Україна посилює співпрацю з Фондом E5P на шляху до досягнення кліматичної нейтральності

24.09.2020 10:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна готова продовжувати та посилювати співпрацю з Фондом Східноєвропейського партнерства у галузі енергоефективності та довкілля. Про це йшлося під час засідання Координуючої Групи для України Фонду E5P, що відбулося 23 вересня.
У ньому взяли участь заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков спільно із заступником Міністра фінансів Олександром Кавою та заступником Міністра розвитку громад та територій Ігорем Корховим. Україна одним зі свої пріоритетів визнала долучення до Європейського зеленого курсу.
«Для нас Європа як кліматично нейтральний континент до 2050 року – це не амбіція, а мета.
Ми її можемо точно досягнути, якщо продовжиться співпраця з нашими міжнародними партнерами, такими як Фонд E5P», – зазначив Ярослав Демченков. Він подякував за впровадження програми IQ energy та 22 інших проектів технічної допомоги, які сприяли підвищенню енергоефективності сектору.
При цьому особливо відзначив підтримку в процесі модернізації інфраструктури, зокрема централізованого теплопостачання та термомодернізації будівель, що в кінцевому результаті призводить до поліпшення стану довкілля, скорочення споживання електроенергії, зменшення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів. «Ці проекти трансформують нашу країну.
Ми висловлюємо готовність продовжувати та посилювати співпрацю з Фондом E5P на шляху до досягнення кліматичної нейтральності нашого європейського континенту та гідного внеску України до цього», – запевнив Ярослав Демченков. Під час засідання учасники заслухали звіт про фінансовий стан та оновлений план дій Фонду E5P, а також перелік майбутніх проектів Фонду в Україні, обговорили проекти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та Європейського Інвестиційного Банку щодо енергоефективності громадських будівель в Україні, які плануються до затвердження на наступному засіданні Асамблеї Фонду. Ярослав Демченков запропонував розглянути можливість відновлення програми IQ energy та висловив переконання, що чергові проекти E5P сприятимуть пожвавленню інвестиції у сферу енергоефективності та стануть прикладом для інших міжнародних партнерів підтримувати термомодернізацію України. Довідково Для продовження участі України у Фонді 23 липня 2020 року вчинено Угоду про внесок між Україною та ЄБРР щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Зараз Україна завершує внутрішньодержавну процедуру для ратифікації Угоди: розроблено відповідний проект Закону, який найближчим часом буде поданий до Верховної Ради. Участь України в попередній фазі Фонду при сплаті внеску в розмірі 10 млн євро дозволила залучити фінансування для реалізації 22 проектів загальною вартістю понад 516 млн євро.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - Європу втратив, на Китай сподівається: прибуток "Газпрому" впав на 12%
16:00 - Економічний зашморг затягується: Іран втратив третину зовнішньої торгівлі
14:50 - "Мало що змінилося": іранські торговці знайшли шлях кріз блокаду США
13:40 - Удар московія знищив склад магазину товарів для ремонту на Київщині
13:00 - Смартфон, який розгортається в робочий простір: день фінансиста з Galaxy Fold8 і Fold8 Ultra
12:25 - московії бракує третини бензину після ударів по НПЗ
11:10 - Понад 300 тисяч абонентів без світла: московія вдарила по енергетиці Миколаївщини
10:00 - Трамп оголосив про укладення "найбільшої в історії" нафтової угоди з Венесуелою
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 29.08.2026
06:00 - Бізнес після окупації: як ветеран перезапустив пасіку і відкрив виробництво вуликів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"
16:50 - "Той день": Ajax Systems захищає експонати нової виставки Ukraine WOW
16:42 - Ворог зруйнував гіпермаркет Fozzy Group у Вишневому
16:17 - московіяни вдарили по промисловості Сум
15:55 - В Україні з’явиться новий віртуальний мобільний оператор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.08.2026
15:25 - Україна накопичила достатньо газу, щоб пройти зиму – Шмигаль
15:04 - Україна накопичила газ, необхідний для базового сценарію проходження зими, - Денис Шмигаль
15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:00 - Окупанти спалили склад YASNO з сонячними панелями
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?


Більше новин