У Мінрегіоні розробляється збірка технічних рішень щодо забезпечення безбар’єрності архітектури

24.09.2020 23:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Мінрегіон розпочав роботу зі створення «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд», який має сприяти вирішенню проблем створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Альбом значно спростить процес проектування житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням принципів безбар’єрності та зручності для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з візками, маленьких дітей та ін.
Доступність і зручність пересування на різних об’єктах соціальної інфраструктури є важливим фактором подолання ізольованості, допомагатиме великій кількості людей залишатися суспільно активними. Проект зі створення практичного посібника, в якому буде зібрано рекомендації щодо забезпечення доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд, реалізується за підтримки першої леді Олени Зеленської в межах її ініціативи «Без бар’єрів», а також на виконання зобов’язань України щодо розвитку безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення в рамках міжнародного «Партнерства Біарріц». Положення Альбому будуть базуватися на вимогах державних будівельних норм інклюзивності будівель і споруд, що діють з 2018 року. «Для сучасного суспільства питання забезпечення безбар’єрності вже вийшло за межі побажання чи прохання.
Це — одна з основних вимог сьогодення.
Мінрегіон сприятиме посиленню контролю за виконанням вимог нормативних актів з питань доступності, правил універсального дизайну на об’єктах Національної програми «Велике будівництво», проведенням додаткової роботи з підрядниками, а також за врахуванням в проектах регіонального розвитку вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», — зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Безбар’єрність та доступність житлових будинків і громадських споруд для людей з обмеженою мобільністю та мам з дитячими візочками мають стати нормою в нашій країні.
Створення універсального публічного простору – одна з ключових складових забезпечення рівних можливостей для всіх українців», – прокоментувала перша леді Олена Зеленська. Планується, що Альбом стане посібником із забезпечення належного рівня безбар’єрності та доступності новобудов вже на етапі їх проектування, а також розумного пристосування існуючих будівель при їх реконструкції, реставрації та капітальному ремонті з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. До створення Альбому будуть залучені фахівці Мінрегіону та Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту по цивільному будівництву (КИЇВЗНДІЕП).
Наразі тривають робочі зустрічі щодо напрацювань технічного завдання для Альбому.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto boom or bust,
Digital coins in demand,
Bitcoin mania.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.05.2026
15:18 - Розвідка отримала внутрішню російську оцінку втрат від війни
15:05 - Приміщення під кафе та ресторани: які на них ціни, попит та пропозиція в Україні
15:02 - ФОПи - платники збору за місця для паркування транспортних засобів сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини сплатили понад 2,5 млн гривень
15:00 - Фокус уваги податкової служби - на трудові відносини
14:57 - Сумлінна сплата податків – запорука економічної стійкості держави!
14:54 - Сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування після зміни місцезнаходження платника
14:52 - Реєстрація ПРРО: послідовність дій СГ
14:50 - Про легалізацію трудових відносин під час брифінгу
14:49 - Правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів
14:47 - Порядок розрахунку податкової знижки за навчання
14:45 - Платники Дніпропетровщини забезпечують позитивну динаміку надходжень акцизного податку: до бюджету сплачено понад 233,6 млн гривень
14:44 - Місцеві бюджети від платників Дніпропетровщини отримали понад 575,2 млн грн рентної плати
14:44 - Проїзд у транспорті Києва подорожчає до 30 гривень: У КМДА анонсували проєкт нових тарифів
14:43 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
14:41 - Інтерв’ю щодо права на податкову знижку
14:40 - Земельна ділянка перебуває у спільній власності (спільній частковій власності) кількох юридичних осіб: обчислення земельного податку
14:37 - З початку року загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 6,4 млрд грн ПДВ
14:36 - ДПС та громади посилюють роботу з туристичним збором: зростання надходжень і детінізація ринку
14:34 - У Міноборони розповіли, чи мобілізуватимуть айтівців
14:33 - Важливо для великого бізнесу: з якими країнами ще немає автоматичного обміну звітами CbC
14:31 - Ощадбанк профінансував перший енергопроєкт із міжнародним страхуванням Lloyd’s
14:30 - 15,8 млрд грн земельного податку вже сплатили українці цьогоріч
14:30 - Уряд виділив 1,2 мільярда на створення лабораторій та освітніх просторів у ліцеях
14:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:59 - Ватикан заснував комісію з питань штучного інтелекту
13:46 - ОККО та "Гадз-Агро" планують побудувати біометановий завод
13:39 - Урядовці готують лазівку для розпилу мільярдів на дорогах – "Наші гроші"
13:35 - Атака московія пошкодила будівлю податкової у Дніпрі
13:05 - Іран погрожує паралізувати глобальну інтернет-інфраструктуру


Більше новин