Денис Малюська: Врегульовано оплату праці адвокатів, залучених до Програми відновлення для неповнолітніх, підозрюваних у злочинах

03.06.2020 17:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України підтримав розроблену Міністерством юстиції постанову «Деякі питання залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».  Ця постанова врегульовує питання оплати послуг адвокатів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу в рамках реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».
Цей проект реалізується на базі системи безоплатної правової допомоги з березня 2019 року.
З квітня 2020 року його дія поширюється на всю територію України. Пілотний проект ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми, і включає скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними злочинів з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним злочинам. Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що станом на 01 квітня 2020 року укладено 85 угод про застосування Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, між потерпілими та неповнолітніми, які є учасниками Програми. «Імплементація та реалізація міжнародних та Європейських стандартів щодо захисту прав та законних інтересів дітей є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави.
Основний принцип відновного правосуддя - це захист неповнолітнього, максимальна індивідуалізація судового процесу, широке використання в судовому процесі відновних практик та медіації за допомогою залучення сторонами процесу відповідних фахівців - посередників (медіаторів).
Медіаторами у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання на тему «Базові навички медіації у кримінальному процесі»», - зазначив Денис Малюська. За словами очільник відомства, учасниками пілотного проекту є органи прокуратури, представники системи безоплатної правової допомоги, адвокати-медіатори, громадські організації.
При цьому оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів, які є посередниками щодо укладення угоди про застосування Програми, здійснювалась за підтримки донорських коштів, які наразі використані. «Таким чином, наразі виникла необхідність у вирішенні питань щодо залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги медіаторів, а також оплати їхніх послуг та відшкодування витрат на підготовку і проведення медіації.
Зважаючи на це, постановою пропонується визначити право центрів з надання БВПД на залучення посередника із числа адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, що пройшли навчання з реалізації Програми для проведення медіації, та установити, що посередники залучаються на підставі укладених договорів та доручення центру для проведення медіації», - пояснив Міністр.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

06:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.06.2026
18:00 - SpaceX може вийти на біржу гігантом, але залишитися поза S&P 500
17:10 - Закритий Ормуз озолотив танкери. Його відкриття може обвалити ринок
16:05 - Російський завод в Ірландії легально постачає сировину для ВПК московія – FT
15:05 - Один мільярд пінт пива: пивовари чекають рекордні продажі від ЧС
14:50 - Кабінет Міністрів виділив майже 3,5 млрд грн на ремонт та утримання місцевих доріг
14:05 - За тиждень Нацбанк продав 766 мільйон доларів
13:11 - У Єврокомісії наполягають на поступовому скасуванні перевірки на внутрішніх кордонах ЄС
12:30 - Суд зобов'язав компанію доплатити Міноборони за будівництво гуртожитку
11:55 - АРМА продовжує управляти російською часткою у фармдистриб’юторі "Вента"
11:05 - ЄС обіцяє ввести обмеження на шенгенські візи для росіян
10:20 - "Каховка. Велика вода": новий документальний фільм до роковин підриву ГЕС
10:20 - Кабінет Міністрів виділив 2 млрд грн на захист критичної інфраструктури та розвиток розподіленої теплової генерації Києва
10:00 - московіяни на Сумщині атакували поштовий автомобіль та знищили АЗС
21:05 - "Далі треба буде заплатити набагато більше": Uklon купує сервіс самокатів
21:00 - Новини 5 червня: удар московія по заводу дитячого харчування, ліміти на їжу в Криму і перемир'я біля ЗАЕС
20:43 - В Африці будують гігантську трубу через Сахару, щоб качати газ в ЄС замість московія
18:00 - Бізнесу Одещини представили інструменти державної підтримки
17:05 - Оновлено порядок організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей по Україні
17:00 - Екоцид Каховської ГЕС: розрахована шкода довкіллю сягнула 77,8 млрд грн
16:35 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 30 травня 2026 року
16:30 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 02 – 04 червня 2026 року
15:30 - 80% риби в Україні — імпорт. Як змінити ситуацію?
15:16 - Проєкт “Підготовка стійких проєктів для сприяння відновленню України” (Проєкт PREPARE Ukraine)
14:55 - Національний банк у травні 2026 року застосував до одного банку і дев’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
14:00 - Уряд спростив проходження оцінки впливу на довкілля для бізнесу на територіях бойових дій
13:00 - Уряд схвалив Експортну стратегію до 2030 року
12:04 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 50,6 млрд грн
11:15 - Уряд закладає правову основу для залучення стратегічного інвестора до ринків капіталу України
11:00 - Міжнародні резерви становили 45,7 млрд дол. США за підсумками травня


Більше новин