Майже 6,5 тис. шкіл мають інклюзивні класи

17.09.2020 19:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство за заявою батьків в обов’язковому порядку створюються інклюзивні класи.
Наразі кількість таких класів – 17 тис.
698.
Вони створені у 6 тис.
496 школах країни. “До Міністерства освіти і науки надходить інформація, що керівники шкіл відмовляють батькам у прийомі дітей з особливими освітніми потребами.
Наголошуємо, що батьки мають право звернутися до школи із письмовою заявою, а керівник закладу не має права відмовити.
Ми насамперед маємо думати про дитину та її потреби.
І для школи це має бути завданням, а не проблемою”, – зазначила Лариса Самсонова, керівник експертної групи з питань інклюзивної освіти МОН. Освітні послуги надаються дітям з ООП школами у інклюзивних класах із застосуванням особистісно орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.
Кількість дітей з ООП в одному класі має становити не більше трьох осіб. Зазначаємо, що за кожною дитиною в заклад освіти надходять кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з ООП.
За ці кошти на підставі висновку про комплексну оцінку розвитку дитини, виданого ІРЦ, дитина забезпечується допоміжними засобами для навчання та додатковими психолого-педагогічними та корекційно-розвитковими послугами.
Так, у 2020 році на інклюзивне навчання було виділено 504,458 млн грн. Нагадаємо, що з 1 вересня 2020 року 6 тис.
дітей з особливими освітніми потребами пішли в інклюзивні групи закладів дошкільної освіти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ризик, терпіння
Велика мудрість трейдера
Порядок збутку

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026
15:09 - Чи зобов’язані ФОПи використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
15:07 - Щодо відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з придбанням дозволу чи ліцензії на здійснення певного виду діяльності
15:06 - Інформування платника про відмову щодо включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій
15:05 - Хто належить до посадових осіб юридичної особи у цілях підписання податкової звітності?
15:04 - Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску: відповідальність роботодавця
15:00 - Чисті річки починаються з ПУРБ: Україна реалізує плани управління річковими басейнами
14:45 - Скандальний конкурс на посаду гендиректора Оператора ГТС оголосили наново
14:45 - Митниця фіксує значне збільшення платежів: яка статистика за півріччя
14:15 - ФОПи зможуть платити податки прямо зі смартфона: у застосунок ПриватБанку додали функцію
13:58 - Російський розробник держмесенджера Max потрапив під санкції ЄС
13:35 - В Україні пройшли перші довгострокові аукціони з продажу електрики: які результати
13:30 - Реформа системи ПМД необхідна для більшої ефективності, — Ігор Безкаварайний
13:14 - Після російських атак "Кернел" призупинив роботу терміналів у Чорноморську
13:05 - Яким чином подається заява про надання витягу з Єдиного реєстру місць зберігання?
13:00 - Як українська BES проєктує електричні системи для Tesla, Google та Amazon
12:59 - Щодо заповнення розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих неплатником ПДВ – отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, у разі відсутності договору
12:58 - НЕК «Укренерго» отримала від Німеччини енергетичного обладнання на 486 тисяч євро
12:58 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»
12:57 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:56 - На підставі яких документів складається податкова накладна на операції з експорту окремих видів товарів?
12:55 - Дніпропетровщина: на податковому обліку знаходиться майже 305,7 тис. платників
12:55 - Міністр закордонних справ Франції звинуватив ФСБ у кібератаці
12:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:50 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування кам’яного вугілля спрямували до місцевих бюджетів понад 42,5 млн гривень
12:35 - СБС за ніч підбили ще 15 суден "тіньового флоту" росіян
12:30 - Акцизний податок: платники Дніпропетровщини сплатили до бюджету на 34,3 % більше ніж торік
12:30 - Як заробляють "чорні рієлтори" і що з цим робити?
12:25 - Правоохоронці викрили масштабні оборудки на енерготендерах
12:12 - московіяни атакували корабель під прапором Того у момент розвантаження


Більше новин