Держенергоефективності: Литва – стратегічний партнер України, особливо, у розвитку біоенергетики

21.09.2020 13:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На цьому наголосив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко, виступаючи на спільному засіданні Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад, що відбулося під головуванням Президента УСПП Анатолія Кінаха та Президента Конфедерації промисловців Литви Відмантаса Янулевічуса, а також за участю близько 50 представників ділових кіл двох країн. «Україна співпрацює з Литвою у питаннях зменшення енергозалежності та розвитку «чистої» енергетики.
Особливо корисним для України є залучення досвіду щодо розвитку біоенергетики, оскільки Литва є одним із лідерів у сфері виробництва тепла з біомаси», - повідомив Юрій Шафаренко. Як відомо, вже у 2018 р.
у Литві близько 70% енергії у централізованому теплопостачанні вироблено саме із біомаси.
Цьому сприяло запровадження моделі конкурентного ринку теплової енергії, зокрема біопаливної біржі «Baltpool».
Крім цього, за даними асоціації «LITBIOMA», ринок виробництва та постачання біомаси дав робочі місця для понад 7500 осіб, а в експорті країни цей сектор оцінюється у понад 100 млн євро. «Враховуючи успішний досвід Литви у генерації тепла із біомаси та принципи роботи «Baltpool», ми спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України розробили законопроект щодо запровадження прозорого та конкурентного ринку твердого біопалива в Україні шляхом введення електронної системи торгівлі», - наголосив Юрій Шафаренко. Як показує досвід Литви, запровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом дозволить: збільшити обсяги виробництва біомаси; встановити справедливу ринкову вартість для біопалива; забезпечити стабільне постачання сировини для твердопаливних котелень та біоТЕЦ; сприяти заміщенню імпортованого газу; У рамках засідання учасники також обговорили інші питання українсько-литовського торговельного та інвестиційного співробітництва. Окремо було розглянуто питання проведення заходів у форматі відео-конференцій у т.ч.
з тематики альтернативної енергетики, енергоефективності.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market cycle spins,
Bull and bear runs come and go,
Long-term gains endure.

- Fin.Org.UA

Новини

03:02 - Національний банк актуалізує перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
03:02 - Національний банк актуалізує перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
02:54 - Бізнес очікує зростання ділової активності у 2026 році на тлі поліпшення інфляційних та незначного посилення курсових очікувань – результати опитування керівників компаній у ІV кварталі 2025 року
02:48 - НБУ запроваджує "позиковий ліміт": черговий етап валютної лібералізації для бізнесу
19:43 - 19 січня погодинні відключення електроенергії будуть по всій Україні
19:30 - Україна очікує на опалювальне обладнання від Італії – Буданов
19:10 - Шмигаль розповів про ситуацію з теплопостачанням у Києві та області
17:55 - В Україні подорожчали столові буряки: яка ціна
17:20 - Cудновласники призупиняють заходи в українські глибоководні порти – ЗМІ
16:10 - У Харкові визначилися, хто будуватиме перший підземний дитсадок
15:12 - У 2025 році московія активізувала використання Маріупольського порту – СЗРУ
14:10 - Розпочався ремонт ЛЕП, що з’єднує ЗАЕС з українською енергосистемою
13:59 - Суд відібрав землі у двох київських кооперативів, які збирали гроші за автостоянку
13:49 - У Київській області екстрені відключення світла: графіки не діють
12:55 - Київський ЦУМ майже повністю відключив зовнішню підсвітку
11:57 - Суд розірвав угоду Київради з фірмою, яка хотіла "перетворити" нежитловий будинок на житловий
10:51 - У пунктах пропуску на кордоні з Польщею призупинили оформлення заповнених вантажівок
10:00 - В Україні впав відбір газу зі сховищ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:10 - Денис Шмигаль: Максимально швидке відновлення енергопостачання та посилення захисту критичної інфраструктури Києва і області - найвищий пріоритет
19:07 - Україна та Німеччина посилюють співпрацю у сфері лісового господарства
18:57 - У Києві ведуть роботи з повернення тепла до 102 житлових будинків – Кулеба
18:30 - Україна та Німеччина домовилися про продовження Німецько-українського агрополітичного діалогу
18:10 - Італійці затримали судно металом за порушення санкцій проти московія
18:00 - Литва надасть Україні додаткове обладнання для підтримки енергетичної стійкості найбільш критичних регіонів – Денис Шмигаль
17:20 - БЕБ вилучив контрабандну електроніку на 35 мільйонів гривень
17:00 - Голова FIFA заробляє $6 мільйонів на рік – його зарплата зросла в 4 рази за 10 років
16:15 - Литва виділить Україні додаткову енергетичну допомогу
15:10 - Маск вимагає від OpenAI та Microsoft 134 мільярдів доларів компенсації


Більше новин