Введение Евросоюзом налога на вредные выбросы обойдется Ахиетову и другим олигархам от металлургии в 398 млн евро в год

16.09.2020 08:30 | Укррудпром

08:00 16 сентября 2020 года

В случае введения Европейским Союзом налога на выбросы углерода (Carbon Вorder Аdjustment, СВА) платежи украинских горно-металлургических компаний при экспорте продукции в ЕС могут составить €397,9 млн в год.

Из продукции ГМК к углеродоемким относятся следующие группы товаров:

чугун, стальные полуфабрикаты, прокат; трубы, метизы и другие изделия из черных металлов; руды (окатыши, концентрат);

Введение СВА окажет давление на стоимость конечной продукции украинских экспортеров. Для чугуна и полуфабрикатов дополнительное фискальное бремя составит 15% от цены.

В результате пострадают объемы экспорта украинской продукции в Европу. После запуска СВА в целом платежи украинских компаний при экспорте в ЕС могут вырасти на €566,3 млн в год. Почти 94% от этой суммы придется платить ГМК и энергетике.

Механизм СВА предполагает внедрение платежей за импорт продукции в ЕС в зависимости от объема выбросов СО2 в процессе ее производства. Предположительно, механизм будет запущен не позднее 2023 года. По прогнозам Еврокомиссии, ежегодные поступления от СВА составят €5-14 млрд.

Отметим, по итогам 2019 года Евросоюз был главным торговым партнером Украины. Удельный вес торговли товарами и услугами с ЕС составил 40,1% от общего объема украинской торговли.

В 2019 году украинские предприятия экспортировали в ЕС товаров на $20,75 млрд (доля ЕС в товарном экспорте — 41,45%). Под действие СВА потенциально подпадает примерно треть от этой суммы. В целом ежегодный ущерб украинских экспортеров от Carbon Вorder Аdjustment превысит €566 млн

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish, optimistic,
Bearish, pessimistic tones,
The market speaks loud.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 31.07.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:07 - АМКУ оштрафував "Київстар" на 17,5 мільйона за оманливу рекламу швидкості інтернету
20:05 - Новини 30 липня: підвищення облікової ставки
19:56 - Полтавський ГЗК зупинять через блокаду портів
19:50 - Ворог атакував логістичний термінал "Нової пошти"
19:20 - Єгипетський порт біля Суецького каналу атакував невідомий дрон
18:54 - Пишний розповів, чи загрожує Україні дефіцит бюджету
18:30 - Половина справ про банкрутство в Україні стосується фізосіб – Мін’юст
18:24 - Страхового та перестрахового брокера виключено з Реєстру страхових посередників
18:00 - Нацбанк анонсував новий значний пакет валютної лібералізації
17:59 - У другому кварталі економіка США зросла менше, ніж очікувалося
17:33 - Зеленський призначив Соболева заступником керівника Офісу президента
17:03 - Ferrari "дуже задоволена" замовленнями свого першого електрокару
16:30 - Вихід на ринок Японії: з чого почати
16:30 - За фінансування армії московія у росіянина заберуть готельний бізнес в Україні
15:58 - У другому півріччі інфляція пришвидшиться – НБУ
15:40 - Чернігівщина отримала від Швейцарії генератори для забезпечення резервного електроживлення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.07.2026
15:26 - Вантажні перевезення: Укрзалізниця повідомила, коли тарифи зростуть на 30%
14:55 - Міненерго вживає заходів для стабільної роботи енергосистеми в період літніх пікових навантажень, - Денис Шмигаль
14:55 - Бізнес-бриф без вигаданих задач: на хакатонах Lytvyn Foundation підлітки розробляють IT-рішення
14:55 - Наслідки атаки московія на Київ: біля метро "Почайна" згоріли торговельні павільйони
14:20 - Нафтогігант Shell збільшив прибутки вдвічі завдяки війні в Ірані
14:16 - До якого бюджету сплачується податковим агентом ПДФО, що нараховується на дохід фізособи від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна?
14:15 - Термін, в який здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про ЮО та ФОП
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:01 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:01 - Крадіжка сої в АРМА


Більше новин