Перераспределение полномочий в Нацбанке

21.10.2020 20:16 | Sergey Fursa

Перераспределение полномочий в Нацбанке таким образом, чтобы сделать из Рожковой свадебного генерала видится по-разному с разных сторон
- огромный успех талантливых администраторов в советской школе управления, которая всегда ценила умение подковерных интриг и кидков за спиной
- наперсточничество и рост коррупционных рисков с точки зрения наших западных партнеров
Это может прямо не нарушать наши обязательства по сохранению независимости регулятора. Такая себе серая зона. Но с точки зрения духа партнерства все понимают, что это игра в «хитросделанного Джо».
Смотрите, как мы можем. Как кот который скинул вазу и сидит с невинным видом. «Не докажите».
«Смотрите, вы не хотели от нас, чтобы мы увольняли Рожкову. Так мы и не уволили. Ха ха ха».
Украинцы всегда ценили возможность кинуть другого. И хитросделанность для нас может быть не пороком. Кинь другого пока не кинули тебя. И отсуствие доверия друг к другу не дает нам идти вперед. Это то, что сдерживает нас с вами в серой зоне бедности.
Но вот Запад живет в другой парадигме. Где отношения построены на доверии.
И вот что что, а доверия после такого решения больше не будет.
Но тут вопрос, может ли оно быть меньше.
В любом случае, это одно из тех решений, которое прямо не заканчивается ничем, но становится одним из кирпичиков, которые потом приводят к обрушению стены после взмаха крыла бабочки.
 

Оновлено розподіл вертикалей підпорядкування між членами Правління Національного банку

 

У Національному банку відбулася часткова зміна вертикалей підпорядкування та розподілу окремих структурних підрозділів між ними, а також зміни в розподілі вертикалей підпорядкування між членами Правління Національного банку.

Які сталися зміни?

  1. З’явилася нова вертикаль – "Регулювання фінансового сектору". До неї віднесені Департамент методології регулювання діяльності банків, Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг та Департамент з управління діяльністю Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України.

Керівництво та контроль за діяльністю підрозділів за вертикаллю підпорядкування "Регулювання фінансового сектору" здійснюватиме Катерина Рожкова, перший заступник Голови Національного банку.

  1. Вертикаль "Пруденційний нагляд" приєднана до вертикалі "Загальний блок". У результаті створена вертикаль "Пруденційний нагляд і загальні питання". До неї додатково віднесені департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінансових послуг.

Кирило Шевченко, Голова Національного банку України, здійснюватиме загальне керівництво та контролюватиме діяльність підрозділів, віднесених до вертикалі "Пруденційний нагляд і загальні питання".

  1. Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ від вертикалі "Монетарна стабільність" переходить до новоствореної вертикалі "Регулювання фінансового сектору".

Керівництво та контроль за вертикаллю "Монетарна стабільність", як і раніше, здійснюватиме Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного банку.

  1. Департамент стратегії та розвитку віднесений до вертикалі "Платіжні системи та грошовий обіг".

Як і раніше, керівництво та контроль за цією вертикаллю здійснюватиме Олексій Шабан, заступник Голови Національного банку.

У вертикалях підпорядкування "Ринкові операції" та "Фінансово-адміністративний та операційний блок" розподіл окремих структурних підрозділів не змінився. Керівництво та контроль за діяльність підрозділів цих вертикалей, як і раніше, здійснюватимуть заступники Голови Національного банку Юрій Гелетій та Ярослав Матузка відповідно.

Для чого відбулося оновлення?

Необхідність оновлення вертикалей підпорядкування центробанку зумовлена розширенням мандату Національного банку, зокрема у сфері регулювання  ринку небанківських фінансових установ.

Регулятор має відокремити методологічне супроводження та нормативно-правове регулювання діяльності учасників ринків небанківських фінансових послуг від функцій нагляду за ними[1]. Аналогічний принцип застосований і до учасників ринку банківських послуг.

У зв’язку із цим Національний банк створив нову вертикаль підпорядкування "Регулювання фінансового сектору", що здійснюватиме методологічне супроводження діяльності учасників банківського та небанківського фінансових ринків. Водночас функції нагляду за діяльністю учасників цих ринків виконуватимуть підрозділи, що входять до вертикалі "Пруденційний нагляд і загальні питання".

Оновлений розподіл вертикалей дасть можливість ефективніше налагодити роботу за кожним із напрямків.

Відповідне рішення ухвалене учора, 20 жовтня 2020 року, під час чергового засідання Правління Національного банку.

 

[1] Відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг".

Додати коментар

Користувач:
email:





Market forces move
Creating endless ripples
Capital's flow.

- Fin.Org.UA

Новини

19:55 - 20 березня відключення світла знову діятимуть по всій країні
19:45 - Від початку року відремонтовано понад мільйон квадратних метрів доріг – Кулеба
19:30 - "Нова пошта" відкриється в Китаї та Канаді цього року
19:10 - АМКУ оштрафував на 226 тисяч гривень ТОВ "Нафтогаз Трейдінг"
18:45 - Уряд розширив програму страхування воєнних ризиків
18:30 - Уряд розширив можливості програми страхування воєнних ризиків
18:20 - Уряд виділив понад 7 мільярдів гривень на житло для ВПО з окупованих територій
18:00 - Зеленський просить ЄС якнайшвидше дати 5 мільярдів євро на енергетику
17:50 - московія планує почати супроводжувати кораблі "тіньового флоту" військовими суднами
17:46 - Повідомлення про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 р. № 573»
17:42 - Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 р. № 573»
17:38 - Більшість робіт із захисту енергетики на Сумщині майже завершені – Кулеба
17:32 - Повідомлення про оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
17:15 - Кібератака на iPhone українців: чому ризики атаки можуть бути перебільшенням
17:05 - Іран на п’ять років "вибив" 17% газових потужностей Катару
17:00 - Запрошуємо українські компанії представити інвестиційні проєкти на URC2026
16:55 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 20 березня
16:50 - США планують зняти санкції з іранської нафти
16:46 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:40 - Запровадження ПДВ для ФОПів: у Раді пояснили, чи можливий компроміс з МВФ
16:30 - Що буде з цінами на скраплений газ
16:23 - ВАКС відмовив у заочній варті для екс-регіонала Іванющенка – ЦПК
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.03.2026
16:00 - В Україні запроваджено процедуру формування переліку інвазивних чужорідних видів
15:58 - Світу загрожує газова криза апокаліптичного масштабу – ЗМІ
15:49 - Геополітична невизначеність: Пишний пояснив здорожчання долара до більшості валют
15:40 - Небанківській фінансовій установі змінено обсяг ліцензії на діяльність фінансової компанії
15:35 - Леся Карнаух: Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів
15:17 - Індивідуальні види спорту: результати та прогнози
15:16 - На земельному фронті без змін: посівна кампанія 2026 року проходить без втрат


Більше новин