Удосконалено функціонування електронного кабінету та спрощено роботу ФОПів, – підписано Закон № 786-ІХ

10.08.2020 08:16 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників наступне.
Президент підписав Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», який Верховна Рада України ухвалила        14 липня 2020 року.
Законом розширюється функціонал електронного кабінету, спрощується ведення обліку для фізичних осіб, вносяться зміни до окремих норм Податкового кодексу України щодо адміністрування податків.
Так, скасовано договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачено, що в кабінеті відображатимуться податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючими органами. Також запроваджена можливість зміни уповноважених осіб платника податків, які мають право користуватися електронним кабінетом.
Для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, законом передбачена можливість вести облік доходів і витрат у зручній для них формі – паперовій та/або електронній, у т.ч. через електронний кабінет.
Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів.
Внесено зміни і до процедури проведення перевірок. Виключено норми, які надавали право контролюючим органам при перевірці оформлення працівників опитувати їх та роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.
На період дії карантину контролюючим органам надано право проводити документальні позапланові перевірки за зверненнями платника податків.
Для платників ПДВ, які сплачують єдиний податок та застосують квартальний звітний період, першим місячним звітним періодом визначено липень 2020 року.
Також зменшено розмір штрафів за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН:
- у разі відсутності реєстрації – 2,5 % (було 5 %) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 гривень (було 3 400 гривень);
- у разі несвоєчасної реєстрації – 1 % (було 2 %) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 гривень (було 1 020 гривень).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім деяких змін, які набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування закону та з 1 січня 2021 року.
Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
 
https://tax.gov.ua/novini/428999.html
 
Важливо: Закон України від 14 липня 2020 року 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон № 786) опубліковано 07.08.2020 в офіційному виданні «Голос України» № 138.
Закон № 786 набрав чинності 08.08.2020, крім змін:
► до п.п. 16.1.16 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (щодо визначення змін уповноважених осіб, які мають право користуватися Електронним кабінетом), статей 42, 421 ПКУ (щодо правил впровадження електронного документообігу з ДПС), п. 49.4 ст. 49 ПКУ (щодо скасування договору про визнання електронних документів). Ці зміни набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування Закону № 786.
► до п. 57.11 ст. 57 ПКУ (щодо змін у сплаті авансового внеску з податку на прибуток підприємств у разі виплати дивідендів), п. 133.3 ст. 133 ПКУ (щодо нового порядку постановки на облік нерезидентів – платників податку на прибуток підприємств), ст. 177, п. 178.6 ст. 178 ПКУ (щодо змін у веденні обліку доходів і витрат ФОП – «загальносистемниками» та особами, які провадять незалежну професійну діяльність), п. 296.1 ст. 296 ПКУ (щодо ведення обліку доходів ФОП – «єдинниками» І, ІІ та ІІІ груп (неплатниками ПДВ) у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів). Ці зміни наберуть чинності з 01.01.2021.

Додати коментар

Користувач:
email:





Інвестуй у розвиток,
Українського ринку знай,
Ти допоможеш йому.

- Fin.Org.UA

Новини

09:39 - Рада МВФ схвалила перший перегляд програми розширеного фінансування та затвердила виділення траншу обсягом 690 млн дол. США
09:39 - IMF Executive Board Approves the First Review of Extended Fund Facility and USD 690 Million Disbursement
09:28 - США запровадили 50% мита на імпорт з Канади
09:00 - МВФ найближчими днями виділить Україні 690 мільярдів доларів – Корецький
08:30 - Як бізнесу стягнути з московії втрачене майно
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.07.2026
06:00 - Федоров пішов – рахунок лишився. Видатки на оборону збільшать на чверть трильйона
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:06 - Денис Шмигаль відвідав одну з шахт на Дніпровщині
21:00 - Новини 20 липня: загострення на Близькому Сході
19:45 - Ціни на бензин в США піднялись після загострення в Ірані
19:39 - Денис Шмигаль на Дніпропетровщині провів нараду щодо підготовки регіону до осінньо-зимового періоду
19:17 - Греція впроваджує заборону користування електросамокатами до 17 років
18:45 - Google розробляє новий чип для Gemini
18:07 - САП та НАБУ завершили слідство щодо посадовця Укрзалізниці, який просив хабар
18:00 - Як держава домовляється про дорогі ліки і чому цього вже недостатньо
17:58 - Вимоги до роботи уповноважених банків пропонуються для повторного обговорення
17:45 - Користувачі в усьому світі обирають зерна замість розчинної кави
17:00 - Російський олігарх Лісін продав судноплавну компанію в Азовському морі
17:00 - У депутата Черкаської міської ради можуть конфіскувати машини за сім мільйонів гривень
16:15 - Регулятор відкрив дані про структуру виробництва електрики за 7 років: які показники
16:00 - Проїзд у Київській електричці подорожчає вдвічі
15:35 - Єменські хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.07.2026
15:20 - Міненерго звітувало про кількість енергообладнання, яке надійшло від партнерів
15:07 - Майже 4,5 тис одиниць енергетичного обладнання надійшло до України з початку року
15:00 - Україна наростила імпорт молочних продуктів на 30%: які основні позиції
14:55 - Нові GLE, GLE Coupe та GLS: сучасний інтелект, інноваційні технології та ще більше комфорту
14:40 - У ремонт кладовища у Києві "зашили" будматеріали у півтора раза дорожче ринку – ЗМІ
14:10 - Одещина отримала від Швеції понад 126 тонн обладнання для захисту енергетичної інфраструктури


Більше новин