Олексій Чернишов: Реформа Державного фонду регіонального розвитку дозволить ефективніше спрямовувати кошти на розвиток регіонів

30.09.2020 18:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

30 вересня Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Мінрегіоном проект закону, який вносить зміни до 24-1 статті Бюджетного кодексу України.
Зміни удосконалюють підходи до розподілу коштів Державного фону регіонального розвитку і дозволяють використовувати їх більш ефективно. Проект закону передбачає збільшення об’єму фондових коштів не менше 3% від прогнозованих доходів проекту Державного бюджету України.
Але головні зміни стосуються того, як саме будуть розподілятися ці кошти. Кожен проект, який подається на фінансування за рахунок фонду, повинен пройти прозорий конкурсний відбір, довести свою економічну та соціальну ефективність і відповідність цілям Державної стратегії регіонального розвитку та регіональним стратегіям розвитку. «Українська економіка зіштовхується з серйозними викликами, тому ми повинні збільшити ефективність всіх публічних ресурсів, які використовуються для розвитку регіонів і особливо коштів Державного фону регіонального розвитку.
За них потрібно буде поборотися в чесному процесі відбору і довести реальну користь і ефективність кожного проекту.
Тільки так можна побудувати розвинуту економіку в регіонах, створити нові робочі місця та залучити інвестиції.
Кожен, хто вирішить запросити ресурси фонду має бути готовим до конкуренції – це головний принцип, яким ми будемо керуватися при відборі проектів», – підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов Також проект закону передбачає об’єднання в рамках ДФРР коштів міжнародної технічної допомоги та кредитів, які можуть виділятися Україні на регіональний розвиток.
Це суттєво спростить їхнє використання і дозволить прискорити значну частину проектів в регіонах. Довідково Державний фонд регіонального розвитку – це один з інструментів, який дозволяє громадам отримувати державні кошти на розвиток місцевих проектів.
Відбір таких проектів відбувається через конкурсний відбір.
До складу конкурсних комісій входять представники Мінрегіону, Комітету ВРУ з питань бюджету, облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, всеукраїнських асоціацій.
Кошти ДФРР спрямовуються на найрізноманітніші проекти: від ремонту шкіл до будівництва лікарень та відновлення історичних пам’ятників.

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Малайзія вслід за Індонезією заблокувала ШІ-бот Маска
17:25 - Індія пропонує змусити виробників смартфонів відкривати код
16:20 - X Маска відкриє новий алгоритм для громадськості
14:56 - ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати дії службовців АРМА щодо активів виробника мінералки
13:54 - Компанії поспішають забезпечити інфраструктуру для майбутнього нафтового буму у Венесуелі
13:03 - Апеляція зобов'язала московія заплатити "Азовмашу" $20 мільйонів за майно та упущену вигоду
12:52 - Понад 60 поїздів рухаються із затримками через російські обстріли – УЗ
12:07 - Ситуація зі світлом у Києві може покращитись 15 січня – Свириденко
11:52 - Дніпропетровська область виходить з аварійних відключень світла після аварії
11:05 - У Києві без тепла залишається понад тисяча будинків
10:42 - На Запоріжжі уночі стався повний блекаут
10:00 - Значна частина Дніпропетровщини без світла після аварії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня


Більше новин