Міненерго працює над імплементацією закону про зниження «зелених» тарифів

13.08.2020 19:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Робота над імплементацією закону щодо удосконалення моделі підтримки виробників «зеленої» енергетики відбуватиметься за чотирма напрямами.
Про це зазначив заступник Міністра енергетики Юрій Бойко на засіданні робочої групи з питань імплементації закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» № 810-ІХ. У нараді, проведеній за дорученням в.о.
Міністра Ольги Буславець, взяли участь представники Міністерства фінансів, Національного банку, НКРЕКП, ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «Прозорро.Продажi», ДП «НАЕК «Енергоатом», ДП «Гарантований покупець», профільних асоціацій, інвесторів, інших заінтересованих сторін. За результатами засідання визначено коло найбільш нагальних проблемних питань з імплементації Закону України № 810-ІХ та виконання умов Меморандуму з інвесторами у відновлювану енергетику, а також вирішено сформувати робочі підгрупи за такими напрямами: - підготовка до проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки; - розроблення законопроекту про надання права виробникам з альтернативних джерел енергії виходити з балансуючої групи гарантованого покупця та продавати електричну енергію на ринку, отримуючи компенсацію різниці між розміром «зеленого» тарифу або аукціонної ціни та середньозваженою ціною на ринку «на добу наперед»; - визначення оптимальних шляхів збалансування фінансового стану учасників ринку, на яких покладені спеціальні обов’язки із підтримки розвитку ВДЕ; - розроблення методики розрахунку обсягу недовідпуску електричної енергії виробниками з альтернативних джерел енергії та порядку надання послуг із зменшення навантаження виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною. Наразі триває формування персонального складу робочих підгруп за визначеними напрямками, здійснюється збір необхідних інформаційно-аналітичних даних та опрацьовуються пропозиції стосовно шляхів імплементації Закону № 810-ІХ та виконання умов Меморандуму про порозуміння з учасниками ринку «зеленої» енергетики. Нагадаємо, 1 серпня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Законом передбачається: - зниження «зелених» тарифів (на 7,5% – ВЕС, на 15% – СЕС), що передбачає економію для держави близько 6 млрд грн щороку або 2 млрд євро – до завершення терміну підтримки (до 2030 року); - обмеження обсягів введення в експлуатацію СЕС за «зеленим» тарифом; - запровадження з 2022 року (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланси для виробників «зеленої» електроенергії; - гарантований покупець зможе продавати «зелену» електроенергію за двосторонніми договорами на електронних аукціонах; - удосконалення моделі «зелених» аукціонів, яке покликане зробити її більш прозорою, гнучкою та адаптивною.

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.06.2026
21:58 - Американський регулятор подав до суду на українську ІТ-компанію Genesis
21:00 - Новини 17 червня: активи Кулеби хочуть конфіскувати, атаки московія
20:45 - Ринок готується до відкриття Ормузу: танкери вже питають ціни, але ще не йдуть
20:20 - Ормуз не стоїть: танкери таємно вивозять нафту з Перської затоки
20:00 - Трамп заперечив участь США у фонді на $300 мільярдів для Ірану
19:30 - Велике дослідження: як інтелектуальна власність впливає на економіку України
19:30 - Нафти може стати забагато: МЕА дало перший прогноз на 2027 рік
19:00 - За п’ять місяців держава отримала від приватизації мільярд гривень
18:42 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до ТОВ "СВІФТ ГАРАНТ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:35 - Після ударів по НПЗ московія змушена завозити бензин з Азії
18:20 - Уряд запускає ринок довгострокових контрактів на електроенергію
18:06 - Типи конденсаторів та їх роль у сучасній електротехніці
18:05 - Через атаки БпЛА у низці регіонів московії заборонили польоти малої авіації
18:02 - Верховний Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "УКмосковіяІНСТАНДАРТ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:00 - Інтер’єр і комфорт: прості способи зробити дім функціональним
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 18 червня
17:20 - московіяни атакували автівку "Укрпошти" у Нікополі, водія поранено
17:12 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398”
17:07 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398”
16:45 - Шахрай продав курортну землю на Львівщині у 27 разів дешевше ринку – прокуратура
16:30 - Криза добрив спонукає фермерів переосмислювати технології
16:15 - Дефіцит бензину у 53 регіонах московії намагаються закрити "екстренним штабом"
16:10 - Український агроекспорт цьогоріч уже вийшов на 23 нові ринки
16:00 - Чинна модель ПСО спотворює ринок електроенергії – Energy Community
15:45 - московія відстала від плану нафтовидобутку на 10% після атак України – МЕА
15:42 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.06.2026
15:15 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
14:55 - Інтерв’ю Андрія Пишного для Reuters про адаптацію фінансового сектору України до стандартів ЄС


Більше новин