Ми хочемо ініціювати зміни до ДБН, які б дозволили розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування, - Владислав Криклій

14.08.2020 19:12 | Міністерство інфраструктури України

14 Серпня 2020, 15:33Сьогодні, 14 серпня, у Міністерстві інфраструктури України під головуванням Міністра Владислава Криклія відбулася нарада щодо обговорення змін до ДБН Б.2.2-12:2019 “Планування і забудова територій” в частині розміщення електрозаправок на дорогах.

Участь у заході взяли представники Мінінфраструктури, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Укравтодору, ДСНС, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, фахівці Українського державного науково-дослідного інституту проєктування міст “Діпромісто”, ДерждорНДІ, а також представники бізнесу, профільних громадських асоціацій та об’єднань у сфері електротранспорту.

“Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Я сам як власник електромобіля знаю, наскільки чутливе питання інфраструктури зарядних станцій. Ми хочемо ініціювати зміни у ДБН щодо планування і забудови територій в частині електрозаправок. Щоб вони проєктувалися на всіх автошляхах загального користування в залежності від типу доріг. І нам дуже важливо почути думку представників ринку у цьому питанні”, - наголосив під час наради Владислав Криклій.

Наразі у чинному ДБН “Планування і забудова територій” передбачена обов’язковість розміщення електрозарядних станцій (ЕЗС) на магістральній мережі населених пунктів, а також на автомобільних дорогах державного значення. Проте конкретно не визначені їх обсяги з урахуванням існуючої кількості електромобілів та зростанням на перспективу. Також у чинних нормах не передбачені ЕЗС на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

Разом з тим, у чинних змінах до ДБН “Автостоянки і гаражі” міститься норма про обов’язкове влаштування електрозарядок на нових або реконструйованих парковках у кількості 5% від загального обсягу машиномісць.

Владислав Криклій повідомив, що Міністерство інфраструктури планує оновити стратегію розвитку електромобільності в Україні в рамках Національної транспортної стратегії та наразі веде переговори з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) щодо другого проєкту з оновлення міського транспорту - “Міський громадський транспорт України ІІ”, у рамках якого оновлюються тролейбусні, автобусні та інші парки громадського транспорту в різних містах України із залученням сучасного електротранспорту.

“Потрібно дивитися на перспективу і впроваджувати ті сучасні рішення в інфраструктурі, які будуть зручними та комфортними для населення. Якщо ми хочемо рухатися в майбутнє, електротранспорт та електрозарядки, зокрема, мають бути такою ж невід’ємною частиною нашого життя, як магазини чи звичайні АЗС”, - додав очільник Міністерства.

Нагадаємо, за даними МВС України, за перше півріччя 2020 року в Україні зареєстровано 3384 електромобілі, що на 16% вище показників 2019 року за аналогічний період.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.

 





Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

11:31 - В московії майже на 100% заблокували Telegram
11:20 - Понад 4,8 млрд грн ПДВ – внесок від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
11:18 - Податок на нерухоме майно: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 89,3 млн гривень
11:16 - Надходження туристичного збору від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини перевищили 2,1 млн гривень
11:14 - До уваги платників акцизного податку – виробників та імпортерів сигарет!
11:09 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини протягом першого кварталу платники рентної плати за використання водних біоресурсів спрямували понад 1,4 млн гривень
11:07 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників екологічного податку надійшло понад 84,6 млн гривень
11:00 - Кожен сьомий ФОП в Україні має найманих працівників
10:59 - До загального фонду держбюджету від отриманих доходів платники Дніпропетровщини сплатили понад 3,1 млрд грн ПДФО
10:52 - Декларування 2026: учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на податкову знижку за оренду житла
10:51 - Деклараційна кампанія 2026: коли обов’язок подання податкової декларації вважається виконаним
10:32 - Україна завершить ремонт нафтопроводу "Дружба" навесні – Зеленський
10:28 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:10 - П'ять областей частково залишаються без світла через ворожі обстріли
10:10 - П'ять областей частково залишаються без світла через ворожі обстріли
09:38 - У частині Чугуєва немає світла після атаки московія
09:10 - Ворог атакував портову та енергетичну інфраструктуру Одещини
09:00 - Модний Diesel: історія творця джинсів як одягу класу люкс
09:00 - "Іран жахливо виконує зобов’язання щодо відкриття Ормузької протоки" – Трамп
08:30 - Сівба на мінному полі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 10.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:05 - Першу хвилю держпідтримки на утримання корів, кіз та овець призупинено – після опрацювання заявок оголосять новий прийом на залишок коштів
21:00 - Новини 9 квітня: корупція в "Укрзалізниці"
20:50 - Італія погіршить прогноз зростання ВВП через високі ціни на енергоресурси
20:22 - Фігурант оборудки навколо "Родовід Банку" не сяде через строки давності справи
20:10 - Мінекономіки зменшує регуляції та впроваджує стимули для розвитку розподіленої генерації в регіонах, – Олексій Соболев
20:10 - Україна створює мережу «енергетичних сот», - Денис Шмигаль
19:50 - На Одещині світло повернули десяти тисячам родин
19:24 - Десятого квітня світло виключатимуть усю добу


Більше новин