників, і сьогодні вже отримав перший низькопідлоговий тролейбус із 49-ти.
Вже до кінця року ми сподіваємось укласти угоду з ЄІБ щодо реалізації другої частини проекту - Міський громадський транспорт ІІ”, який передбачатиме закупівлю лише екологічного транспорту.
Щиро вдячний нашим партнерам з ЄІБ, які підтримують нас як і в реалізації, так і в продовженні цього важливого проекту для міст», - відмічає Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. «Ключові фактори для сучасного транспорту – комфорт для пасажирів та безпека для довкілля.
Тепер мешканці Харкова мають можливість скористатися якісним та екологічним громадським транспортом.
Я радий, що ЄІБ може зробити свій внесок у досягнення цієї мети за допомогою стратегічних кредитів, таких як «Міський громадський транспорт України», – зазначає Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні. Окрім кредиту ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3.5 млн євро) у межах цього проекту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності. «Харків є одним із 11-ти міст, де оновлюється рухомий склад завдяки залученим коштам від ЄІБ.
Ми раді, що спільними зусиллями разом із нашими європейськими партнерами ми можемо поліпшити щоденні умови життя харків"ян.
Удосконалення громадського транспорту міста робить його сучасним, екологічним, доступним для людей з інвалідністю», – говорить Наталія Форсюк, заступниця Міністра інфраструктури України. Тролейбус для Харкова виготовило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».
Згідно з графіком поставки, 49 одиниць тролейбусів прибуватимуть до Харкова до кінця 2021 року.
Вся партія включатиме 12 двосекційних та 37 односекційних тролейбусів. «Оновлення тролейбусного парку міста Харкова дозволить підвищити комфорт і безпеку пасажирських перевезень, забезпечити можливість перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями в необхідних обсягах і зменшить експлуатаційні витрати комунального підприємства.
Крім того, дозволить покращити екологічний стан міста внаслідок переорієнтації пасажиропотоків з автотранспорту приватних підприємств на екологічно чистий міський електричний транспорт», – наголошує Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови. Також впровадження цього Проєкту є одним із головних кроків виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату Харкова, покликаного до 2030 р.
скоротити в місті викиди СО2 не менше ніж на 30%. Довідково Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу.
В Україні банк працює з 2007 року.
Банк ЄС прагне підтримати Україну та допомогти створити умови, необхідні для досягнення економічної стабільності.
Наразі ЄІБ надав Україні кредитів на загальну суму 6,5 млрд євро.
Найважливіші сфери кредитування ЄІБ в Україні – це соціальна та економічна інфраструктура, транспорт і сполучення, розвиток місцевого приватного сектору, енергоефективність, інновації та боротьба з наслідками змін клімату.

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза минає,
Ринок відновлюється,
Дивись в майбутнє.

- Fin.Org.UA

Новини

19:44 - Законопроект про публічні закупівлі: у Раді розповіли, як зміни готують
19:10 - Україна в 2025 році на 8% скоротила експорт залізної руди
19:00 - Підприємці назвали найбільші перешкоди для бізнесу у грудні
18:44 - Регулятор ухвалив рішення, необхідне для збільшення імпорту електрики
18:25 - Експерти проаналізували вплив російських ударів на агроекспорт України
18:14 - Як архітектура формує економіку міст
18:10 - Найбільші кінотеатри ЄС розкритикували ймовірний продаж Warner
17:49 - Курс долара до гривні оновить рекорд
17:45 - Кулеба розповів, на які потреби підуть гранти від Італії
17:40 - UEFA торік втратила 47 мільйонів євро через "раптове ослаблення долара"
17:28 - 17 січня відключення світла діятимуть усю добу по усій країні
17:20 - В Івано-Франківську розпочав роботу 10-й центр всеукраїнської мережі ПОВЕРНЕННЯ
17:15 - Оренда держмайна: за підсумками року бюджет отримав майже мільярд гривень
17:14 - Економія електроенергії: на вулицях Києва "приглушили" освітлення
17:00 - В частині Рязанської області московія тиждень немає світла, тепла та води
16:49 - Небанківській фінансовій установі відкликано ліцензію та виключено її з Державного реєстру фінансових установ
16:48 - Мінекономіки переглядає вимоги до агровиробників, які отримують держпідтримку
16:35 - У Міненерго очікують на підвищення граничних цін на електроенергію для бізнесу
16:33 - Адміністративні послуги НКЦПФР: зростання попиту та внесок у держбюджет у 2025 році
16:15 - Експерт спрогнозував, на скільки може подорожчати в Україні пальне за пару тижнів
16:08 - НБУ розповів про масштаби фінансування банками проєктів енергонезалежності
15:51 - Засідання Комісії
15:51 - "Енергетичний Рамштайн" пройде онлайн, дату проведення визначають
15:40 - Комендантська година: регіони можуть запроваджувати гнучкі правила – Кулеба
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.01.2026
15:25 - Частина Одещини повертається до графіків відключень світла
15:04 - Bolt та Uklon хочуть отримати дозвіл на роботу таксі у Києві в комендантську годину
15:00 - Банки продовжують фінансувати «енергетичні» проєкти бізнесу і населення
14:48 - Ще сто багатоповерхівок Києва залишаються без опалення – Кличко
14:45 - На Київщині та Чернігівщині не їздитиме низка поїздів через обрив контактного дроту


Більше новин