Бізнес-спільнота позитивно оцінює запроваджені зміни в роботі митних органів – результати опитування експортерів та імпортерів

24.09.2020 19:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За результатами п’ятої хвилі Щорічного опитування українських експортерів та імпортерів 2020 року робота держмитниці за останні півроку покращилася у цілому з точки зору бізнесу.
Значення індексу сприйняття роботи митниці (СРМ) зросло і досягло 0,43 на шкалі від -1 до 1.
Це найвищий результат за час проведення спостережень, що означає позитивне сприйняття бізнесом митної реформи. Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук взяв участь в онлайн-форумі, на якому були презентовані результати дослідження.
У своєму виступі він підкреслив важливість для діяльності Мінфіну зворотного зв’язку з бізнесом. «Основна наша задача – мінімізувати перешкоди під час здійснення митного оформлення товарів, як всередині, так і на кордоні, звичайно, із урахуванням усіх безпекових інструментів.
Тому приємно бачити високу оцінку бізнесу нашої діяльності.
Ми й надалі будемо уважно слухати, які ще недоліки на митниці ви бачите, що позитивно оцінюєте і що треба доопрацювати», – зазначив Юрій Драганчук, а також розповів про найближчі плани у проведенні реформи Держмитслужби. «Плани у нас грандіозні й амбіційні, продовжується період імплементації багатьох ініціатив: це і розвиток ІТ-рішень, й підвищення інституційної спроможності митниці шляхом переходу Держмитслужби до моделі єдиної юридичної особи, реалізації експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності тощо.
Міністерство фінансів тісно співпрацює з Держмитслужбою у цих напрямах, а також дослухаємось до голосу бізнесу – тих людей, для яких ми працюємо», – повідомив заступник Міністра фінансів. Результати опитування показали, що 23% підприємців не бачать жодних проблем у роботі митниці, це удвічі більше ніж у 2016 році.
Загалом понад 80% опитаних позитивно оцінили роботу митниці.
Разом із тим, більшість опитаних вважає, що митниці все ще потрібні зміни.
Серед ключових проблем – недосконале митне законодавство та свідоме, на думку бізнесу, завищення митної вартості товарів на митниці. Дослідження проведено Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках реалізації проекту Підтримка Громадської Ініціативи «За чесну та прозору митницю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та Atlas Network. Короткий Звіт "Спрощення процедур торгівлі в Україні: реформа у митній сфері очима бізнесу" (ЗАВАНТАЖИТИ).

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull markets and bears,
Ebb and flow of fortunes made,
A dance of the wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року
18:35 - Злий Mythos: модель ШІ від Anthropic, яка шукає вразливості ПЗ, допомогла зламати macOS
18:20 - Легалізація коштів через "Династію": ВАКС обрав запобіжки до чотирьох підозрюваних
18:00 - Кредитування підтримує прибутковість банків п’ять кварталів поспіль
18:00 - У Швейцарії викрили мережу фінпосередників, які допомагали росіянам обходити санкції
17:35 - ОАЕ створить запас нафти для Індії
17:25 - Opening Remarks by Sergiy Nikolaychuk, First Deputy Governor of the National Bank of Ukraine, at the Sixth NBU Annual Research Workshop on Monetary Policy
17:25 - Вступне слово першого заступника Голови НБУ Сергія Ніколайчука під час шостого щорічного воркшопу про монетарну політику
17:18 - Уряд затвердив механізм формування резерву мобільної генерації
17:05 - Річні прибутки автовиробника Jaguar впали на 99%
17:00 - У Києві відбудеться круглий стіл щодо реформи запобігання та контролю промислового забруднення
16:57 - Трафік через Ормуз зростає, але регіон залишається небезпечним – ЗМІ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 18 травня
16:30 - Як оголосити особу померлою
16:27 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форм довідок про дифузні джерела та Порядку складання та подання довідок про дифузні джерела»
16:25 - У центрі Києва на вихідних 16-17 травня обмежать рух: причини та перелік вулиць
16:23 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форм довідок про дифузні джерела та Порядку складання та подання довідок про дифузні джерела»
16:17 - Російська влада заборонить майнінг криптовалют у прикордонній зоні з Україною
16:05 - НБУ підтвердив візити до установи фігуранта "плівок Міндіча" Веселого
15:57 - Комісія створила Раду з питань корпоративного управління
15:55 - ЗС московія не справляються: московія дозволила "Лукойлу" самостійно збивати дрони у Каспії
15:39 - Міненерго пропонує прямі контракти на купівлю електрики у виробників


Більше новин