На Житомирщині напрацьовують пропозиції у сфері передачі майна комунальної форми власності в оренду

19.10.2020 18:24 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

19 жовтня в Житомирі відбулось чергове засідання регіональної робочої групи по співробітництву з Сектором ДРС у Житомирській області.

Керівником групи, членом Громадської ради при Державній регуляторній службі України, Тетяною Годовською було надано інформацію, що у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про оренду державного та комунального майна» у новій редакції, встановлено принципово новий порядок передачі державного та комунального майна в оренду.

Отже, чинні рішення Житомирської обласної, міської рад та інших органів місцевого самоврядування області, що регулюють питання передачі майна комунальної форми власності в оренду, потребують приведення у відповідність до вимог діючого  законодавства та принципів державної регуляторної політики, у тому числі і Методики розрахунку, пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області.

З огляду на зазначене, в експертному колі було обговорено низку пропозицій щодо рішень місцевих рад, якими визначатимуться наступні питання:

167900_bigstock-business-plan-strategy-marketi-186816451– формули розрахунку місячної орендної плати;

– чітка методологія розрахунку погодинної/добової орендної плати;

– форма розрахунку орендної плати;

– орендні ставки для орендарів, які мають право на отримання майна в оренду без аукціону;

– орендні ставки для орендарів, які мають право на продовження договору оренди відповідно до законодавства, яке було чинним до набрання чинності Законом;

– примірні договори оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст, та єдиного майнового комплексу підприємства спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області (структурного підрозділу підприємства);

– порядок розподілу орендної плати за оренду майна.

В процесі проведення наради визначені основні правові аспекти передачі майна в оренду. Завідувач Сектору ДРС у Житомирській області Володимир Галицький звернув увагу на питання повноважень органу місцевого самоврядування, права та обов’язки орендодавців, балансоутримувачів та орендарів комунального майна.

Учасники засідання ухвалили рішення щодо підготовки звернень до підприємців та організацій області задля спільного напрацювання пропозицій підприємницької спільноти Житомирщини та експертного середовища з метою удосконалення майбутніх регуляцій та внесення спільних пропозицій до їх прийняття.

Запись На Житомирщині напрацьовують пропозиції у сфері передачі майна комунальної форми власності в оренду впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

12:03 - Україна запровадила санкції проти ВПК московія, Ірану та виробників "Орєшніка"
11:00 - Зеленський: відновлення "Дружби" – це фактично зняття санкцій з московії
10:30 - Україна хоче від США "дронову угоду" на десятки мільярдів доларів – Зеленський
10:00 - Трамп про санкції проти російської нафти: повернуться, щойно криза завершиться
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:17 - московіяни пошкодили відділення "Укрпошти" у трьох областях
18:10 - Зростання цін на пальне погіршить мляву економіку США – CNN
17:43 - Стійкість міст: уряд виділить 11,2 мільярда гривень з резервного фонду
17:30 - Денис Шмигаль розповів про відновлення пошкоджених московитськими обстрілами ТЕЦ
16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні
16:00 - Гонконг став "тихою гаванню" для підсанкційних товарів – ЗМІ
14:57 - Українські інженери визначили на станціях у ЄС обладнання для України
13:38 - Концесія в порту Чорноморськ: претенденти проходять безпекову перевірку
13:00 - Держава посилила підтримку індустріальних парків, інфраструктура яких зазнала пошкоджень внаслідок збройної агресії
12:40 - Іран атакував нафтосховища у порту ОАЕ
12:02 - У Броварах росіяни пошкодили склади українських брендів одягу
11:16 - Після російської атаки низка поїздів затримується
10:58 - Нові інвестори TikTok заплатять адміністрації Трампа "комісійні" за укладену угоду
10:00 - Частина споживачів У Києві та кількох областях України – без світла
09:30 - У Києві через обстріл на низці ділянок призупинено рух електротранспорту
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 березня: остаточна перемога "Нафтогазу" над "Газпромом" та досудові вимоги клієнтки monobank Гороховському
20:45 - ЄС рухається до заборони генерувати ШІ-зображень сексуального насильства над дітьми
20:40 - Після атаки рф на Дністровську ГЕС Україна та Молдова скоординували дії для захисту Дністра
20:30 - Міжнародні партнери надіслали Одесі ще сім генераторів
20:10 - НБУ пояснив, чому немає дефіциту готівкової валюти на ринку
19:45 - У Чернівцях будують ще один торговельний центр


Більше новин