Стартувала міжнародна онлайн-конференція «Реалізація плану BEPS в Україні»

28.09.2020 13:04 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/novini/434892.html повідомила наступне.
В Україні сформовано нормативно-правове підґрунтя для більшості кроків Плану дій BEPS. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України під час міжнародної онлайн-конференції «Реалізація плану BEPS в Україні», яка розпочала свою роботу 24 вересня.
У конференції, яка проводиться за ініціативи ДПС, також взяли участь заступник Міністра фінансів України Світлана Воробей, представники Міністерства фінансів, Міністерства закордонних справ України, податкових органів іноземних держав (Польща, Литва, Велика Британія, Швеція, Кіпр, Фінляндія), Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Офісу технічної допомоги Департаменту казначейства США, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (IOTA), Міжнародного валютного фонду, Національного університету Державної податкової служби України, провідних аудиторських компаній, народні депутати України.
Заступник Міністра фінансів України Світлана Воробей зазначила, що ефективній та послідовній роботі щодо впровадження кроків плану BEPS в Україні надається значна увага. І в цьому напрямі Міністерство фінансів України плідно співпрацює з податковою службою та міжнародними експертами.
За словами Голови ДПС, через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії можуть зменшувати або уникати зобов’язань зі сплати податку на прибуток. І ситуація, коли держави втрачають надходження бюджету, не є виключенням і для України.
«За останні 3 роки тільки пасивних доходів з України – 22,4 млрд дол. США. Щорічно понад 2 тис. платників декларують контрольовані операції на                 90 млрд дол. США. Ці суми є значними для економіки України та потребують відповідного контролю», – підкреслив Олексій Любченко.
Приєднавшись у 2017 році до Програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати «Мінімальний стандарт» Плану дій BEPS (Base Erosion and Profit Shifting, розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування).
«Якщо Мінімальний стандарт включав обов’язкову реалізацію 4-х кроків з  15-ти за Планом, то зараз в Україні реалізовано нормативно-правове підґрунтя для більшості кроків Плану», – зазначив Олексій Любченко.
Зокрема, це стосується реалізації таких кроків Плану:
- розкриття фізичними особами – резидентами України своєї участі в іноземних компаніях, які вони контролюють (КІК), і правила оподаткування таких компаній;
- обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;
- боротьба з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування;
- запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
- запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва;
- удосконалення контролю за трансфертним ціноутворенням;
- правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній;
- механізм вирішення конфліктів;
- впровадження багатостороннього інструменту – MLI (Multilateral Instrument).
Голова ДПС підкреслив, що Законом № 466, який вступив в дію 23 травня 2020 року, впроваджується низка фундаментальних змін, спрямованих на боротьбу з розмиванням податкової бази та виведенням прибутку з-під оподаткування, підвищення податкової прозорості, дотримання податкових норм та вдосконалення податкового адміністрування, формального запровадження принципу «превалювання суті над формою» та інших важливих правил протидії уникненню оподаткування, що наближуватимуть українську податкову систему до стандартів ОЕСР.
«Такі інтенсивні зміни у національному законодавстві дають чіткий сигнал українському бізнесу та українським бенефіціарам іноземних компаній до переходу на подальшу роботу по більш прозорим правилам та необхідність переглянути свої бізнес-моделі», – наголосив Олексій Любченко.
 
Довідково.
План дій BEPS (Base Еrosion and Profit Shifting) – проект Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)/ «Групи двадцяти» з вирішення проблем розмивання (заниження) податкової бази та переміщення прибутків, який був представлений ОЕСР та затверджений у вересні 2013 року на саміті голів держав G20. Зазначений План містить 15 кроків, результатом опрацювання яких буде надання країнам внутрішніх та міжнародних інструментів, за допомогою яких права щодо оподаткування будуть приведені у відповідність до економічної діяльності міжнародних корпорацій.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

12:00 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:00 - Як зрозуміти, що організму не вистачає білка: головні сигнали
11:52 - Денис Шмигаль: Україна готова ділитися здобутим досвідом енергетичної стійкості заради зміцнення енергетичної безпеки в Європі
11:50 - Як казки допомагають дітям засинати спокійно і без страхів
11:43 - Найкращі породи корів для молока та м’яса: огляд, поради, вибір
11:40 - Рада викликала Пишного через інцидент з клієнткою monobank
11:37 - Ловля камбали на Чорному морі: техніки та поради
11:32 - Який алгоритм входу до Електронного кабінету із застосуванням ключа Дія.Підпис?
11:31 - До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи!
11:30 - Якою ПСП має право скористатися самотня мати?
11:28 - Органи ПФУ здійснюють виплати пенсій пенсіонерам або щомісячного довічного грошового утримання: чи подається Розрахунок з додатком 4ДФ?
11:27 - Як обрати квіти для дому: поради флориста
11:27 - Чи підлягає оподаткуванню ПДФО дохід від продажу фізичною особою придбаних у банку банківських металів?
11:27 - На Одещині БЕБ викрив ухилення від податків на зерновому ринку
11:26 - Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
11:24 - Кошти або майно надані у якості пожертвувань та благодійних внесків: який дохід враховується фізичною особою з метою отримання податкової знижки?
11:23 - Декларація з акцизного податку: порядок заповнення реквізитів «Код території» та «Код операції» у звітності
11:22 - До уваги резидентів Дія Сіті!
11:20 - Платники податків можуть авторизуватися та підписати електронні документи в Електронному кабінеті за допомогою Дія.Підпис
11:19 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:17 - Платники Дніпропетровщини за видобування нафти сплатили до загального фонду держбюджету майже 7,0 млн грн рентної плати
11:16 - Світ кінного спорту: традиції та сучасність
11:16 - Іноземний бізнес в Україні з доходом від 100 мільйонів: чверть власників - з Кіпру
11:15 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від платників рентної плати за видобування залізних руд надходження за два місяці склали понад 475,7 млн гривень
11:14 - Роздрібна торгівля алкогольними напоями: надходження акцизного податку від платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів перевищили 102 млн гривень
11:12 - Не відкладайте на потім. Час декларувати!
11:06 - Електронний підпис: як оновити сертифікати за 5 хвилин, не виходячи з дому
11:04 - Як подати податкову декларацію: швидко, зручно та вчасно
11:03 - Транспортний податок: 61,2 млн грн сплачено за автівки преміум-класу
10:58 - Свириденко заробила на КШЕ більше, ніж у Кабміні: що в декларації


Більше новин