Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу обговорили нові можливості інвестицій та взаємодії для українського та турецького бізнесу

03.07.2020 21:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

3 липня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав робочий візит до Турецької Республіки. Метою візиту, який відбувається одразу після відкриття кордонів, є узгодження позицій зі стратегічним партнером України щодо виконання домовленостей лідерів двох країн в економічній, оборонно-промисловій, авіаційній, туристичній та гуманітарній сферах. Міністри домовилися сприяти проведенню ближчим часом 12-го засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також чергового раунду переговорів щодо підготовки до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною. “Ми з Мевлютом Чавушоглу поділяємо думку, що на тлі коронавірусу необхідно зосередитись на торгівлі та інвестиціях.
Ми обговорили допомогу українським компаніям в Туреччині та турецьким компаніям в Україні.
Ми прагнемо створювати нові можливості для інвестицій та взаємодії між бізнесами.
Запевняю вас, що ці питання є і будуть в центрі уваги”, - зазначив Дмитро Кулеба.  Після зустрічі віч-на-віч, Дмитро Кулеба та його турецький колега Мевлют Чавушоглу провели 8-ме засідання Спільної групи стратегічного планування. Туреччина вчергове підтвердила незмінність підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, невизнання незаконної окупації Криму Російською Федерацією.
Міністри скоординували кроки, у тому числі на міжнародних майданчиках, щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму та звільнення українських політв’язнів, які незаконно утримуються на півострові та на території країни-окупанта – РФ. Український Міністр окремо подякував турецькому колезі за ініціативу з оздоровлення в Анталії дітей та родин загиблих воїнів ООС, яка реалізується вже кілька років поспіль. Мевлют Чавушоглу наголосив на відданості Туреччини домовленості про будівництво житла для вимушених переселенців із Криму.
Він також заявив про готовність турецької сторони виділити допомогу для подолання наслідків повеней у західних областях нашої держави. Сторони приділили окрему увагу перспективам взаємодії у стратегічно важливих сферах, зокрема оборонно-промисловій та авіаційній. Очільники зовнішньополітичних відомств обговорили гуманітарне співробітництво, наголосивши на важливості міжлюдських стосунків у взаємодії держав та необхідності просувати людиноцентричний порядок денний. Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу висловили сподівання, що вже невдовзі будуть завершені внутрішньодержавні процедури і запрацює угода про взаємне визнання водійських посвідчень. Турецька сторона також поінформувала про включення України до переліку країн, громадяни яких мають право на отримання короткострокових туристичних дозволів на проживання, а також про готовність опрацювати питання спрощення візових вимог для громадян України, які проходять лікування у Туреччині.
Міністри домовилися активізувати роботу з укладення двосторонньої угоди про соціальне забезпечення. Дмитро Кулеба подякував турецькій стороні за надану гуманітарну допомогу для протидії поширенню пандемії коронавірусу.
Очільники зовнішньополітичних відомств обговорили взаємодію у питанні розробки, виробництва та тестування вакцини та ліків від цієї хвороби. Український Міністр відзначив зусилля турецької сторони з гарантування безпеки іноземних туристів після початку туристичного сезону.
Він наголосив на необхідності неухильно дотримуватися запроваджених у Туреччині високих вимог до готелів, які прийматимуть іноземних гостей, зокрема, відвідувачів з України.
За його переконанням, відповідальна поведінка подорожуючих – єдиний шлях до відновлення звичного для всіх літнього відпочинку. Сьогоднішні зустрічі покликані стати важливим етапом у процесі підготовки контактів вищого рівня, у тому числі наступного засідання Стратегічної ради високого рівня за співголовування президентів двох країн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

19:31 - В Україні зросло споживання ліків
18:52 - Відключення електроенергії призведе до подорожчання овочів та молочки – економіст
18:44 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в січні 2026 року
18:32 - У Пенсійному фонді є кошти на виплату призупинених пенсій
18:30 - На західній Україні запустили завод з виробництва кормів для домашніх тварин
17:50 - Заяви на отримання енергопідтримки подали вже понад 20 тисяч підприємців
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 12 лютого
17:26 - Податкова фіксує зростання надходжень єдиного внеску
17:23 - У НКЦПФР відбулась зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації
17:23 - Російські літаки припиняють літати на Кубу
17:00 - За пів місяця в Україну надійшло понад 560 одиниць енергообладнання: найбільші партнери
16:55 - "Укрзалізниця" вперше відправила контрейлерний поїзд до Угорщини
16:43 - Важлива артерія: відремонтують дорогу, яка з'єднує Франківщину із Закарпаттям
16:30 - Стратегія зростання для України: останній шанс вижити
16:25 - Українці озвучили, який рівень зарплат був би найбільш бажаним
16:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:16 - Трамп дозволив рибалити в національній пам’ятці США
15:58 - "Система пожирає саму себе": у чиновників московія конфіскували майно на 100 мільярдів рублів
15:47 - Уряд передбачив кошти на виплату призупинених пенсій – Мінсоцполітики
15:45 - Кличко: централізоване опалення Києва неможливо повністю замінити на локальні джерела тепла
15:32 - Ліцензія від США: московія та Китай залишаться без венесуельської нафти
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.02.2026
15:20 - Ключові рішення НКЦПФР 11.02.2026
15:15 - Терехов вимагає переглянути графіки та скоротити час знеструмлення для Харкова
15:03 - У Мінрозвитку розповіли про допомогу ПРООН у розчищенні воєнних завалів
14:50 - Розпочинається обговорення змін до порядку виконання надавачами платіжних послуг платіжних інструкцій в іноземній валюті та банківських металах
14:49 - Повідомлення про оприлюднення доопрацьованого проєкту наказу Мінекономіки «Про затвердження форми та вимог до змісту базового звіту, оцінки стану забруднення земель та підземних вод, та методики оцінки стану забруднення земель та підземних вод»
14:49 - ФГВФО затвердив реєстр вимог кредиторів АТ "РВС Банк"
14:45 - У ветзакладах Києва навмисно затягували оформлення документів заради хабарів
14:40 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження форми звіту оператора установки про дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу та Вимог до змісту форми звіту оператора установки про дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу»


Більше новин