Фахівці ДРС консультували працівників Державного архіву Полтавської області

17.09.2020 19:48 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

b9bce33fbd61a9d149a9a390d458f61dДнями на запрошення керівництва Державного архіву Полтавської області виконуюча обов’язки завідувача Сектору ДРС у Полтавській області Марія Листопад проконсультувала працівників Відділу фінансування, бухгалтерського обліку та звітності Державного архіву з питання розроблення розпорядчого документу стосовно затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються архівом на договірних засадах та у сфері використання архівних документів.

Під час зустрічі детально обговорили норми Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 №639 «Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів», а також наказу Державного комітету архівів України від 24.01.2001 №6 «Про затвердження Порядку ціноутворення на роботи (послуги), що виконуються державними архівними установами».

Зазначеним наказом передбачається, що формування  ціни на роботи (послуги) є розрахунком валових витрат, пов’язаних з їх виконанням. В свою чергу, згідно пунктом 3 цього наказу, валові витрати на здійснення робіт (послуг) визначаються відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Однак, відповідно до вимог пункту 2 Розділу ХІХ Податкового кодексу України, Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» втратив чинність з 04.04.2011.

При цьому нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні законів про оподаткування, застосовуються в частині, що не суперечить вимогам цього Кодексу, до прийняття актів згідно з його вимогами.

Таким чином, розроблення розпорядчого документу стосовно затвердження цін на роботи (послуги), що виконуються архівом на договірних засадах та у сфері використання архівних документів, з посиланням на наказ Державного комітету архівів України від 24.01.2001 №6 не відповідатиме діючому законодавству України, зокрема і статті 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», згідно з якою забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти.

З огляду на вищенаведене, фахівцем Сектору ДРС у Полтавській області доведено до відома працівників Державного архіву позицію Державної регуляторної служби України стосовно нагальної необхідності приведення до чинного законодавства вимог наказу Державного комітету архівів України від 24.01.2001 6 «Про затвердження Порядку ціноутворення на роботи (послуги), що виконуються державними архівними установами» задля здійснення архівними установами належним чином оцінки обґрунтованості цін на архівні послуги.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо безумовного виконання фахівцями Державного архіву Полтавської області вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та посилення співпраці з територіальним органом ДРС на стадії підготовки проектів регуляторних актів з метою отримання фахової методологічної допомоги.

 

Запись Фахівці ДРС консультували працівників Державного архіву Полтавської області впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Rising markets soar,
Investors cheer, but what for?
The fall awaits more.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:54 - Денис Шмигаль провів підсумкове засідання зимового Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці
18:15 - Уряд розширює підтримку меліорації на прифронтових територіях: до 80% компенсації витрат
18:00 - Суд відібрав гроші у фірми, яка ремонтувала будинок у Бучі: він став ветеранським
17:28 - Уряд розширив програму компенсації вартості української с/г техніки для аграріїв у прифронтових громадах
16:59 - "Альтернативи немає": Гетманцев прокоментував очікувані податкові зміни
15:58 - Регулятор перегляне граничні ціни на ринку електроенергії
15:35 - московія атакувала газовидобуток України: "Нафтогаз" нагадав, як часто московія це робить
14:59 - Прокуратура не змогла відібрати у екслісовика землю у "Буго-Деснянському" заказнику
13:45 - Ворог масовано атакував Корабельний район Херсона: є знеструмлення, загибла та поранені
12:55 - Стало відомо, скільки генерації відновили енергетики після атак московія
12:00 - Фінал опалювального сезону в Україні: скільки ресурсів на нього витратили
11:05 - В Україні різко зріс попит на оренду житла: як змінились ціни
10:00 - «Soul of Soil: страви з розмінованих полів»: в Україні стартує кампанія до Міжнародного дня просвіти з мінної небезпеки
10:00 - "Нова пошта" підвищить вартість доставки посилок
07:00 - "Не треба про це писати", або Одноденна мандрівка на родинну виноробню Бережних під Києвом
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 3 квітня: наслідки масованої атаки московія, дизпальне може рекордно здорожчати
20:45 - "Вірити необов'язково": у Трампа прогнозують, що нафта скоро піде вниз
20:25 - 4 квітня електропостачання не планують відключати
20:21 - Денис Шмигаль провів зустріч з представниками когенераційного бізнесу
20:15 - Ізраїль знову запустив "Левіафана" – своє головне газове родовище
19:45 - Ціни на новобудови коливаються, на вторинку – продовжують зростати: як змінився ринок житла
19:40 - московія у березні втратила половину доходів від нафти – та війна в Ірані усе перевернула
19:05 - Найбільший покупець пшениці у світі пообіцяв Зеленському не брати у московія зерно з окупації
18:58 - Кредит на вигідних умовах зі ставкою менше 1% на день
18:52 - Уряд запускає 10-річне прогнозування потреби у фахівцях та робітничих кадрах
18:50 - У Києві подорожчає евакуація авто: яким буде новий тариф
18:43 - Влада обіцяє киянам співфінансувати котельні та сонячні електростанції: які умови
18:20 - Атака України серйозно вдарила по одному з НПЗ московія


Більше новин