Расходы украинцев на покупки в Польше упали до минимума за три года

12.07.2020 09:36 | Укррудпром

09:30 12 июля 2020 года

В первом квартале 2020 году украинцы потратили на покупки в Польше около 1,48 млрд злотых (331 млн евро), что стало наименьшим показателем за предыдущие три года. Об этом свидетельствуют данные Главного статистического управления (GUS) страны, передает Польское радио.

В целом иностранцы в первом квартале купили в Польше товаров на 8,8 млрд злотых (почти 2 млрд евро), тогда как расходы поляков за границей за этот период составили 4,4 млрд злотых (980 млн евро). Это соответственно на 10,6% и 8,4% меньше, чем в прошлом году. По сравнению с предыдущим кварталом падение расходов составило 16,2% и 16% соответственно.

Больше всего в первом квартале 2020 года в Польше потратили иностранцы, которые въехали из Германией — 47,2%, из Украины — 19,9%, Чехии — 13,2%, Словакии — 7,9%, Беларуси — 6,8 %, Литвы — 3,6% и России — 1,5%.

Однако в пересчете на одно лицо на первом месте находятся украинцы, которые за одну поездку в Польшу тратят на покупки 812 злотых, тогда как немцы — только 490 злотых, а чехи — 281 злотый.

Снижение расходов иностранцев на покупки, в частности, вызвано уменьшением пограничного движения в первом квартале: в Польшу въехало 34,6 млн иностранцев, что на 11,7% меньше, чем в январе-марте 2019 года.

По мнению польских экспертов Personnel Service, на уменьшение пересечений границы повлияли в первую очередь эпидемия коронавируса и временное закрытие границ. В Польше наиболее чувствительные ограничения в пограничном движении появились только в марте и апреле. Поэтому эксперты предполагают, что во втором квартале тенденция к снижению будет еще больше.

Как сообщалось, в 2019 году украинцы побили собственный рекорд по расходам, потратив на товары и услуги в Польше 7,8 млрд злотых (1,74 млрд евро).

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - Війна навколо Ірану може вдарити по посівах в Україні і підіграти московія – Reuters
20:25 - Генштаб: Сили оборони уразили дві бурові установки московія в Каспійському морі
19:55 - Шмигаль підтвердив колосальні борги Харкова за газ і електрику
19:25 - Ключовий нафтовий порт московія на Чорному морі відновив роботу після атак ЗСУ
19:15 - В "Укренерго" розповіли про відключення світла для населення на 11 квітня
18:55 - Атака Ірану по Саудівській Аравії зупинила НПЗ двох нафтогігантів
18:28 - NBU March 2026 Inflation Update
18:28 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в березні 2026 року
18:25 - Трамп може продовжити виняток на купівлю російської нафти
18:13 - Офіційний бюлетень «Охорона прав на сорти рослин» Випуск 3, 2026
17:59 - Танкер тіньового флоту московія проскочив кріз Ормузьку протоку
17:30 - Відбудеться онлайн-семінар щодо впровадження нових вимог до благополуччя курей-несучок
17:24 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 13 квітня
17:00 - Стартував міжнародний Minesight Innovation Challenge: до $200 000 за рішення для гуманітарного розмінування та Kick-off подія для учасників
16:55 - Стрімкий перехід від дизеля до електрокарів: які авто обирають українці залежно від типу пального
16:50 - У березні інфляція в США зросла найбільше за чотири роки
16:49 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку встановлення максимальних меж залишків діючих речовин, що входять до складу ветеринарних лікарських засобів”
16:41 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку встановлення максимальних меж залишків діючих речовин, що входять до складу ветеринарних лікарських засобів”
16:30 - Якими будуть пенсії військових
16:25 - Підсумки гуманітарного розмінування за березень
16:25 - Європа знову наростила імпорт російського газу
16:10 - Майже 10 мільйонів українців із вразливих категорій вже отримали 1500 гривень
15:40 - Уряд спростив процедури закупівель для захисту критичної інфраструктури
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.04.2026
15:20 - На українському ринку підскочили ціни на моркву: скільки вона коштує
15:10 - У Відні обговорили підготовку до СОР8 Карпатської конвенції
15:05 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:59 - Фактична ціна реалізації природного газу на березень 2026
14:50 - Європа може зіткнутися з дефіцитом авіапального вже за три тижні – FT
14:44 - У березні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на дві компанії


Більше новин