Діалог з органами місцевого самоврядування Харківщини сприяє покращенню регуляторного середовища

22.09.2020 17:36 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

electronni-documenty2У рамках реалізації заходів з дерегуляції господарської діяльності Сектором ДРС у Харківській області постійно проводяться заходи методологічно-роз’яснювального спрямування з питань державної регуляторної політики. За їх наслідками та на підставі системного моніторингу регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування здійснюється аналіз діючих регуляторних актів та процедури їх прийняття. При виявленні порушень з боку регуляторних органів, ДРС пропонує усунути виявлені порушення та надає методичну допомогу  щодо механізмів такого усунення.

Так, на підставі зазначених заходів було виявлено рішення Кегичівської селищної ради Кегичівського району ради Харківської області «Про затвердження Положення «Про виносну (виїзну) дрібнороздрібну торгівлю та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, ярмаркових заходів на території Кегичівської селищної ради»  від 12 червня 2020 року №1138 (далі – Рішення), яке прийняте з порушенням положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 1160).

Частиною дванадцятою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом № 1160.

За результатами проведеного ДРС аналізу положень Рішення встановлено, що з урахуванням вимог статті 1 Закону №1160, зазначене рішення містить норми регуляторного характеру, а його прийняття потребувало реалізації передбачених цим Законом процедур.

Державна регуляторна служба України направила на адресу Кегичівської селищної ради листа з пропозиціями стосовно вжиття відповідних заходів реагування щодо виявленого регуляторного акта, який прийнято з порушенням установлених статтею 34 Закону №1160  вимог, а саме: недотримання процедури, передбаченої законодавством про державну регуляторну політику.

З метою реагування на звернення Державної регуляторної служби України та за результатами проведених консультацій з фахівцями Сектору ДРС у Харківській області, Кегичівською селищною радою прийнято рішення щодо необхідності  скасування рішення «Про затвердження Положення «Про виносну (виїзну) дрібнороздрібну торгівлю та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, ярмаркових заходів на території Кегичівської селищної ради»  від 12 червня 2020 року № 1138 та проведення передбаченої Законом № 1160 процедури прийняття регуляторного акта.

Запись Діалог з органами місцевого самоврядування Харківщини сприяє покращенню регуляторного середовища впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок розвивається,
Нові ідеї й можливості,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:30 - Новини 13 липня: США та Іран посварилися через Ормуз, атака московія на портову інфраструктуру
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
19:25 - У Раді заявили про маніпуляції на ринку електрики: ціна обвалилась на 40%
18:58 - У Києві оголосили тендер на проєкт ремонту метропереходу через Дніпро
18:45 - Удари України обвалили переробку нафти в московія до мінімуму за 21 рік
18:18 - Мінцифри пообіцяло допомогу прифронтовим інтернет-провайдерам
17:55 - ОАЕ будують новий порт в обхід Ормузької протоки
17:39 - Моніторинг основних подій в економіці України (травень 2026)
17:37 - Як змінилися зарплати українських IT-розробників за півріччя: дослідження
17:15 - Трамп хоче стати "ангелом-охоронцем" Ормузу і брати гроші за безпеку
17:07 - Денис Шмигаль обговорив із Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі питання ядерної безпеки України та відновлення конфайнменту ЧАЕС 
17:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,7 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 липня
16:40 - Звіт за результатами реалізації експериментального проєкту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів
16:30 - Як мілтех воює на два фронти
16:28 - Українські БпЛА вдарили по енергомосту Кубань-Крим та низці енерговузлів
16:15 - Стало відомо, що буде з невикористаними поїздками в Києві після підвищення тарифів
16:00 - єОселя: за тиждень 129 українських родин отримали доступну іпотеку
15:53 - У Криму погіршується ситуація з енергопостачанням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026
15:18 - Наслідки атаки московія: у Одесі знищені автобуси, частину рейсів скасували
15:16 - Інформація щодо Переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом
15:09 - Чи зобов’язані ФОПи використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
15:07 - Щодо відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з придбанням дозволу чи ліцензії на здійснення певного виду діяльності
15:06 - Інформування платника про відмову щодо включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій
15:05 - Хто належить до посадових осіб юридичної особи у цілях підписання податкової звітності?
15:04 - Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску: відповідальність роботодавця
15:00 - Чисті річки починаються з ПУРБ: Україна реалізує плани управління річковими басейнами


Більше новин