Денис Шмигаль: Фінансова ситуація в країні стабільна

04.07.2020 01:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відставка Якова Смолія з посади глави Національного банку України ніяк не вплине на стабільність української валюти Про це в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" заявив Прем"єр-міністр України Денис Шмигаль. Зокрема, коментуючи відставку глави НБУ, очільник Уряду зазначив, що зараз найголовніше не допустити утворення міфів спекуляцій і маніпуляцій з приводу цього звільнення. В той же час він зазначив, що незалежність Національного банку гарантована Конституцією України, та прописана в українському законодавстві.
"В чому, відповідно до закону є завдання НБУ? Перше – це забезпечення стабільності грошової одиниці України, друге – це забезпечення цінової стабільності, третє – забезпечення фінансової стабільності, зокрема стабільності банківської системи, і четверте завдання – це забезпечення сталості економічного розвитку України і підтримка економічної політики Уряду України, за умов збереження перших трьох", - заявив Денис Шмигаль. Він також підкреслив, що у Уряду з НБУ склалися конструктивні відносини та відбуваються професійні дискусії, які "є жорсткими, тому що вони покликані забезпечити ті чотири пункти, які є в завданнях Національного банку". Денис Шмигаль також розповів, що зараз фінансова ситуація в країні стабільна.
"Ліквідність банків станом на початок цього місяця близько 200 млрд.
грн, залишок на єдиному казначейському рахунку – 135 млрд грн.
Ми на спільних нарадах з НБУ пропрацьовували спільну політику для виходу з економічної кризи і це є плавне зниження облікової ставки НБУ". За словами Дениса Шмигаля, через відставку глави НБУ, яка виявилася певною мірою неочікуваною, звичайно є напруження і хвилювання, але "законодавство України виписано так, що заміна особистості керівника Національного банку ніяк не вплине на курс валюти".  Щодо призначення наступного керівника НБУ Прем"єр-міністр зазначив, що на те, щоби знайти належну кандидатуру потрібен час.
За словами очільника Уряду, він взяв участь у консультаціях, які Президент України провів з Правлінням НБУ, з Радою НБУ, з керівниками державних і найбільших комерційних банків та керівниками банківських асоціацій.
"Вимог до кандидатів дві – висока професійність і кришталева репутація.
В найближчі дні така кандидатура буде обрана.
Всі керівники банків, основні гравці банківського ринку уже назвали свої пропозиції, є шорт-лист кандидатів", - сказав Денис Шмигаль.  Також він зауважив, що відставка глави НБУ серйозно не вплинула на відносини України з міжнародними партнерами.
"Ми продовжуємо співпрацю.
Вчора Міністр фінансів мав розмову з МВФ.
Сьогодні я спілкувався з віце-президентом Європейської комісії.
Ми підтвердили незмінність політики Національного банку.
Наші міжнародні партнери очікують рішення по керівнику спокійно.
І що дуже важливо ми продовжуємо роботу з Європою і я сподіваюся в найближчий час ми підпишемо черговий меморандум про надання наступного траншу макрофінансової допомоги від ЄС", - зазначив Денис Шмигаль.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock market soars high,
Bulls and bears in fierce battle,
Greed and fear collide.

- Fin.Org.UA

Новини

14:26 - Майже 3,3 млрд грн плати за землю отримали з початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб
14:24 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
14:21 - Зростання надходжень від туризму: бюджети отримали 161,8 млн грн туристичного збору
13:02 - Наслідки аварії: ДТЕК повідомив, коли з’явиться світло у двох районах Києва
13:00 - 5 автоматизацій, які змінили роботу mono, LOKO, Helsi, Liki24.com та КВЦ "Парковий" і можуть змінити вашу
12:50 - Акції SpaceX можуть впасти після відновлення торгів на американському ринку
12:30 - Як змінити систему будівництва
12:20 - Правоохоронці викрили фіктивне розмінування земель на десятки мільйонів гривень
12:14 - За спецвикористання лісових ресурсів від платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів надійшло на 19,0 відс. більше рентної плати ніж торік
12:13 - ДПС на Генеральній асамблеї IOTA: майбутнє податкових адміністрацій – у довірі, розвитку аналітики та цифрових сервісах
12:12 - До загального фонду державного бюджету платники Дніпропетровщини за видобування газового конденсату спрямували майже 8,2 млн гривень
11:52 - Роботи "рано чи пізно" замінять 700 тисяч кур'єрів — один із найбільших ритейлерів Китаю
11:28 - На Кіровоградщині викрили масштабне розкрадання надр: яка схема
11:22 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:59 - Samsung перестала бути найдорожчою компанією Південної Кореї вперше з 2000 року
10:32 - Хто може за платника ПДФО подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
10:31 - Внесено зміни до положення про реєстрацію фізичних осіб у ДРФО
10:30 - Протягом року земельна ділянка, що перебувала у власності юридичної особи, відчужена: до якої дати сплачується земельний податок?
10:28 - Як можна отримати виписку (відомості) про реєстраційні дані ФОП та юридичної особи?
10:27 - московіяни атакували енергетику у семи областях: найважче на Донеччині та Херсонщині
10:26 - За якими кодами бюджетної класифікації здійснюється плата за ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним?
10:25 - ФОП - платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску
10:24 - Чи мають право суб’єкти господарювання здійснювати програмування РРО/ПРРО та видавати фіскальний касовий чек на іноземній мові?
10:23 - Юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи протягом звітного року можуть обрати третю групу платників єдиного податку або відмовитись від спрощеної системи
10:22 - До уваги фізичних осіб – власників земельних ділянок!
10:20 - Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: строки сплати
10:19 - На обліку в податковій службі Дніпропетровщини знаходиться понад 304,6 тис. платників
10:17 - Платники Дніпропетровщини за спецвикористання води сплатили до загального фонду державного бюджету майже 49,2 млн грн рентної плати
10:16 - Майже 3,3 млрд грн плати за землю отримали з початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб
10:15 - Транспортний податок: надходження за 5 місяців зросли майже наполовину – до 140 млн грн


Більше новин