Сергій Солодченко: Системної корупції серед податкової міліції вже давно немає

22.09.2020 15:42 | Державна фіскальна служба України

На цьому акцентував увагу керівник ДФС вчора, 21 вересня, під час підписання Меморандуму про співпрацю між Державною фіскальною службою України та Громадською спілкою «Антикорупційна спільнота України».
«Системної корупції серед податкової міліції вже давно немає. Так, трапляються поодинокі випадки, але – це суто людський фактор. Не всі бажають чути, що сьогодні, як ніколи, треба зберегти обличчя податкової міліції. І, нажаль, ці «камікадзе» своїми діями наводять тінь на весь особовий склад», – зауважив очільник ДФС.
Зі свого боку, Голова ГС «Антикорупційна спільнота України» – Роман Лаврів, погодився з таким твердженням. Крім того він додав, що в світлі створення Бюро економічної безпеки, саме у податкової міліції має бути прерогатива при виборі кандидатів до нового органу. Адже має бути збережений досвід розслідування економічних злочинів. При цьому, кожен податковий міліціонер повинен мати бездоганну репутацію.  
За словами Сергія Солодченка, наразі, доволі стримуючим фактором корупційних проявів у службі залишається ПЛІД.
«Нагадаю, це мій особистий телефон (+380931957784), який я виклав в мережу Інтернет. Кожен зі співробітників розуміє, що будь-який адвокат або представник бізнесу може мені зателефонувати та повідомити про його неправомірні дії. Вже відповів на понад 150 дзвінків. Але, інколи, й ПЛІДу стає замало», – зазначив він.
З метою розширення превентивних заходів, спрямованих на протидію корупції, Антикорупційна спільнота України готова здійснювати громадський контроль за діяльністю податкової міліції.
Також, в рамках Меморандуму, сторони планують:
- обмінюватись інформацією та відпрацьовувати її;
- вдосконалювати напрацювання до законопроекту про БЕБ, враховуючи думку громадськості;
- проводити спільні заходи, спрямовані на попередження корупційних проявів в лавах ДФС;
- напрацьовувати єдині підходи та механізми у сфері запобігання корупції тощо.
Довідково:
За 8 місяців 2020 року за матеріалами Головного управління власної безпеки ДФС було розпочато 121 кримінальне провадження. Це 74% від загальної кількості таких проваджень. Загалом їх було 164. Тобто, лише 26% випадків корупції в лавах ДФС виявляється іншими правоохоронними органами самостійно.
Статистика вказує про поступове зменшення корупційних епізодів. Наприклад, за весь минулий рік було порушено 265 кримінальних проваджень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Удосконалено порядок здійснення виїзних перевірок та застосування заходів впливу на платіжному ринку та ринку небанківських фінансових послуг
20:00 - Новини 27 серпня: удари московія по складах, в Кремлі "затягнули паски"
19:50 - "Грошей немає": московитський уряд перейшов у режим жорсткої економії
19:20 - Нафтові потоки через Ормуз відновилися до половини довоєнного рівня
18:50 - "Руйнування – як у Другу світову": Метінвест оцінив наслідки ударів по Запоріжсталі
18:20 - московія вдарила по складу Коло: мережа попередила про затримки поставок
17:50 - Після Полтавщини – Київщина: московія знищила ще один склад Аврори
17:20 - Супермаркети можуть залишити виробників без оплати за знищені Росією товари
16:52 - За координації Міненерго Павлоград на Дніпропетровщині отримав два потужні генератори
16:50 - Ексочільницю банківського нагляду НБУ призначили до ради "Сенс банку"
16:30 - Як стати фаховим управлінцем в галузі надрокористування
16:28 - Результати контролю у сфері закупівель за січень-липень 2026 року
16:20 - Нацбанк показав курс валют на 28 серпня
16:15 - Новий простір Mercedes-Benz в Україні очима Еліни Світоліної
15:47 - ФОП – платники єдиного податку першої – третьої груп можуть отримати довідку про доходи, у т. ч. за будь-який інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період
15:46 - московіяни атакували склад "Фори", який пропрацював лише 4 дні
15:45 - Чи є обмеження щодо спроб введення неправильного паролю до КЕП, отриманого в КНЕДП ДПС?
15:43 - За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді подаються заяви за ф. № 1-ЄСВ та за ф. № 12-ЄСВ?
15:42 - Умови, за яких операції суб’єкта господарювання з використання пального не вважаються операціями з реалізації пального
15:40 - До уваги платників екологічного податку!
15:38 - Чи необхідно суб’єкту господарювання вносити зміни до облікових даних, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці?
15:35 - З якого місяця заповнює рядок 085 заголовної частини Розрахунку резидент Дія Сіті, якщо такий статус набуто в середині місяця?
15:33 - Об’єкт іпотеки протягом звітного року був відчужений: чи має право фізична особа на отримання податкової знижки?
15:32 - Податковий календар на 28 серпня 2026 року
15:30 - Платники Дніпропетровщини за видобування природного газу поповнили загальний фонд держбюджету рентною платою майже на 476,9 млн гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.08.2026
15:28 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від платників за використання водних біоресурсів надійшло понад 2,9 млн грн рентної плати
15:27 - Платники Дніпропетровщини з початку року поповнили загальний фонд держбюджету більш ніж на 32,8 млрд гривень
15:25 - Закриття ФОП: що важливо знати підприємцю на завершальному етапі діяльності
15:23 - ЦОП Дніпропетровщини: безбар'єрний простір для платників Дніпропетровщини


Більше новин