В Мінрегіоні обговорили подальші етапи децентралізації з представником уряду ФРН

03.06.2020 21:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Мінрегіоні відбулась онлайн зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та заступника Міністра В’ячеслава Негоди зі Спеціальним посланником уряду Федеративної Республіки Німеччини з питань реформ в Україні Ґеорґом Мільбрадтом. Під час зустрічі обговорювались питання щодо стану формування перспективних планів територій громад областей, проблемних питань, що виникли під час цього процесу, внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, а також щодо наступних кроків у впровадженні адміністративно-територіальної реформи. Ґеорґ Мільбрадт відзначив, що за останній місяць в Україні відбувся великий процес щодо децентралізації.
У свою чергу Олексій Чернишов подякував Спецпосланнику за високу оцінку діяльності та особисту допомогу у впровадженні реформи та запевнив, що процес децентралізації наразі перебуває в динамічному режимі. «Ми налаштовані провести чергові місцеві вибори у жовтні.
Минулого тижня було зроблено дуже важливий крок у впровадженні децентралізації – завершено процес затвердження перспективних планів формування територій 24 областей.
Наступний крок згідно нашого плану реформи – визначення щодо адміністративних центрів громад та районів», – повідомів Олексій Чернишов. На питання щодо можливості звернення незадоволених громад до суду, що може негативно вплинути на завершення реформи, очільники Мінрегіону відповіли, що Міністерство і Уряд керуються в першу чергу інтересами жителів цих громад.
«Попри те, що окремі їх представники будуть проти таких рішень, ми вважаємо, що не може частина України жити в умовах децентралізованої країни, а інша – у старій системі, створеній 60 років тому.
Наразі ми приймаємо цілий пакет законів, який буде давати можливість вже новоутвореним громадам в рамках чинного законодавства відповідно до стандартів Європейської хартії та інших актів Ради Європи вносити зміни у свої межі та склад цих громад.
Ми обов’язково це передбачимо», – повідомив заступник Міністра В’ячеслав Негода. Олексій Чернишов зазначив, що до прийняття фінального рішення обов’язково будуть проведені консультації з профільним Комітетом Верховної Ради України, щоби максимально врахувати позиції утворених раніше громад, які можуть залишитися.
Проект Закону про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації обов’язково потрапить до парламенту до кінця 2020 року, і тоді відбудеться перше голосування. Сторони обговорили подальші кроки, які треба зробити на законодавчому рівні до кінця року за графіком реформи.
Зокрема, це прийняття постанови про утворення в Україні нових районів, проекту Закону про місцеве самоврядування (нова редакція) і про місцеві державні адміністрації, прийняття змін до Виборчого, Податкового та Бюджетного кодексів.
До кінця року також мають бути внесені зміни до багатьох секторальних законів, що стосуються освіти, здоров’я, соціальної сфери, ЖКГ та інших, які розмежують повноваження між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади всіх рівнів за принципом децентралізації і субсидіарності. В Міністерстві впевнені, що з 1 січня 2021 року місцеве самоврядування має перейти на нові умови функціонування.
Також будуть переглянуті функції місцевих адміністрацій.
«Після внесення змін до Конституцій на нас чекає перетворення місцевих адміністрацій в префектури і формування виконавчих органів субрегіонального і регіонального рівня.
І вже після цього процес децентралізації може бути завершений в 2021 році.
Це оптимістичний сценарій, який базується на досягненні певного консенсусу з політичними партіями», – зазначив заступник Міністра. В свою чергу, посланник уряду ФРН з питань реформ в Україні Ґеорґ Мільбрадт висловив підтримку процесу реформ, який відбуваються в Україні, та побажав успішного його завершення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, як ріка,
Тічуть на український ринок,
Використай їх мудро.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.07.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 6 липня: руйнівні атаки московія
19:55 - Macroeconomic and Monetary Review, July 2026
19:55 - Макроекономічний та монетарний огляд, липень 2026 року
19:45 - Історичний поворот: Німеччина позичить 800 млрд євро на переозброєння
19:25 - Ухвалення 21-го пакета санкцій ЄС проти московії можуть відкласти на осінь – ЄП
18:50 - московіяни вбили двох працівниць "Укренерго"
18:40 - Страховик розпочав добровільний вихід із ринку шляхом виконання страхового портфеля
18:25 - московія продовжує постачати до ЄС підсанкційну деревину – ЗМІ
18:04 - Після атаки росіян призупинили будівництво ЖК "Урлівський-1" на Позняках
18:00 - єОселя: за тиждень 151 українська родина отримала доступну іпотеку
18:00 - Страховику розширено обсяг ліцензії на здійснення діяльності із прямого страхування
17:35 - Незадекларовані ділянки, кафе та автівки: про підозру повідомили екслісничому
17:32 - Російська нафта опустилась до ціни, що була перед війною в Ірані
17:30 - Зроблено в Україні: у травні підприємства придбали українську промтехніку на рекордні 205 млн грн
17:15 - У Раді повідомили, коли можуть скасувати пільгу на міжнародні посилки
17:10 - У Криму заявили, що не можуть назвати терміни відновлення електропостачання
17:00 - Нацбанк показав курс валют на вівторок: євро падає далі
16:54 - Ліміт № 83/2026 від 01.07.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Голосіївський» на 2026 рік
16:53 - Ліміт № 82/2026 від 22.06.2026 на використання природних ресурсів у межах ботанічного саду загальнодержавного значення Національного університету біоресурсів і природокористування України на 2026 рік
16:52 - Ліміт № 81/2026 від 18.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Кременецькі гори» на 2026 рік
16:51 - Ліміт № 80/2026 від 18.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Верховинський» на 2026 рік
16:50 - Ліміт № 79/2026 від 16.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Синьогора» на 2026 рік
16:50 - Війна розвивається у банківську кризу в московія – розвідка ЄС
16:49 - Ліміт № 78/2026 від 16.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Синьогора» на 2026 рік
16:48 - Ліміт № 77/2026 від 16.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Залісся» на 2026 рік
16:46 - Ліміт № 76/2026 від 16.06.2026 на використання природних ресурсів у межах ботанічного саду загальнодержавного значення Ужгородського національного університету на 2026 рік
16:45 - Ліміт № 75/2026 від 16.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Кременецькі гори» на 2026 рік
16:44 - Ліміт № 74/2026 від 11.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Подільські Товтри» на 2026 рік


Більше новин