Рост цен сдерживает слабый спрос со стороны населения

11.07.2020 11:06 | Укррудпром

10:30 11 июля 2020 года

Потребительская инфляция в июне 2020 года в годовом измерении ускорилась до 2,4% (с 1,7% в мае), что меньше прогноза Национального банка и ниже целевого диапазона 5% ± 1 процентного пункта. Об этом говорится в комментарии НБУ.

“Рост цен сдерживали слабый внутренний спрос, благоприятная ситуация на валютном рынке и относительно низкие цены на энергоресурсы. В то же время происходило удорожание сырых продуктов из-за неблагоприятных погодных условий”, — отмечают в НБУ.

Базовая инфляция по итогам июня не изменилась, если сравнить с маем, и составила 3% в годовом измерении.

“Фундаментальное инфляционное давление сдерживали слабый внутренний спрос и стабильная ситуация на валютном рынке”, — сказано в комментарии Нацбанка.

В частности, темпы падения цен на непродовольственные товары находились практически на уровне предыдущего месяца (1,3% г/г). Темпы роста цен на продукты питания с высокой степенью обработки также остались почти неизменными (3,7% г/г). Стабильной была и динамика роста цен на услуги (8,4% г/г).

При этом в июне стремительно ускорился рост цен на сырые продукты питания (до 5% г/г). Темпы роста административно регулируемых цен снизились (до 3,2% г/г), удешевление топлива замедлилось (до 26,5% г/г), отражая прежде всего возобновление роста мировых цен на нефть.

Как сообщалось, по данным Госстата, рост потребительских цен в июне 2020 года по сравнению с предыдущим месяцем замедлился до 0,2% после повышения на 0,3% в мае и на 0,8% в апреле и марте, с начала года инфляция ускорилась до 2%.

В то же время в годовом измерении инфляция по итогам июня ускорилась до 2,4% с 1,7% в мае, 2,1% по итогам апреля, 2,3% — по итогам марта. Базовая инфляция в апреле упала до 0% после 0,1% а мае, 0,4% в апреле и 1,3% в марте.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial crisis,
Lehman Brothers, subprime loans,
2008 shock.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026
15:09 - Чи зобов’язані ФОПи використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
15:07 - Щодо відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з придбанням дозволу чи ліцензії на здійснення певного виду діяльності
15:06 - Інформування платника про відмову щодо включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій
15:05 - Хто належить до посадових осіб юридичної особи у цілях підписання податкової звітності?
15:04 - Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску: відповідальність роботодавця
15:00 - Чисті річки починаються з ПУРБ: Україна реалізує плани управління річковими басейнами
14:45 - Скандальний конкурс на посаду гендиректора Оператора ГТС оголосили наново
14:45 - Митниця фіксує значне збільшення платежів: яка статистика за півріччя
14:15 - ФОПи зможуть платити податки прямо зі смартфона: у застосунок ПриватБанку додали функцію
13:58 - Російський розробник держмесенджера Max потрапив під санкції ЄС
13:35 - В Україні пройшли перші довгострокові аукціони з продажу електрики: які результати
13:30 - Реформа системи ПМД необхідна для більшої ефективності, — Ігор Безкаварайний
13:14 - Після російських атак "Кернел" призупинив роботу терміналів у Чорноморську
13:05 - Яким чином подається заява про надання витягу з Єдиного реєстру місць зберігання?
13:00 - Як українська BES проєктує електричні системи для Tesla, Google та Amazon
12:59 - Щодо заповнення розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих неплатником ПДВ – отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, у разі відсутності договору
12:58 - НЕК «Укренерго» отримала від Німеччини енергетичного обладнання на 486 тисяч євро
12:58 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»
12:57 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:56 - На підставі яких документів складається податкова накладна на операції з експорту окремих видів товарів?
12:55 - Дніпропетровщина: на податковому обліку знаходиться майже 305,7 тис. платників
12:55 - Міністр закордонних справ Франції звинуватив ФСБ у кібератаці
12:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:50 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування кам’яного вугілля спрямували до місцевих бюджетів понад 42,5 млн гривень
12:35 - СБС за ніч підбили ще 15 суден "тіньового флоту" росіян
12:30 - Акцизний податок: платники Дніпропетровщини сплатили до бюджету на 34,3 % більше ніж торік
12:30 - Як заробляють "чорні рієлтори" і що з цим робити?
12:25 - Правоохоронці викрили масштабні оборудки на енерготендерах
12:12 - московіяни атакували корабель під прапором Того у момент розвантаження


Більше новин