Держенергоефективності: Зелені облігації можуть стати дієвим інструментом термомодернізації бюджетних установ

14.07.2020 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Перспективи зелених облігацій для фінансування енергоефективних проектів у бюджетних установах стали предметом аналізу, який провели міжнародні експерти проекту «Low Carbon Ukraine» спільно із ГО «DIXI Group» за участю Держенергоефективності. Як відомо, значна кількість громадських будівель в Україні є застарілими, мають великі енерговтрати та потребують модернізації. За розрахунками експертів, щоб забезпечити термомодернізацію 5,5 тис.
бюджетних установ у рік, потрібно близько 1 млрд євро щорічних інвестицій до 2030 року. Джерелом фінансування енергоефективних проектів у громадських будівлях можуть бути саме зелені облігації.
Це доводить і міжнародна практика.
Так, у 2019 р.
було випущено понад 250 млрд доларів зелених облігацій, 30% з яких – саме на енергоефективні проекти у будівлях. Тим часом, для запуску зелених облігацій в Україні Держенергоефективності, НКЦПФР спільно з IFC, UNIDO, UNDP, Climate Bonds Initiative працюють над законодавчим підгрунтям.
У результаті в червні ц.р.
прийнято довгоочікуваний закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників цього ринку. «Цим законом передбачено розробку вторинного законодавства, а саме – порядку відбору та супроводження проектів, які фінансуються за кошти державного та місцевих бюджетів», – повідомив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності. «Наразі ми розглядаємо декілька сценаріїв випуску зелених облігацій різними емітентами і аналізуємо міжнародний досвід.
Наприклад, в США муніципалітети отримували компенсацію процентів за виплатами по зелених облігаціях, що допомагало зняти фінансове навантаження та прискорити реалізацію проектів.
Схожі механізми є і в інших країнах.
Для України розробка та впровадження таких стимулів дозволить активізувати випуск зелених облігацій на масштабні проекти», - наголосив Андрій Фролов. На необхідності залучення довгострокових фінансових ресурсів, щоб забезпечити комплексну термомодернізацію бюджетних закладів та масштабувати такі проекти, наголосив і Олексій Корчміт, голова правління Української асоціації енергосервісних компаній. Загалом учасники онлайн-дискусії дійшли згоди, що зелені облігації можуть розглядатися як інструмент залучення довгострокового фінансування для великих проектів із термомодернізації бюджетних установ. Усі зацікавлені сторони запрошуються до співпраці у рамках Міжвідомчої робочої групи з питань впровадження зелених облігацій, яку координує Держенергоефективності.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші – лист, в якому
Кожна цифра – слово, що
Іноді промовля

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 5 березня: долар поставив третій рекорд за тиждень, Трампа зобов'язали повернути "тарифні переплати"
20:30 - Один з найбільших ТРЦ Києва Dream хочуть продати за $100 мільйонів – ЗМІ
20:15 - На Львівщині до літа планують добудувати меблевий завод
20:00 - США вперше в унісон з московія виступили проти засудження атак на енергетику України
19:43 - Уряд збирається корпоратизувати "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"
19:30 - Україна та Австрія відновили роботу міжурядової комісії з питань торговельно-економічних зв’язків та провели бізнес-форум
19:30 - Країни Перської затоки чекає скорочення видобуток нафти через блокаду Ормузу
19:20 - Денис Шмигаль: Україна пройшла найскладнішу зиму в історії незалежності
19:00 - В Україні вдалось відновити третину пошкоджених генераційних потужностей після атак московія
18:55 - Аграрії забезпечені пальним на місяць – ЗМІ
18:45 - Фондовий ринок знизився на тлі ризиків війни на Близькому Сході та інфляції
18:35 - Україна та Австрія розвиватимуть співпрацю у сфері відновлювального водню, – Денис Шмигаль
18:30 - В "Укренерго" повідомили, як діятимуть графіки відключень світла 6 березня
18:22 - Macroeconomic and Monetary Review, March 2026
18:22 - Макроекономічний та монетарний огляд, березень 2026 року
18:22 - Мінекономіки та Райффайзен Банк (Україна) підписали заяву щодо розвитку партнерства у сфері енергоефективності
18:18 - За чотири роки чисельність металургів скоротилася вдвічі
18:15 - Танкер в Перській затоці атакували: нафта злетіла більш ніж на 3%
18:10 - В Україні подешевшала морква: яка тепер її ціна
17:50 - Ціна на автогаз пробила 40 грн/л, а на бензин та ДП – стабілізувалася в мережах
17:43 - Вдосконалення інфраструктури ринків капіталу: Комісія підтримала залучення стратегічного інвестора
17:39 - Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію щодо ризиків для ядерної безпеки через атаки на енергетичну інфраструктуру України
17:35 - Виробника води "Карпатська джерельна" оштрафували на понад 9 мільйонів за обман щодо її походження
17:25 - Курс долара третій день поспіль встановлює історичний рекорд щодо гривні
17:20 - "Дружба" може запрацювати протягом місяця-півтора – Зеленський
17:09 - Україна торік відкрила рекордні за час великої війни 22 нові експортні ринки
17:05 - Правоохоронці викрили розкрадання коштів на водогін у Донецькій області
16:50 - "Укренерго" не отримувало офіційних повідомлень про припинення аварійного електропостачання зі Словаччини
16:37 - Зеленський про нафтопровід "Дружба": Скажу чесно – я б його не відновлював


Більше новин