Уряд схвалив 21 нормативно-правовий акт у сфері охорони навколишнього природного середовища

24.09.2020 10:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

23 вересня Уряд схвалив 21 нормативно-правовий акт у сфері охорони навколишнього природного середовища. Вперше, за історію України, Кабінетом Міністрів одночасно підтримано таку кількість ініціатив, спрямованих на захист довкілля. Одним з важливих ухвалених документів є проект Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».
Він імплементує більшість положень директиви 2010/75/ЄС, яка має на меті запровадити оптимізований, прозорий і прогресивний підхід до контролю та скорочення промислового забруднення.
Впровадження правил директиви є одним із зобов"язань України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. «Законопроект передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля.
Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. При видачі інтегрованого дозволу буде враховано вплив підприємства на довкілля в цілому.
Гранично допустимі викиди будуть визначатися на основі висновків найкращих доступних технологій та методів управління (ВАТС). На шляху до досягнення кліматичної нейтральності, Урядом схвалено ще низку нормативно-правових актів у сфері кліматичної політики.
Зокрема прийняті зміни в Положення для відновлення і розширення роботи Міжвідомчої комісії з питань зміни клімату та збереження озонового шару.
На виконання зобов"язань України відповідно до Паризької угоди та Угоди про асоціацію з ЄС. Окрім того, Кабінет Міністрів України погодив три нормативно-правових акти щодо запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.
Вони сприятимуть посиленню контролю за звітністю підприємств у сфері викидів парникових газів.
Запроваджена система є першим кроком до запуску системи торгівлі викидами парникових газів. «Із налагодженням процесу держава отримає чітке розуміння реального об’єму викидів, а отже, зможе ефективно планувати відповідну політику, виконувати взяті на себе зобов’язання та стимулювати підприємства впроваджувати нові технології», - наголосив Роман Абрамовський. Кабінет міністрів схвалив два нормативно-правових акти, які стосуються використання надр.
Зокрема: «Про затвердження Порядку проведення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Прийнятою постановою удосконалено законодавство для покращення інвестиційного клімату у сфері надрокористування, запроваджено інноваційні методи для державного управління у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, запроваджено прозорий механізм продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами. Окремим документом також було змінено механізм визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами. У рамках потужного екологічного блоку Уряд підтримав ще ряд нормативно-правових актів, які спрямовані на захист довкілля.

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures rise and fall
Traders look to crystal balls
Predicting the trends

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 11 травня: правки до законопроєкту про "податок на OLX", аналіз великих угод з готівкою
20:45 - Ілон Маск та Тім Кук супроводжуватимуть Трампа на перемовини із Сі
20:25 - "Енергоатом" збудував одну з ключових захисних споруд на Рівненській АЕС
20:05 - У вівторок 12 травня відключень світла не заплановано
19:53 - В Україні ціни на будівельні роботи зросли на понад 16% у березні
19:30 - Від 50 і старше: уряд Свириденко шукає кадрові резерви всередині країни
19:14 - "Укренерго" просить підвищити тарифи на передачу електроенергії: які причини
19:03 - Sony викуповує права на пісні Леонарда Коена, Blondie, Бібера та інших
18:34 - Нацбанк показав курс долара та євро на 12 травня
18:15 - Данський перевізник очікує, що її судна будуть заблоковані в Ормузі до кінця 2026 року
17:54 - Експортне мито та фінмоніторинг: які правки потрапили до законопроєкту про "податок на OLX"?
17:53 - НБУ змоделював, як розвиток війни в Ірані впливатиме на ціни та економіку України
17:15 - "Укргазвидобування" виграло суд у китайського підрядника щодо ремонту свердловин
17:00 - єОселя: За минулий тиждень 157 українських родин отримали кредити на житло
16:55 - Держфінмоніторинг посилює аналіз готівкових покупок дорогої нерухомості та авто
16:39 - На кордоні "єЧерга" автоматично перевірятиме наявність "Зеленої картки"
16:27 - Угорщина може відмовитися від співпраці з "Росатомом" щодо єдиної АЕС у країні
16:23 - Американські аналітики підрахували можливі втрати країн G-7 від експансії Китаю
16:18 - Результати досліджень зонування України. Херсонська область
16:01 - Результати досліджень зонування України. Миколаївська область
16:00 - Мінекономіки запускає «Дайджест бізнес-реформ»
15:50 - Поліція викрила "агрошахраїв", які ошукали іноземців
15:46 - В Україні обсяги митних пільг зросли на понад 50%
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.05.2026
15:17 - Пропонується внести зміни до деяких нормативно-правових актів із питань реєстрації учасників платіжного ринку
15:15 - Вперше з початку війни в Ірані росіяни збільшили знижку на нафту Urals – ЗМІ
15:06 - Недостовірне декларування: судитимуть ексголову Держлікслужби
15:00 - В Україні попит на вторинне житло падає, вартість зростає нерівномірно


Більше новин