Формувати тарифи на транспортні послуги має незалежний регулятор, - Владислав Криклій

03.07.2020 13:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Питання формування тарифів на транспортні послуги має бути передано до сфери управління незалежного регулятора.
На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час засідання круглого столу з обговорення законопроекту “Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері транспорту” 2 липня. “Наше ключове завдання - зробити сферу транспортних послуг максимально надійною та ефективною для громадян і бізнесу.
Досвід багатьох європейських країн показує, що повне дерегулювання та децентралізація не дає позитивного результату.
Так само, як і зарегульованість та надмірна централізація.
Тому ми маємо сформувати зважену державну політику у сфері транспорту.
Для цього і необхідний державний колегіальний орган, який би ефективно здійснював регулювання у сфері визначення тарифів”, - пояснив Владислав Криклій. За словами очільника Міністерства, такі зміни дозволять сформувати конкурентні ринки перевезень та гармонізувати ринок транспортних послуг в інтересах всіх його учасників. “Цим шляхом йшли Німеччина, Франція, Швеція та інші країни ЄС.
І ми хочемо теж запозичувати такий досвід.
Міністерством інфраструктури розроблений відповідний проект закону, що передбачає створення Національної комісії, що здійснюватиме державне регулювання у сфері транспорту”, - зазначив Владислав Криклій. Представники бізнесу схвально оцінили цю ідею та висловили свою низку пропозицій до законопроекту, які Міністерство розгляне найближчим часом під час його доопрацювання. Відповідно до проекту Закону, Нацкомісія регулюватиме діяльність суб’єктів природних монополій на ринках транспортних послуг та суміжних ринках.
Йдеться про користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об’єктами інфраструктури, що забезпечують рух залізничного транспорту загального користування, управління повітряним рухом, спеціалізовані послуги у річкових, морських портах, морських рибних портах та аеропортах.
Також це внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів залізничним, повітряним, річковим та морським транспортом. Круглий стіл відбувся під головуванням Міністра інфраструктури.
Участь у ньому взяли представники Офісу підтримки реформ Міністерства інфраструктури, Адміністрації морських портів України, Украероруху, Торгово-промислової палати України, Американської торговельної палати (ACC), Європейської Бізнес Асоціації (EBA), Федерації роботодавців України та Антимонопольного комітету України.

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:27 - Енергетичні підприємства Харківщини отримали від Польщі обладнання та матеріали на понад 33 тисячі євро
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання
14:25 - Правоохоронці "накрили" мережу шахрайських кол-центрів
14:20 - У Нью-Йорку вперше в США заборонили будувати нові датацентри для ШІ на рівні штату
14:02 - Харківщина отримала від Швеції 85,5 тонни обладнання для захисту енергетичної інфраструктури
14:01 - Не тільки "єОселя": як купити житло в Україні за підтримки держави
13:50 - На Харківщині росіяни поцілили у автомобіль енергетиків, є поранені
13:24 - Як вплинув виїзд за кордон чоловіків до 22 років на ринок праці – дослідження
13:16 - Для укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску необхідно подати пакет документів
13:15 - Шрифт на банкноті у 2000 гривень оновили після скандалу
13:13 - Юридична особа користується пільгою щодо сплати земельного податку і надає в оренду земельні ділянки: що з оподаткуванням?
13:11 - Чи необхідно обладнувати цілодобовими системами відеоспостереження місця зберігання оптових партій тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах?


Більше новин