У Міненерго триває робота над підвищенням рівня кібербезпеки енергетичного сектору України

19.10.2020 20:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів нараду із міжнародними компаніями-лідерами у сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій. Участь у нараді взяли представники таких провідних компаній, як: CISCO, HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, DELL, TRENDMICRO, MCAFEE, MICROFOCUS, FORTINET, HUAWEI, MICROSOFT, PALO ALTO NETWORKS. Команда Міністерства вже розпочала роботу із гармонізації законодавства у сфері енергетичної кібербезпеки.
Формується політика з кібербезпеки, яка має забезпечити належний рівень захисту енергетичного сектору України відповідно до рекомендацій та вимог ЄС.
Цю ініціативу підтримують міжнародні партнери розвитку – USAID, British Council, Європейська Комісія, Світовий банк, ЄБРР тощо. У Міненерго провели три донорські конференції і отримали попередні пропозиції технічної допомоги за напрямками розбудови кібербезпеки, які відповідають узгодженому баченню Міністерства, Energy Community та національних стейкхолдерів, представники яких є членами Робочої групи. Ярослав Демченков, висловив подяку суб’єктам галузі у сприянні розвитку кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, а також закликав учасників наради до конкретних заходів, спрямованих на розбудову кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі. Співпраця з міжнародними компаніями – лідерами у сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій на початкових етапах ініціативи є загальноприйнятою європейською практикою.
У Міненерго особливо цінують, що до роботи Робочої групи долучились представники таких відомих компаній. Окрему увагу було приділено обговоренню питання підготовки фахівців у сфері кіберзахисту, а саме створення на базі профільних інститутів навчальних курсів для фахівців галузі за напрямом «Забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі», оскільки питання професійного кадрового забезпечення стоїть дуже гостро не лише у галузі, а й в Україні в цілому. Залучення міжнародного досвіду впровадження сучасних систем кібербезпеки в енергетичному секторі в інших країнах, організація процесів та підготовка персоналу із суворою відповідністю всім стандартам є надзвичайно важливим і дозволить значно прискорити процеси розбудови кібербезпеки та цифрових трансформацій в енергетичній галузі України.

Додати коментар

Користувач:
email:





У бізнесі йдеться
Не про гроші, а про людей
Так що тримайтеся!

- Fin.Org.UA

Новини

17:30 - Українські порти обробили за півріччя 42,4 мільйона тонн вантажів
17:14 - Іран через хуситів планує закрити "ворота" до Суецького каналу
16:56 - "Вінницяпобутхім" розпочав виробництво під замовлення супермаркетів
16:30 - Чому фінтех завмер перед ШІ
16:30 - Кінець епохи Мінцифри? Призначення Оксани Ферчук стане тестом на зрілість інституції
16:29 - Ворог атакував промисловий об’єкт у Кривому Розі
16:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:05 - Рада призначила новий уряд: хто увійшов до економічного блоку
15:46 - Уряд виділив понад 49 мільйонів гривень на ремонт дамби на Дунаї
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.07.2026
14:53 - Кулеба залишає Мінрозвитку: які досягнення відомства відзначив
14:52 - Чи залишиться Україна без хліба через російські удари: аналіз ринку
14:12 - московіяни КАБом пошкодили відділення "Нової пошти" у Краматорську
14:00 - Федоров обурився закидами Гетманцева та "Трухи" у свій бік
13:53 - На тлі атак московія судновласники призупиняють заходи до портів України – ЗМІ
13:05 - Федоров розповів, як Міноборони зекономило мільярди доларів на відкритих тендерах
13:00 - Як живуть українці за кордоном
13:00 - ЄС на українській полиці. Як харчова галузь готується до нових правил
12:55 - Переплата мільйонів гривень за рейки: посадовці "Київпастрансу" отримали підозри
12:53 -  Продаж інших нікотиновмісних продуктів для орального застосування: зазначення у фіскальному чеку коду за УКТЗЕД обов’язкове
12:51 - Мобільний застосунок «Моя податкова»: подати Облікову картку за формою № 1ДР або Заяву за формою № 5ДР просто і зручно
12:49 - Про граничні строки реєстрації ПН/РК в ЄРПН
12:47 - Як справляється МПЗ за земельні ділянки, отримані у спадщину, якщо в зареєстрованому договорі оренди орендодавцем зазначена особа, яка померла?
12:45 - Банки України показали актуальний курс валют на 16 липня
12:42 - Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платником через Електронний кабінет
12:40 - Суб’єкт господарювання має відокремлені підрозділи (філії): особливості реєстрація РРО
12:39 - ФОП – платник єдиного податку одночасно є особою, яка провадить незалежну професійну діяльність: чи подавати декларацію про майновий стан і доходи?
12:38 - Передача в оренду або відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду (року): що з поданням декларації?
12:37 - Яким чином платник податку може отримати інформацію щодо відсутності податкової застави майна?
12:35 - Порядок автоматизованого розрахунку частки неотриманих грошових коштів за здійсненими операціями з експорту окремих видів товарів


Більше новин